sim
geberit
Wiadomości Na sygnale Wycieczka autobusem pijanego kierowcy

Wycieczka autobusem pijanego kierowcy

20-10-2014 13:55 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,190 | Komentarzy: 0
Tomasz Nowak
Wycieczka autobusem pijanego kierowcy
Foto:
zacisze
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Kole zatrzymali pijanego 55-latka, który kierował autobusem mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas szczegółowej kontroli okazało się również, że mężczyzna nie ma przy sobie prawa jazdy, a ponadto pojazd nie posiada aktualnego ubezpieczenia OC oraz badań technicznych. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
Do zatrzymania pijanego kierowcy autobusu doszło 18-go października na drogach gminy Grzegorzew. Uwagę policjantów zwróciło brak przedniej tablicy rejestracyjnej w autobusie m-ki Iveco. Gdy policjanci dali sygnał do zatrzymania się, wówczas kierowca pojazdu zaczął uciekać. Pogoń za autobusem nietrwała długo ponieważ dwie ulice dalej kierowca nie mając możliwości ucieczki zatrzymał pojazd.

Okazało się, że kierujący autobusem jest dobrze znany policjantom, gdyż był już wcześniej zatrzymywany przez mundurowych za kierowanie samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, iż 55-letni mieszkaniec Koła ma prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci ustalili także, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, gdyż nie odebrał blankietu z wydziału komunikacji, a auto nie posiada aktualnego badania technicznego oraz polisy OC.

Z policyjnych materiałów wynika, że to nie pierwsze złamanie prawa przez 55-latka, ponieważ mężczyzna posiada już sądowy zakaz kierowania samochodami osobowymi oraz prowadzone jest wobec niego postępowanie za naruszenie wyżej wymienionego postanowienia Sądu. Po sobotnim wyczynie mieszkaniec Koła spodziewać się może, że uprawnienia do kierowania autobusami także zostaną jemu zabrane.

Podczas zatrzymania przez policjantów kolskiej drogówki mężczyzna nie przewoził pasażerów, nie świadczył także usług przewozowych osób. Jechał pojazdem przystosowanym do przewozu osób ponieważ … chciał odwiedzić znajomych, a posiadał wyłącznie uprawnienia na autobus, którego jest właścicielem. Teraz mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna za popełnione wykroczenia.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!