sim

Wiadomości Miasto Koło Skutecznie przeciw przemocy

Skutecznie przeciw przemocy

23-10-2014 09:26 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,819 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Skutecznie przeciw przemocy
Foto:
W dniu 21-go października w Kole zorganizowana została konferencja poruszająca problem przemocy pojawiającej się pod różnymi aspektami w społeczeństwie.
W spotkaniu zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Kole oraz Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną w Kole udział wzięli przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kole, Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole, Społeczny doradca Rzecznika Praw Dziecka, Przewodnicząca Zarządu Krajowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka, Specjalista Terapii Uzależnień, a także funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kole: Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji st. asp. Przemko Chudykowski oraz Asystent Wydziału Prewencji mł. asp. Anna Drynkowska.

Podczas konferencji omówione zostały zarówno przyczyny przemocy jak również objawy oraz metody walki z patologiami. Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Kole w swoim wystąpieniu przedstawili słuchaczom problematykę funkcjonowania i realizowania procedury „Niebieskiej Karty” oraz omówili zagadnienia związane z przemocą rówieśniczą, a także patologicznymi zachowaniami młodzieży z perspektywy Policji.

Na zakończenie uczestnicy podkreślili, ze konferencja była świetną okazją do merytorycznej dyskusji pomiędzy przedstawicielami poszczególnych instytucji trudniących się zwalczaniem przemocy w społeczeństwie. Wspólna wymiana doświadczeń z pewnością zaowocuje jeszcze większą skutecznością i profesjonalizmem w walce z patologiami.

Źródło: KPP Koło
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!