sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Czy nowi radni zmniejszą sobie diety?

Czy nowi radni zmniejszą sobie diety?

26-10-2014 10:19 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 14,581 | Komentarzy: 9
Jubiler Euro Koło
Czy nowi radni zmniejszą sobie diety?
Foto:
Czas kampanii wyborczej to również czas obietnic i planów na zmiany. Wielu mieszkańców oburzona jest wysokością diet radnych, którzy podwyższyli swoje wynagrodzenie 28 grudnia 2011 roku. Czy nowa rada obniży te kwoty?
"Radni dostaną większe diety" to według statystyk jeden z najczęściej odwiedzanych i komentowanych artykułów w historii naszego portalu. Oburzenie mieszkańców wysokością diet radnych Rady Miasta jest ogromne, czy zatem możemy liczyć, że nowi radni zmienią wynagrodzenie odpowiednią uchwałą?

Większość kandydatów na to stanowisko mówi wprost "nie idę do rady dla pieniędzy, chcę pomagać innym i zmienić to miasto!". Obietnic jest wiele, ale czy słowa zostaną zamienione w czyny?


Wysokość diety oblicza się ze wzoru:

kwota bazowa ustalona przez Ustawy Sejmu RP * 1,5 * wyznacznik procentowy uchwalony przez uchwały samorządów lokalnych.

Obecnie kwota bazowa wynosi: 1324,84 zł

Od 1 lutego 2012 diety wynoszą:
Radny - wyznacznik procentowy - 55% czyli. 1092zł
Przewodniczący komisji- wyznacznik procentowy - 65% czyli 1291zł
Wiceprzewodniczący Rady Miasta- wyznacznik procentowy 65%, czyli 1291zł
Przewodniczący Rady Miasta- wyznacznik procentowy 80% czyli 1589zł


Na koniec zostawiamy naszym czytelnikom pytanie - "Czy nowa rada powinna obniżyć swoje diety?" - czekamy na Wasze komentarze w tej sprawie.

Foto: F&A MEDIA
.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (9)
as 03-11-2014 12:46
Popatrzcie na cytat z wypowiedzi kandydata Krzysztofa Mazurkiewicza: Wy mi zaufacie, a ja obiecuję, że w Kole będzie się żyło lepiej. Zmniejszymy bezrobocie, naprawimy drogi, zbudujemy nowe mieszkania, zainwestujemy z edukację, kulturę. Ale nie jestem cudotwórcą, by zrealizować takie plany w realiach, w jakich żyjemy. Mam nadzieję, że nie zaufacie Państwo obietnicom, jakie słyszycie co 4 lata z różnych ust. Nie mam takiej mocy, by sprowadzić do Koła najlepszych inwestorów i zbudować tu ogromne fabryki, dzięki którym wszyscy kolanie znajdą pracę (choć zapewne wiele takich fantazji usłyszycie). Tu jest zawarte sedno programu rozwoju dla miasta Koła
| Zgłoś do usunięcia
vicek 28-10-2014 21:58
Widać że startują ci sami starzy wyżeracze. Na pewno po wyborach podniosą podatki i sobie diety. Nie wierzę że będzie inaczej. Dawniej radny był społecznikiem, a teraz to tylko biznes i zero skrupułów.
| Zgłoś do usunięcia
Ambasador 28-10-2014 07:55
Witajcie, to już pewnie kolejny post, jaki daję wśród artykułów, które dotyczą wyborów samorządowych i obecnych radnych oraz burmistrza... ale jak czytam o obietnicach i dotychczasowych dokonaniach, to ogarnia mnie śmiech. Oczywiście Koło się zmienia "rozwija" - mam na myśli tutaj: basen, nowy dworzec PKS, remont MDK, wyremontowany dworzec PKP, hala sportowa przy ul. Szkolnej, sala gimnastyczna przy ekonomiku, remont ul. Bliznej, nowy chodnik w kierunku cmentarza itp. To wszystko oczywiście cieszy. Tylko powiedzcie mi dla kogo to wszystko?? Z pewnością dla tych, którzy za chwilę stąd wyjadą w poszukiwaniu szczęścia gdzie indziej. Jak czytam artykuł i widzę wylewaną na papier dumę z tego, że jakiemuś radnemu, czy też radnej udało się (ogromna zasługa) postawić ławeczki, czy kosz na śmieci w jakimś miejscu - to zaczyna mi brakować słów (bo mam wrażenie, że jest to aktywność na miarę młodzieży w wieku gimnazjalnym). Marudzę?? Oczywiście, że tak. Czepiam się? TAK. Jestem niezadowolony? A jakże... ;) Na szczęście jeszcze nie opuszcza mnie poczucie humoru. Ale tak na serio, to Życzę Wam (sobie również), abyśmy wkrótce mogli czytać artykuły o tym, jak władzom naszego miasta udało się pozyskać nowych inwestorów, którzy zatrudnią "n" pracowników. Dzięki pozyskanym środkom unijnym będziemy mogli zrealizować, takie plany jak... . W ostatnim czasie liczba mieszkańców naszego miasta zwiększyła się o "n%". Zadłużenie miasta zmniejszyło się o... . W ostatnim czasie udało nam się porozumieć z właścicielami kamienic wokoło rynku, w związku z czym planujemy remonty budynków i w ramach programu "..." pobudzić życie społeczne w tej części miasta. Pytam teraz radnych, który z nich się do tego zobowiąże?? I przede wszystkim, który z nich to zrobi... no a teraz nie pozostaje mi nic innego, jak obserwować negatywne komentarze dotyczące mojego wpisu oraz gwałtowny wzrost negatywnych ocen :)
| Zgłoś do usunięcia
eh 27-10-2014 11:16
Co wybory to wszyscy się zarzekają,że nie dla kasy ale dla czynów kandydują. Coś dla ludzi i miasta, gminy, powiatu zrobią. ote róznie ztym bywa ale jeszce nie było tak jakz atej rady,że od raz sobie sporo diety podwyższyli i burmistrzowi pensję. Mają czym się pochwalić przed innymi. Tylko czy to się nam podoba? Wstydu nie mają to pewne. Myslę, ,a widać,że chcą bardzo, to może nie od razu,,,,ale za jakies pół roku podniosą sobie po cichu diety. No może za rok. Jakoś biedni wytrzymają
| Zgłoś do usunięcia
kosa 27-10-2014 08:31
Bolek bredzisz co ty zrobiłeś oprócz stękania chore to nasze społeczeństwo!!
| Zgłoś do usunięcia
bolek 26-10-2014 18:41
Bardzo ładne zdjęcie nadaje się na slupy ogłoszeniowe aby wyborcy wiedzieli na kogo nie glosować bo oni już byli i prawie nic nie zrobili a teraz wciskają kit że coś zrobią . To szczyt bezczelności i arogancji
| Zgłoś do usunięcia
tomii 26-10-2014 16:34
Ja się pytam dlaczego co wybory to radny zmienia sobie okręg wyborczy!!!!!! Co boją się kandydować z tego okręgu co poprzedniego bo nic nie zrobili????? A wogóle do rady miasta powinni kandydować z tego okręgu co są zameldowani a nie co wybory zmieniają sobie okręgi!!!!
| Zgłoś do usunięcia
Młodszy 26-10-2014 13:37
Głosujcie na ludzi , którzy coś robią dla miasta, dla osiedla, dla ludzi - nie patrzcie czy ktoś jest młody, czy starszy ale jakie ma doświadczenie i czy ma już jakieś osiągnięcia w działalności na rzecz miasta.
| Zgłoś do usunięcia
starszy 26-10-2014 12:30
glosujcie na mlodszych, moze jeszcze im sie chce w tym miescie cos zrobic !!!
| Zgłoś do usunięcia