sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Zmiany w ruchu drogowym 1 listopada

Zmiany w ruchu drogowym 1 listopada

29-10-2014 08:47 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,807 | Komentarzy: 1
Tomasz Nowak
Zmiany w ruchu drogowym 1 listopada
Foto:
zacisze
Okres przed Świętem Zmarłych to nie tylko zagrożenie ze strony złodziei. O swoje bezpieczeństwo musimy zadbać także na drogach. Piesi powinni korzystać z chodników, a w miejscach, w których ich nie ma - z pobocza. Należy też pamiętać o obowiązku korzystania po zmroku z elementów odblaskowych, które znacznie poprawiają naszą widoczność.
Wybierając się w podróż własnym autem pamiętajmy:
1. Sprawdźmy stan techniczny pojazdu i usuńmy nawet najdrobniejsze usterki.
2. Za kierownicę siadajmy trzeźwi i wypoczęci.
3. Zawsze zapinajmy pasy bezpieczeństwa oraz pamiętajmy, że dzieci do 12-go roku życia i nie przekraczające 150 cm wzrostu przewozimy w fotelikach ochronnych.
4. Wymieńmy opony w aucie z letnich na zimowe, ponieważ zmienna pogoda w tym okresie, poranne przymrozki i mgły, niska temperatura powietrza oraz opady deszczu i spadające liście z drzew powodują, że w takich warunkach atmosferycznych letnie opony tracą swoje właściwości przyczepne.
5. Dostosujmy prędkość do znaków i warunków panujących na drodze.
6. Zwracajmy uwagę na znaki drogowe nawet w najbliższej okolicy ponieważ na czas Święta Zmarłych często następuje zmiana organizacji ruchu wokół cmentarzy.
7. Przypominamy także, że w pierwszej kolejności stosujemy się do znaków i poleceń wydawanych przez policjanta, a dopiero w następnej kolejności do sygnalizacji świetlnej i znaków drogowych pionowych i poziomych.

Informujemy także o zakazie ruchu na drogach pojazdów i zespołów pojazdów (z wyłączeniem autobusów) o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, który obowiązywać będzie:
- 31 października od godz. 1800 do godz. 2200;
- 01 listopada od godz. 0800 do godz. 2200.

Apelujemy do osób wybierających się w dłuższą podróż, aby z miejsca zamieszkania wyjechać godzinę wcześniej, wówczas jadąc wolniej dojedziemy do celu podróży bezpiecznie.

Poniżej przedstawiamy plan zmiany organizacji ruchu pojazdów w rejonie cmentarza w Kole przy ul. PoniatowskiegoKPP KOŁO
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
Karol 30-10-2014 10:33
A w Lubotyniu przy cmentarzu 1 listopada dalej będzie taki bałagan na drodze i parkingu ??? Gdzie radni , sołtys , służby mundurowe ? Czy nie można wprowadzić ruchu jednokierunkowego ??? Życzę SZEROKIEJ DROGI !!!
| Zgłoś do usunięcia