sim

Wiadomości Miasto Koło Mundurowi przejęli sztandar szkoły

Mundurowi przejęli sztandar szkoły

08-11-2014 09:33 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,920 | Komentarzy: 1
Tomasz Nowak
Mundurowi przejęli sztandar szkoły
Foto:
zacisze
Uczniowie nowopowstałej w kolskim Liceum Ogólnokształcącym klasy o profilu „Bezpieczeństwo wewnętrzne” odbyli ceremonię przejęcia sztandaru szkoły oraz ślubowania. Od teraz to właśnie oni, „mundurowi”, będą godnie reprezentować LO podczas lokalnych uroczystości państwowych.
Tłem do ceremonii był apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości zorganizowany dla szkolnej społeczności. Wygłaszane na okoliczność 96. rocznicy powrotu Polski na mapę Europy treści patriotyczno-narodowe wpisywały się w pasowanie młodzieży i przejęcie sztandaru, bowiem szczególnie te wartości krzewione będą wśród uczniów pobierających naukę w klasie o profilu „Bezpieczeństwo wewnętrzne”.

- Decydując się na utworzenie klasy „mundurowej” podjęliśmy próbę uczenia form organizacji, prowadzenia żołnierskiej musztry, mówienia o bohaterstwie i odwadze, przekazywania takiej wiedzy, która uczyni tę młodzież lepszymi ludźmi – przyznał dyrektor LO Waldemar Koligot. – Dlatego też teraz koncentrujemy się na sprawach państwa oraz zarządzania kryzysowego, organizacji służb. Osobiście zależało mi, by młodzież prowadził zawodowy żołnierz, który doświadczył misji w kraju i za granicą.

Zapytany o program nauczania wychowawca kpt. rezerwy Ireneusz Wojtysiak wyjaśnił, że realizuje trzyletni program autorski, zaczyna od musztry wojskowej i pokazania wychowankom, jak wygląda życie na poligonie, na misji, w koszarach. – Młodzież jest zdyscyplinowana i dumna z tego, co robi – zakończył kpt. Wojtysiak – A od dziś z honorem będzie reprezentować LO na forum.

Dostojeństwa uroczystości dodała obecność wśród zaproszonych gości pułkownika dra inż. Witolda Terechowicza. W wystąpieniu do młodzieży wspomniał bojowników o wolność ojczyzny. Przekazał klasie mapę Polski, by symbolicznie nawiązać do patriotyzmu i obrony granic.

UM KOŁO
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
ujj 08-11-2014 11:09
Mundurowi teraz będą reprezentować szkolę? Nono...Państwo mundurowe się zaczyna.
| Zgłoś do usunięcia