sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Najdroższy wyraz: Ojczyzna [FOTO]

Najdroższy wyraz: Ojczyzna [FOTO]

13-11-2014 08:23 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,743 | Komentarzy: 1
Jubiler Euro Koło
Najdroższy wyraz: Ojczyzna [FOTO]
Foto:
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole wspólnie z nauczycielami przygotowali prezentację słowno, muzyczno – taneczną o tematyce patriotycznej.
Na scenie „paliło” się ognisko, płakała matka, wręczała róże ukochana, maszerowali żołnierze i kłusowali ułani na drewnianych konikach. Zaborcy w czarnych strojach papierowymi łańcuchami zniewolili naszą Ojczyznę, która dzięki waleczności i wytrwałości swojego narodu po 123 latach powróciła na mapę Europy.
Harcerze „Nieprzetartego Szlaku” w inscenizacji słownej „Polska Nasza Niepodległa” pokazali swoim rówieśnikom „oddanie, wierność tradycji, miłość do ziemi, na której żyli nasi przodkowie i którą ukochać mają nasi potomni”.

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny: „Polska, mój kraj, moja Ojczyzna”. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.
Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Po przysiędze i pasowaniu na ucznia wychowawcy klas: pierwszej Przysposabiającej do Pracy (Aneta Brdyś), pierwszej Zasadniczej Szkoły Zawodowej (Krzysztof Sójecki) i dwóch pierwszych Gimnazjum (Alicja Potocka, Andrzej Sikorski) wręczyli swoim wychowankom pamiątkowe dyplomy.

Uwieńczeniem patriotycznej uroczystości były wybory do Samorządu Szkolnego. Uprawnieni do głosowania uczniowie wrzucali swoje głosy do wcześniej przygotowanej urny wyborczej.
Uczniowie klasy pierwszej Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz klasy pierwszej Przysposabiającej do Pracy po skończonej uroczystości wspólnie z rodzicami świętowali w swoich salach przy zastawionych smakowicie stołach.
SOSW KOŁO
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
kolanka 13-11-2014 14:11
Wspaniała postawa dzieci i nauczycieli że potrafią przybliżyć młodym ludziom historię Polski, nie boją się czy nie wstydzą mówić o patriotyżmie , bohaterstwie tamtych pokoleń bo przecież to dzisiaj dla niektórych niemodne , a wręcz ośmieszane. Fajnie że dzieci i młodzież ma jeszcze takich nauczycieli.Gratuluję.
| Zgłoś do usunięcia