sim
naturhouse
Wiadomości Miasto Koło Od północy cisza wyborcza, również w sieci

Od północy cisza wyborcza, również w sieci

14-11-2014 09:57 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 6,560 | Komentarzy: 5
Jubiler Euro Koło
Od północy cisza wyborcza, również w sieci
Foto:
W dniu wczorajszym po krótce informowaliśmy o kampanii wyborczej zaznaczając, również temat ciszy wyborczej. Otóż cisza wyborcza w związku z wyborami samorządowymi potrwa od północy w piątek i zakończy się w niedzielę o godz. 21.
W powiecie kolskim wybierzemy 11 wójtów i burmistrzów oraz 171 radnych do rady miasta i rady gminy oraz 21 radnych do rady powiatu kolskiego. Ponadto będziemy wybierać również swojego kandydata do sejmiku województwa wielkopolskiego. Druga tura wyborów wójta i burmistrza miasta odbędzie się w dniu 30 listopada.

Przypominamy, że za prowadzenie agitacji wyborczej grozi kara grzywny, natomiast za publikowanie w tym czasie sondaży przedwyborczych grożą kary od 500 tys. zł do 1 mln zł. Głosowanie odbędzie się w niedzielę, 16 listopada w godz. 7.00-21.00.

W trakcie ciszy wyborczej nie wolno wywieszać plakatów, rozdawać ulotek, organizować spotkań związanych z wyborami, namawiać do głosowania na konkretnych kandydatów i na listy. Za to grozi grzywna, której wysokość ustalają sądy.

Należy zaznaczyć, że plakaty rozwieszone przed rozpoczęciem ciszy wyborczej nie muszą być zrywane, gdyż nie łamie to ciszy wyborczej. Nie wolno natomiast jeździć pojazdami oklejonymi plakatami wyborczymi, oklejony pojazd może jednak stać zaparkowany.

Cisza wyborcza obowiązuje, również Internecie. Przed jej rozpoczęciem nie trzeba usuwać wpisów, materiałów agitacyjnych, a także wyników sondaży przedwyborczych umieszczonych na stronach www. Należy jednak zauważyć, że polubienie profilu jednego z kandydatów w wyborach samorządowych na portalu społecznościom podczas ciszy wyborczej będzie agitacją wyborczą.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (5)
polonista 14-11-2014 16:15
Pan mówi po polsku tylko robi to w gwarze górali, górali ze Wzgórz Golan.
| Zgłoś do usunięcia
zatroskany 14-11-2014 15:56
Szkoda jedynie, że w tym populistycznym wywodzie nie wskazał pan źródła finansowania tych mrzonek. Unika też pan odpowiedzi na podstawowe wątpliwości jeżeli idzie o pana uczciwość. 1400 zł wynagrodzenia, brak mieszkania, samochodu. Pan z wykształcenia historyk burmistrzem, a pan Świder nauczyciel zastępcą i wasza wizja (wizja fachowców) rozwoju miasta.
| Zgłoś do usunięcia
Gala 14-11-2014 13:56
Całkowicie zgadzam się z "histerykiem" . Nasz elokwentny kandydat na burmistrza dał już popis niepoprawnej polszczyzny podczas blokowania ronda na ul. Sienkiewicza i dziś to powtórzył . Chyba trzeba poprawić język i dopiero startować na stanowisko burmistrza.
| Zgłoś do usunięcia
histeryk 14-11-2014 13:13
Po pierwsze, jak pan do mnie mówisz, to pan na mnie patrz, a nie po bokach. Po drugie, wyniki nauczania, czy ilość osób startujących w konkursach nie jest przeliczalna na dotacje, a jeśli tak jest, to niech pan poda jaką dotację otrzymują szkoły zrzeszone, a jaką niezrzeszone. W innym przypadku, manipuluje pan faktami. Po trzecie, jeśli jest pan niezależny i nie startuje z ramienia PO, to w jakim celu pan o tym ugrupowaniu wspomina? Po co panu zdjęcia z Grupińskim? Popada deszcz, i panu farbę zmyje, ale to już będzie po wyborach, prawda? Po czwarte, za zamek kolski już się pan brałeś i nic z tego nie wynikło. No i po ostatnie, na miłość boską, naucz się pan mówić po polsku...
| Zgłoś do usunięcia
sieciak 14-11-2014 11:02
A co to jest krótka, że po krótce informowaliście?
| Zgłoś do usunięcia