sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Kandydat złoży odwołanie?

Kandydat złoży odwołanie?

14-11-2014 18:54 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 15,090 | Komentarzy: 5
Jubiler Euro Koło
Kandydat złoży odwołanie?
Foto:
Kłamstwo wyborcze - takie postanowienie Sądu Wyborczego usłyszał kandydat na fotel wójta Gminy Kościelec Bogumił Piotr Strapagiel. Sprawa dotyczyła treści z ulotki pana Bogumiła, które jak potwierdził Sąd - były kłamstwem. Jeśli oskarżony nie wniesie apelacji do wyższej instancji - postanowienie uprawomocni się.
W dniu wczorajszym o godzinie 15:30 odbyła się rozprawa w trybie wyborczym, gdzie oskarżycielem był obecny Wójt - Dariusz Ostrowski. Tematem sprawy były treści na materiałach wyborczych kontrkandydata, który do publicznej wiadomości przekazał: "że poprzedniczka obecnego Wójta pozostawiła po sobie nadwyżkę budżetową oraz zaniżona została liczba dróg jaką udało się Ostrowskiemu wybudować i zmodernizować podczas swojej czteroletniej kadencji".

Sąd orzekł, że powyższe treści są nieprawdziwe i łamią prawo. Winnemu zasądzono karę grzywny 500 złotych oraz publiczne przeprosiny i sprostowanie również na łamach naszego portalu.

Jeśli dzisiaj złożona zostałaby apelacja, to cała sprawa zostanie rozpatrzona i ponownie wzięta na wokandę. Czy postanowienie Sądu Wyborczego się uprawomocni?


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (5)
FAK 15-11-2014 20:47
WYSADZIĆ P STRA....... I JEGO 2 PIESKÓW
| Zgłoś do usunięcia
edek 15-11-2014 01:55
Obalić rządy kłamcy obecnego wójta! W dupie mu się przewraca zwykłych ludzi po sądach ciaga za nasze pieniądze. Strapagiel na prezydenta!
| Zgłoś do usunięcia
Waldemar 14-11-2014 23:29
Strapagiel dosyć że z wyrokiem, to tak naprawę jakie on ma osiągnięcia dla gminy bo do tej pory przechwala się tylko pani Strapagiel. To mam pytanie, kto z nich startuje na stołek ona z wyrokiem i to nie jednym czy on?
| Zgłoś do usunięcia
juras 14-11-2014 21:30
STRAPAGIEL NA WÓJTA!!!!!!!!!!
| Zgłoś do usunięcia
tadek 14-11-2014 20:07
Obecy wójt na prawdę sporo zrobił ... Tylko jakos nie widac
| Zgłoś do usunięcia