sim
mycenter
Wiadomości Miasto Koło Dzień Pluszowego Misia [FOTO]

Dzień Pluszowego Misia [FOTO]

27-11-2014 08:19 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,351 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Dzień Pluszowego Misia [FOTO]
Foto:
Jednym z najmilszych wspomnień z dzieciństwa jest Pluszowy Miś. Kiedy trzymaliśmy go za łapkę lub uszko znikały wszelkie smutki.
Historia tej przytulanki zaczyna się w 1902 roku. Ówczesny prezydent USA, Teodor Roosevelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach łowów, jeden z jego towarzyszy postrzelił małego niedźwiadka. Gdy prezydent zobaczył przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił całą historię na rysunku i zamieścił w waszyngtońskiej gazecie. Gazetę przeczytał producent zabawek i za zgodą prezydenta, zaczął sprzedawać maskotki o nazwie Teddy Bear, Teddy - od zdrobnienia imienia prezydenta, Bear - na cześć uratowanego niedźwiadka.

W setną rocznicę tego wydarzenia ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia. I tak co roku dnia 25 listopada obchodzimy to święto. W Przedszkolu Miejskim nr 5 w Kole, im. Gromadki Misia Uszatka – najpopularniejszego pluszowego misia w Polsce, święto to obchodziliśmy z wielką pompą. Wszystkie przedszkolaki i ich misie zaproszone zostały do udziału w imprezie zorganizowanej na oddziale IV (grupa pięciolatków).

Gościem honorowym był sam Pluszowy Miś (pani Agnieszka Kuśmierek), który zabrał dzieci do krainy wesołej zabawy. Były tańce i śpiewy, zabawy ruchowe, wiersz Czesława Janczarskiego pt.:„Naprawimy misia” oraz uroczyste złożenie przysięgi o szanowaniu swoich przytulanek przez dzieci. Na koniec wszystkie dzieci wraz z panią Krystyną Dzikowską złożyły Misiowi życzenia i zaśpiewały głośno „Sto lat”. W organizacji imprezy pomagały panie Bożena Grabowska oraz Izabela Pachlińska.

W przedszkolnej galerii pani Agnieszka Kuśmierek zorganizowała czasową wystawę fotografii związanej z Dniem Pluszowego Misia pt.: „Nasze przedszkolaczki i ukochane misiaczki”.

Będzie ona cieszyć oczy wszystkich gości odwiedzających nasze przedszkole, aż do Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy rodzicom za udostępnienie przepięknych zdjęć swoich słodziaków i ich misiaczków. Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji!
Fot.: Maria Szafrańska
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!