sim
naturhouse
Wiadomości Miasto Koło Ulica Blizna oficjalnie odebrana

Ulica Blizna oficjalnie odebrana

27-11-2014 12:59 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 18,595 | Komentarzy: 14
Jubiler Euro Koło
Ulica Blizna oficjalnie odebrana
Foto:
W dniu wczorajszym odbył się odbiór techniczny inwestycji modernizacji ul. Blizna w Kole. Jej przebudowa rozpoczęła się 7 sierpnia, a roboty zakończone zostały w dniu 15 listopada. Zakres prac objął ulicę Blizna od skrzyżowania z ulicą Kolejową do skrzyżowania z ulicą Włocławską.
We wrześniu 2013 r. Rada Miejska w Kole podjęła jednogłośnie decyzję o przyłączeniu się wspólnie z powiatem kolskim do próby modernizacji ul Blizna. Na pozytywną decyzję miał m.in. fakt, że ulica ta ma szanse na otrzymanie dofinansowania z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. I tak też się stało wśród projektów objętych dotacją z programu jest także przebudowa ulicy Blizna w Kole na całej jej długości 783,11 m. Dotacja z NPPDL wyniosła 875 tys. zł i stanowiła 50 proc. wartości zadania. Na drugą połowę złożą się wspólnie miasto Koło i powiat kolski.

Jest to kolejna ulica na terenie Koła po ul. Żeromskiego i ul. Zapolskiej zmodernizowana dzięki dotacji otrzymanej z programu przebudowy dróg lokalnych. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 1 730 tys. zł.

Zakres robót jaki został wykonany w ramach powyższej inwestycji objął m.in.: odwodnienie, wykonanie nowych chodników oraz ciągów pieszo – rowerowych zjazdów, nawierzchni jezdni, urządzeń bezpieczeństwa ruchu, trawników oraz innych elementów infrastruktury drogowej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (14)
Cisza wyborcza 29-11-2014 10:01
Drogie e-kolo. Zdaje się, że powodowani ciszą wyborczą usunęliście tutaj pewien artykuł... Otóż prawo wygląda tutaj tak, że to, co zostało wywieszone/wklejone do wczoraj, wcale nie musi być usuwane. Czy którykolwiek z kandydatów zrywa dziś własne plakaty, zdejmuje banery, etc.? Nie? Niedozwolona jest tylko agitacja na rzecz konkretnego kandydata. IMHO w komentarzach też. To raczej taką możliwość trzeba by co najmniej gdzieniegdzie zablokować.
| Zgłoś do usunięcia
Głowa mała 28-11-2014 14:46
Kochani ja rozumiem to centrum miasta prawie.. a ulica Świerkowa miała 9 lat a urzędnicy nawet nie w pamiętali, że taką mają a co dopiero tam jakiś asfalt. Paniusia z urzędu w końcu to jej praca nawet nie wiedziała, że cześć ludzi już nie mieszka na Harcerskiej tylko gdzie indziej...To, że się przeniesie pracownika z urzędu do ratusza a to nie znaczy,że już nie będzie ludzi wkurzał. Miejmy nadzieję, iż po wyborach burmistrz przyjrzy się im. Czy nadal dają gońcom prywatne listy do zaniesienia? Jak to kiedyś robiły z urzędu miasta dowcipnie wpisując: pilne z wykrzyknikiem a biedny goniec leciał.. Kiedyś zalała przypadkiem pani goniec list kawą i z koleżankami sprawdziły czy coś ważne bo i tak się rozkleił..A tu przepis na ciasto..koleżanka koleżance słała. Pani goniec się spłakała, że tak wrednie ją wykorzystują a same siedzą i nie chce im się nawet iść z przepisami do znajomych. Gdyby taka urzędniczka poprosiła jak człowiek cywilizowany by zrobił, to nie. Gońcowe zapewne i tak by jej zaniosły. Miały po drodze, pewnie by nie odmówiła żadna. No ale to trzeba być cywilizowanym nie cwokiem.. Błąd bo powinny zaraz iść do swojego przełożonego i pokazać a albo od razu do burmistrza co się tu wyrabia.. Nie poszły a błąd. I na to jest wielu świadków an takie różne poczynania pań urzędniczek. Tylko się ludzie boją bo zawsze coś tam od urzędów chcą. Ale jakbyście popytali to zapewne niejedna taka osoba by potwierdziła. Mozę czas na zmiany w urzędzie? Oni są dla ludzie a nie odwrotnie jak im się wydaje. Ulice są robione po kolei to wiadomo. Ile lat tam działał Pan Jakubowski? Co zdziałał? Dobrze że go już nie ma bo może teraz coś tam zrobią dobrego. Do powiatu dostali się byli radni może wreszcie zrobią porządek. Szkoda, że nie wszyscy kiedyś byli się dostali ale dobrze, że cześć z ostatniego wyboru padła. Większość powinna iść w odstawkę a nie taka mała ilość. I miejskich i powiatowych.
| Zgłoś do usunięcia
maxsimus 28-11-2014 06:40
witam wszystkich .. czytam te Wasze wypociny i łapię się za głowę skąd u Was tyle jadu , nienawiści , widać z Waszych wpisów że duzo oglądacie program Pani Olejniki gdzie biedna kobieta wychodzi z siebie aby udowodnić że jeśtesmy " frajerami" no jest droga są chodniki , Urząd Miasta wraz ze Starostwem znalezli kawałek kasy i zrobiona przyzwoicie drogę i zmiast cieszyć sie że samorządy dogadały sie i sfinasowali remont ważnej drogi to wy znowu o dupie maryni - wybory , posesja burmistrza i te inne pierdoły , chodniki są , droga jest i nic nie pozostaje tylko maszerować tym ciagami do lepszego jutra , trochę obiektywizmu , możwe w kolejnych latach samorządy znajda [pieniadze na kolejne drogi czy chodniki , jeden z wpisow wskazywał ul ks. Opałki - zły stan , duży tonaż , masz racje stan techniczny tej drogi jest fatalny i kiedyś wpisywalem monit o remont tej drogi ale jak to zawsze bywa - brak kasy ale stale mam nadzieje (a nie jestm głupi ) że i przyjdzie czas na remont tej drogi łącznie z wykonaniem chodnika od strony torów łacznie ze ścieszką rowerową aż do skrzyżowania z ul Blizna i tego sie trzymajmy
| Zgłoś do usunięcia
Hubert 27-11-2014 22:45
Jeśli jednak wybory na burmistrza wygra Drożdżewski, to wtedy musimy napisać petycję do Prezes Rady Ministrów, by wybory na burmistrza w Kole odbywały się co pół roku. Gdzie on był przez tyle lat? Co robił wtedy? Czym się chwali? Przecież i bez niego to wszystko byłoby zrealizowane. Normalnie za te oddawane teraz inwestycje (włącznie z basenem) powinien zapłacić jako za część własnej kampanii. )
| Zgłoś do usunięcia
gość 27-11-2014 22:05
Cieszmy się , że o remoncie drogi nie decydował kandydat na burmistrza, bo wzdłuż drogi były by tory kolejowe z obowiązkowymi przystankami na wysokości pomnika JPII i kościoła na Bliznej. Do tego jeszcze po drodze jakieś dwa święte kamienie.
| Zgłoś do usunięcia
  27-11-2014 20:57
Zamiast remontować tą ulicę pod sam KAUFLAND, mogli skręcić w prawo na rondzie i polepszyć stan ul. Opałki bo tam jest tragedia, a będzie jeszcze gorzej bo tam największy tonaż idzie do największych zakładów w Kole. O tym by mógł ktoś w końcu pomyśleć...
| Zgłoś do usunięcia
s koło 27-11-2014 20:00
pan drożdżewski mógł wstęgę przeciąć w swojej bramie wjazdowej..to by był zadowolony na maxa..
| Zgłoś do usunięcia
vicek 27-11-2014 17:40
Ciekawe że tak beztrosko ta ulica odebrana. Może by komisja się przyjrzała kratkom ściekowym dlaczego z deszczówki wydobywa się para wodna? widać to przy skrzyżowaniu z ulicą PCK, przy posesji p.Burmistrza. Czyżby ktoś się podłączył z kanalizacją do deszczówki? Jeszcze sprawa oznakowania. dlaczego są napisy Ochle -Licheń? Kierowcy błądzą i pytają się jak wyjechać na Sompolno czy Kramsk. To są miejscowości co łączą trasy z kramska do Lichenia czy z Sompolna na Inowrocław-Ślesin. Brak nr.dróg też myli.
| Zgłoś do usunięcia
mek 27-11-2014 15:24
Czy naprawdę wszystko musi być z tej tandetnej kostki betonowej? Rowerzyści zepchnięci na chodnik w imię Św. Przepustowości, na chodniku wjazdy i wyjazdy z posesji, góra-dół-góra-dół. W dodatku las znaków, część zupełnie zbędna. Niepotrzebne barierki przy rondzie zmniejszają powierznię chodnika a taka fizyczna bariera zachęca kierowców do przyspieszania. Co się stało z drzewem na wysokości kościoła, obok harcówki? Aha, wycięto bo chodnik był za wąski żeby upchnąć na nim rowerzystów, żeby nie zawadzali na jezdni.... Pieniądze wyrzucone w błoto. Jedyny plus to chodnik po drugiej stronie ulicy, od kościoła do Kolejowej. Aha, można było jeszcze zmniejszyć promienie skrętów na skrzyżowaniu Blizna-Kolejowa. Teraz z Bliznej w Kolejówkę można wjeżdżać na trzecim biegu.
| Zgłoś do usunięcia
abecadło 27-11-2014 14:03
@emptii - naiwnie pytasz, dlaczego nie zrobiono ulicy Nagórnej, Wiśniowej, Boguszynieckiej, Sienkiewicza (mogę jeszcze dalej: Bema, Kazimierza Wielkiego, Reymonta, Cegielnianej, PCK i dziesiątki innych)... Nie zrobiono ich, bo tam nie mieszka burmistrz. Proste :)
| Zgłoś do usunięcia
majster 27-11-2014 14:01
hahah prosze jak przed wyborami sie przechwala co zrobił ;] a czemu nie ma zadnych informacji na temat naszego budzetu i ile pieniedzy i na co powinno zostac wydane ;] zazwyczaj podaje sie takie rzeczy... pozdrawiaam ;]
| Zgłoś do usunięcia
Kolanka od urodzenia 27-11-2014 13:40
Jakby tu rzec...ulica Blizna z jednej strony nie miała prawie w ogóle chodnika ...od Kościoła do ul. Kolejowej. tam był piach i to mały kawałek. Najczęściej zorany Bóg wie czym. Pisze bezstronnie ponieważ pan burmistrz nie chciał córki kolegi( mojego a nie jego|) przyjąć do pracy a ma wykształcenie administracja samorządowa a przyjął wówczas innych Powinnam go opluć bo dziewczyna przez to nie miała stażu wymaganego w zawodzie. Trudno. Fajna zdolna potrafi się nauczyć nawet jak nie umie. Trudno. Uczy się czegoś innego i ma przez górki. Bo wiadomo jak stażystka to moze wygryzie? tak sobie myślą stali pracownicy i zapomnieli,ze kiedyś zaczynali. Tak zawsze kocioł przygania garnkowi.Też trudno Może Ci którzy innym robią pod górki sami w nie wpadną. Tak bywa.Może jego dzieci kiedyś pracy nie będą mogły dostać bo ktoś powie : inna opcja polityczna..ale ja nie życzę Mu źle. A tam nie było na sporej części ulicy chodnika. A od dawna powinien być zwłaszcza iż tam jeździ dużo samochodów. NO i pan burmistrz wychodził na koleiny z domu..do czego to podobne? #Wstyd dla miasta.
| Zgłoś do usunięcia
Beata 27-11-2014 13:33
Będę narzekała: co za idiota wymyślił jazdę rowerem przy osłoniętych budynkami bramach? Dużo lepszym rozwiązaniem byłby wydzielony z jezdni pas rowerowy albo DDRka z chodnika po stronie jezdni (tak wiem, parkujące auta których właścicielom nie chce się wjechać na posesję...)...
| Zgłoś do usunięcia
emptii 27-11-2014 13:21
A co z ulicami Boguszyniecka, Nagórna, Wiśniowa, Morelowa, co z chodnikiem na Sienkiewicza i oświetleniem Sienkiewicza. Upiększa się istniejące ulice a tam gdzie od 15 lat nic się nie dzieje nadal są pozostawione same sobie. Miasto nie płaci nam za naprawy zawieszenia lub podwozia! Listości! Cyrk zaplanowany idealnie przed II turą! Nie dajcie się nabrać! GŁOSUJMY NA MACIASZKA!
| Zgłoś do usunięcia