sim
mycenter
Wiadomości MKS Olimpia Koło Prezes Olimpii Galiszkiewicz podsumowuje

Prezes Olimpii Galiszkiewicz podsumowuje

03-01-2015 09:40 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,720 | Komentarzy: 1
Jubiler Euro Koło
Prezes Olimpii Galiszkiewicz podsumowuje
Foto:
Ubiegły rok 2014 to również w kolskim sporcie był gorącym okresem. Jak podsumował ten rok prezes Olimpii Koło? Zapraszamy do lektury wywiadu, jaki przeprowadził Michał Chojnacki.
Michał Chojnacki – Piłkarze już ponad miesiąc temu powiesili buty na kołku. Proszę powiedzieć czy zadowolony jest pan z wyników. W których drużynach pokłada pan największe nadzieje?

Przemysław Galiszkiewicz –Witam Panie Michale .Odpowiadając na Pana pytanie powiem tak, zadowolony jestem bardzo z postawy i zaangażowania wszystkich zawodników trenujących w naszym klubie ,jeżeli chodzi o wyniki to w drużynach młodzieżowych jest to sprawa drugorzędna co zawsze podkreślam, ale wyniki są bardzo dobre i mam nadzieję że moje skromne zdanie potwierdzą trenerzy. Nawiązując do drugiej części pytania ,drużyna seniorów zbudowana w 90% ze swoich wychowanków zaczęła wyglądać na boisku i poza nim jak prawdziwy zespół , i to na pewno cieszy. Przy odrobinie szczęścia kilka punktów w rundzie jesiennej mogło jeszcze zostać w Kole. Mam również nadzieję, że atmosfera jaka teraz panuje w szatni będzie zawsze taka sama co oczywiści pozytywnie wpłynie na wyniki. Cieszy również fakt, że cel postawiony przed rozpoczęciem rundy jesiennej został zrealizowany , zakładaliśmy miejsce w pierwszej ósemce(jest 6) i z tego jesteśmy dumni.


–Ile sekcji piłkarskich posiada Olimpia i ilu zawodników jest w poszczególnych sekcjach.


– Na tą chwilę barwy MKS OLIMPIA KOŁO reprezentuje 12 grup młodzieżowych i dziecięcych oraz grupa Seniorów ,w każdej grupie trenuje po około 20-25 zawodników ,daje to ilość około 300 zawodników i zawodniczek . Nie ukrywam, że jest to dla mnie jako prezesa super uczucie i zadowolenie, że cały czas tych dzieci przybywa i że te prawie 9 lat pracy włożonej w odbudowę Naszego Klubu nie poszło na marne i idzie w dobrym kierunku. Nadmienię jeszcze że ilość drużyn i zawodników stawia nas na pierwszym miejscu w naszym Okręgu Konińskim ,a w Wielkopolsce na jednym z czołowych miejsc.


–Oczkiem w pańskiej głowie jest na pewno drużyna seniorów, która tej jesiennej rundzie zajęła zaszczytne 6. miejsce. Jakie są rokowania tej drużyny na przyszłość?


–Tu niestety Panie Michale się z Panem nie zgodzę .Dla mnie jako Prezesa nie ma tej ulubionej drużyny wszystkie są na pierwszym miejscu, ale nie ukrywam zadowolenia jak wcześniej pisałem że nasza drużyna Seniorów składa się w 90% z wychowanków i właśnie dlatego to 6 miejsce bardzo mnie cieszy. Co do przyszłości mam nadzieję, że ten zespół w obecnym składzie przy małym wzmocnieniu jest w stanie spokojnie utrzymać to 6 miejsce, a przy odrobinie szczęścia kto to wie?


–Czy widzi pan szczególnie uzdolnionych młodych piłkarzy jak np. Krystian Bielik wychowanek konińskiego Górnika, który ma zostać zawodnikiem Arsenalu Londyn?


– Na pewno w każdej grupie jest jeden lub kilku chłopców wyróżniających się i to od nich samych ,ich rodziców i trenerów zależy czy któremuś z nich się uda zaistnieć w wielkim futbolu czego oczywiście im bardzo życzę. Jak Pan wie Panie Michale mamy jednego naszego wychowanka w Legii Warszawa jest nim Wiktor Sobczyk i myślę, że ma szanse na zaistnienie w wielkim futbolu. A jeżeli chodzi o Krystiana Bielika to oczywiście trzymam kciuki za niego.


–Mamy nowego Burmistrza, władze samorządowe. O czym będziecie rozmawiać podczas najbliższego spotkania z władzami miasta?


–Będziemy prowadzić rozmowy na kilku płaszczyznach. Myślę że nowy Pan Burmistrz spojrzy przychylnym okiem na to co do tej pory zrobiliśmy i będzie nas popierał w tym co robimy. Mam również nadzieję że nowa Rada Miasta tak jak poprzednia w sprawach dotyczących Olimpii zawsze będzie jednogłośna. Priorytetem rozmów będzie Boisko Treningowe jak również Pełnowymiarowe Boisko ze sztuczną nawierzchnią.


–Niech pan powie, czy macie jakąś pomoc rodziców w grupach najmłodszych?


–Tutaj jeżeli mogę to tylko bardzo mocno i szczerze podziękować wszystkim Rodzicom za ich zaangażowanie i wkład jaki płynie z ich strony i jest widoczny przy każdej grupie młodzieżowej. To tylko dzięki Nim my jako zarząd możemy skupić się na sprawach czysto organizacyjnych i finansowych . Jeszcze raz Serdecznie Dziękuję.

–Czy nie można by z zawodników rezerwowych którzy nie mieszczą się w pierwszym garniturze utworzyć zespół który by grał w „B” klasie. Wtedy kolanie grali by w Olimpii, a nie w Grzegorzewie, Osieku czy Barłogach. Jeśli nie niech pan uzasadni dlaczego.


–Powiem tak – pewnie by można i nawet takie pomysły co roku przed rozpoczęciem rozgrywek chodzą mi po głowie ale po pierwsze nikt tym chłopcom nie zabrania trenować i spróbować swoich sił w drużynie Seniorów Olimpii, po drugie taka drużyna to kolejne wydatki idące w kwotę około 15-20 tyś/zł, a po trzecie jeżeli ci chłopcy idą grać do Grzegorzewa, Osieka, Babiaka czy Barłóg to na pewno się tam ogrywają i podnoszą poziom sportowy tych drużyn pomagają im odnieść sukces mamy tu przykład historycznego awansu drużyny Grzegorzewa do klasy okręgowej. Grając tam ogrywają się w piłce seniorskiej na niższym poziomie zdobywając tak potrzebne doświadczenie seniorskie i tu podam przykład Piotrka Rutkowskiego i Dawida Wiśniewskiego którzy wrócili do Olimpii i grają w IV lidze. I jeszcze jeden ważny aspekt całej tej sprawy zawsze uważałem, że najzdolniejsza młodzież powinna wędrować do większych klubów żeby się rozwijać ,a te większe kluby powinny wspierać tych mniejszych zawodnikami którzy nie "łapią" się w ich zespole .Uważam, że tylko w ten sposób można zbudować FUTTBOL. Jeżeli mogę to serdecznie dziękuję Prezesom wszystkich Klubów za bardzo dobrą współpracę i mam nadzieję, że z roku na rok będzie ona bardziej owocna.


–Proszę powiedzieć, gdzie kibice mają załatwić swoją potrzebę fizjologiczną. Było murowana toaleta, ale została rozebrana. Więc gdzie taki delikwent ma iść – pytam się panie Prezesie.


–To pytanie nie do mnie ,ale postaram się na nie odpowiedzieć .Za stadion i infrastrukturę na nim odpowiada Jego Zarządca czyli MOSiR. Jeżeli chodzi o możliwości załatwienia potrzeb fizjologicznych zawsze udostępniamy toaletę w budynku klubowym ,i osobiście postaram się udostępnić na każdy mecz toaletę na ternie biwakowym w kontenerze sanitarnym dla wszystkich kibiców.


–W związku z Nowym Rokiem 2015 składam Panu, Zarządowi, zawodnikom wszystkiego najlepszego.


–Ja również składam Panu Panie Michale jak i wszystkim sympatykom Naszej Kolskiej Olimpii w nadchodzącym Nowym Roku dużo Zdrowia i Spełnienia Wszystkich Marzeń.


– Dziękuję za rozmowę.mc
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
MKS 04-01-2015 09:44
Polityka i tok myślenia pana prezesa się nie zmienia. Wszystko co dobre to on, a jak problem to MOSIR. Postaw chociaż jeden Toi Toi i po sprawie
| Zgłoś do usunięcia