sim

Wiadomości Miasto Koło Ferie w szkole są fajne!

Ferie w szkole są fajne!

21-02-2015 08:59 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,147 | Komentarzy: 1
Jubiler Euro Koło
Ferie w szkole są fajne!
Foto:
Zimowa aura w ferie nie dopisuje – dzieciom brakuje śniegu i związanych z nim atrakcji, ale za to po raz kolejny nie zawiódł Zespół Szkół nr 1 w Kole, gdzie podczas pierwszego tygodnia ferii zorganizowane zostały zajęcia dla dzieci i młodzieży.
Różnorodność zajęć, które zaoferowała uczniom szkoła sprawiła, że półkolonie zimowe cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno uczniów szkoły podstawowej jak i gimnazjalistów. Każdy z podopiecznych mógł wybrać coś dla siebie, więc o nudzie nie mogło być mowy, a codziennie półkolonie w szkole przy ul. Poniatowskiego 22 kończyły się obiadem. Wszyscy chętnie korzystali z zajęć sportowych na sali gimnastycznej (gry i zabawy sportowe dla uczniów klas 1-3, piłka siatkowa, min-piłka nożna, tenis stołowy dla starszych). Uczniowie uczyli się także gotować i piec, a przygotowanie smacznych pierogów i muffinek sprawiło dało im radość i satysfakcję z dobrze wykonanej pracy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także zajęcia artystyczne: warsztaty quillingu i scrapbookingu, zabawy plastyczne i nauka tańca. Chętni mogli korzystać z komputerów, gier planszowych i łamigłówek. Podopieczni szkoły pod opieką nauczycieli skorzystali też z oferty Miejskiego Domu Kultury, gdzie obejrzeli przedstawienie teatralne „Pomarańczowa Pantera”. W planie zajęć - podobnie jak dwa lata temu - było wspólne wyjście na sanki do pobliskiego lasku miejskiego, ale zamierzenia te zniweczyła aura.

Ciekawe i pożyteczne warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przeprowadzali każdego dnia wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża – Krzysztof Olejniczak i Dominik Białecki, którym szkoła serdecznie dziękuje za całotygodniowy dyżur. Dzieciom i młodzieży zajęcia te niezwykle się podobały, a pamiętajmy, że umiejętności i wiedza o tym, jak nieść pierwszą pomoc poszkodowanym są niezwykle ważne.

To były naprawdę udane ferie!

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
mama 21-02-2015 21:18
Jak sie chce to można, brawo dla szkoły!
| Zgłoś do usunięcia