sim

Wiadomości Miasto Koło Zbiórka materiałów wtórnych na ściankę wspinaczkową

Zbiórka materiałów wtórnych na ściankę wspinaczkową

21-02-2015 09:05 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,654 | Komentarzy: 2
Jubiler Euro Koło
Zbiórka materiałów wtórnych na ściankę wspinaczkową
Foto:
Ścianka wspinaczkowa od pewnego czasu zaprząta umysły kolskich nastolatków, miłujących aktywne formy spędzania wolnego czasu. W pomoc młodzieży w realizacji wielkiego sportowego marzenia włączyli się członkowie Stowarzyszenia Kolanie, którzy pomogli zorganizować zbiórkę materiałów wtórnych na rzecz dofinansowania jej zakupu. Akcję promuje hasło „wejdź na szczyt”.
Na razie w czterech placówkach edukacyjnych – Szkole Podstawowej nr 1 oraz 5, Przedszkolu nr 6 i Liceum Ogólnokształcącym stanęły punkty ekologiczne, czyli kontenery przeznaczone do zbierania makulatury i nakrętek. – Widząc oczekiwania, marzenia i chęci młodzieży, postanowiliśmy pomóc w znalezieniu źródeł dochodu do realizacji celu, jednocześnie stawiając na ekologię – przyznał prezes Kolan Krzysztof Mazurkiewicz.

Choć kontenery pojawiły się w szkołach krótko przed feriami, już udało się zgromadzić 116 kg nakrętek i 523 kg makulatury. Wysoki wynik wynika również z zaangażowania się w akcję kilku lokalnych firm, przekazujących na jej cel papierowe odpady. Po feriach, mamy nadzieje, współuczestniczących placówek przybędzie, zwłaszcza, iż punkty ekologiczne są estetyczne i nie zajmują wiele miejsca w szkole, ucząc segregacji.

Akcja „Wejdź na szczyt” zakończy się pod koniec roku, kiedy uzbierane zostaną fundusze na zbudowanie w Kole ścianki wspinaczkowej. Jeszcze nie wiadomo jaka będzie wysoka, gdzie stanie, ani czy w obiekcie, czy pod chmurką. Niezależnie jednak od jej rozmiarów i lokalizacji, będzie wielką atrakcją lokalną i dumnie dołączy do stale rozwijającej się bazy sportowej w mieście.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
SP1 10-03-2015 18:57
Niestety dzisiaj w SP1 odmówiono mi przyjęcia makulatury którą przywiozłem dla dzieciaków. Jakiś pan stwierdził, że mu się nie chce, że kontener już prawie pełny i że i tak robi już po godzinach i nie ma czasu. Szkoda. Chciałem pomóc, ale niestety straciłem tylko czas i paliwo, a przywiozłem pewnie ze 300 kg makulatury.
| Zgłoś do usunięcia
jami 21-02-2015 21:09
Wspaniały pomysł Nie ma chyba żadnych plakatów na słupach ogłoszeniowych. Szkoda. Do szkoły już nie chodzimy i nie widzieliśmy takich kontenerów, ale coś już mamy do wrzucenia i specjalnie pójdziemy do SP1. Oby się udało!
| Zgłoś do usunięcia