R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Pożary

Zwycięski Florian w Powiecie Kolskim

23-02-2015 08:41 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,823 | Komentarzy: 0

Poseł Tomasz Nowak już po raz trzeci organizuje konkursu pn. „Zwycięski Florian” skierowany do strażaków – druhów Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatów: konińskiego, kolskiego, tureckiego, wrzesińskiego i średzkiego.
Foto:
R E K L A M A
Celem konkursu jest wyłonienie, w głosowaniu internetowym, Super Druha OSP oraz promowanie działalności OSP na terenie ww. powiatów. Udział w konkursie mogą wziąć druhowie zarówno z jednostek OSP wpisanych w Krajowy System Ratowniczo – Gaśniczy, jak i spoza systemu. Zaproszenia do udziału w konkursie zostały skierowane do 140 jednostek OSP w powiecie konińskim, 90 w powiecie kolskim, 88 w powiecie tureckim, 28 w powiecie wrzesińskim i 15 w powiecie średzkim.

Współorganizatorami konkursu są: www.LM.pl, www.e-kolo.pl, www.turek.net.pl, Wydawnictwo Przegląd Koniński Sp. z o. o. – Przegląd Koniński, Przegląd Kolski i Echo Turku, Wiadomości Wrzesińskie (www.wrzesnia.info.pl), Gazeta Średzka (www.gazetasredzka.pl), Drukarnia Braci Wielińskich w Koninie S.C., Biuro Raj Wasilewski Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Koninie S.A. Nagroda główna dla zwycięskich super druhów to wycieczka do Brukseli, na którą będą mogli zaprosić osobę towarzyszącą. Nagrodę ufundowali Agnieszka Kozłowska – Rajewicz – posłanka do Parlamentu Europejskiego i Adam Szejnfeld – poseł do Parlamentu Europejskiego. Oprócz nagrody głównej dla druhów biorących udział w konkursie zostanie zorganizowany wyjazd do Pałacu Prezydenckiego i Sejmu RP – po 10 druhów z każdego powiatu. Dla zwycięskich druhów przewidziano również nagrody rzeczowe.

Zgłoszenia do konkursu rozpoczną się w marcu, natomiast głosowania na lokalnych portalach w kwietniu. Podsumowanie konkursu i rozdanie nagród odbędzie się w maju. Na maj zaplanowano również wycieczki do Brukseli.

Konkurs realizowany jest we współpracy z Powiatowymi Związkami Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Państwową Strażą Pożarną z powiatów: konińskiego, kolskiego, tureckiego, wrzesińskiego i średzkiego.

Dużym wydarzeniem poprzedzającym start zgłoszeń do konkursu będzie konferencja pn. „Porozmawiajmy o Straży Pożarnej”, w której udział weźmie m.in. Minister Spraw Wewnętrznych Pani Teresa Piotrowska. Konferencja odbędzie się 2 marca 2015 roku o godzinie 16:00 w Centrum Wykładowo – Dydaktycznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, przy ul. Ks. J. Popiełuszki 4.

Główną ideą konferencji jest omówienie obecnej sytuacji oraz przyszłości Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych. W programie przewiduje się rozmowę o: kierunkach działań Państwowej Straży Pożarnej; programach profilaktycznych; o procesach legislacyjnych ustaw związanych z OSP. Ponadto zaprezentowane zostaną zasady konkursu „Zwycięski Florian”.

Konferencja organizowana jest przy współpracy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej oraz Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

x Zamknij reklamę