sim
kol-net
Wiadomości Pożary Zwycięski Florian w Powiecie Kolskim

Zwycięski Florian w Powiecie Kolskim

23-02-2015 08:41 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,280 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Zwycięski Florian w Powiecie Kolskim
Foto:
Poseł Tomasz Nowak już po raz trzeci organizuje konkursu pn. „Zwycięski Florian” skierowany do strażaków – druhów Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatów: konińskiego, kolskiego, tureckiego, wrzesińskiego i średzkiego.
Celem konkursu jest wyłonienie, w głosowaniu internetowym, Super Druha OSP oraz promowanie działalności OSP na terenie ww. powiatów. Udział w konkursie mogą wziąć druhowie zarówno z jednostek OSP wpisanych w Krajowy System Ratowniczo – Gaśniczy, jak i spoza systemu. Zaproszenia do udziału w konkursie zostały skierowane do 140 jednostek OSP w powiecie konińskim, 90 w powiecie kolskim, 88 w powiecie tureckim, 28 w powiecie wrzesińskim i 15 w powiecie średzkim.

Współorganizatorami konkursu są: www.LM.pl, www.e-kolo.pl, www.turek.net.pl, Wydawnictwo Przegląd Koniński Sp. z o. o. – Przegląd Koniński, Przegląd Kolski i Echo Turku, Wiadomości Wrzesińskie (www.wrzesnia.info.pl), Gazeta Średzka (www.gazetasredzka.pl), Drukarnia Braci Wielińskich w Koninie S.C., Biuro Raj Wasilewski Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Koninie S.A. Nagroda główna dla zwycięskich super druhów to wycieczka do Brukseli, na którą będą mogli zaprosić osobę towarzyszącą. Nagrodę ufundowali Agnieszka Kozłowska – Rajewicz – posłanka do Parlamentu Europejskiego i Adam Szejnfeld – poseł do Parlamentu Europejskiego. Oprócz nagrody głównej dla druhów biorących udział w konkursie zostanie zorganizowany wyjazd do Pałacu Prezydenckiego i Sejmu RP – po 10 druhów z każdego powiatu. Dla zwycięskich druhów przewidziano również nagrody rzeczowe.

Zgłoszenia do konkursu rozpoczną się w marcu, natomiast głosowania na lokalnych portalach w kwietniu. Podsumowanie konkursu i rozdanie nagród odbędzie się w maju. Na maj zaplanowano również wycieczki do Brukseli.

Konkurs realizowany jest we współpracy z Powiatowymi Związkami Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Państwową Strażą Pożarną z powiatów: konińskiego, kolskiego, tureckiego, wrzesińskiego i średzkiego.

Dużym wydarzeniem poprzedzającym start zgłoszeń do konkursu będzie konferencja pn. „Porozmawiajmy o Straży Pożarnej”, w której udział weźmie m.in. Minister Spraw Wewnętrznych Pani Teresa Piotrowska. Konferencja odbędzie się 2 marca 2015 roku o godzinie 16:00 w Centrum Wykładowo – Dydaktycznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, przy ul. Ks. J. Popiełuszki 4.

Główną ideą konferencji jest omówienie obecnej sytuacji oraz przyszłości Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych. W programie przewiduje się rozmowę o: kierunkach działań Państwowej Straży Pożarnej; programach profilaktycznych; o procesach legislacyjnych ustaw związanych z OSP. Ponadto zaprezentowane zostaną zasady konkursu „Zwycięski Florian”.

Konferencja organizowana jest przy współpracy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej oraz Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!