sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Co robią radni? Interpelacje luty 2015

Co robią radni? Interpelacje luty 2015

27-02-2015 13:17 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 12,145 | Komentarzy: 7
Jubiler Euro Koło
Co robią radni? Interpelacje luty 2015
Foto:
Interpelacje radnych to punkt w obradach, w których wybrańcy mieszkańców składają na ręce Burmistrza prośby i zapytania. O co pytali podczas ostatniej sesji?
Mariusz Budny
1. Zapytał o powód przerwania procedur w związku ze zmianą zagospodarowania terenu przy ul. Toruńskiej.
2. Zaproponował, aby na stronie internetowej założyć dział, gdzie mieszkańcy mogliby zadawać pytania i publicznie uzyskiwać na nie odpowiedź. Według radnego zaoszczędzi to czas urzędników, którzy wielokrotnie odpowiadają na to samo pytanie.
3. Radny proponuje stworzenie raz lub dwa razy do roku Dni Otwartego Urzędu Miejskiego w Kole, aby petenci mogli poznać działanie jednostki.
4. Prosił o zwrócenie uwagi na problem związany z pojazdami poruszającymi się z nadmierną prędkością w pobliżu szkół podstawowych.
5. Niepełnosprawni mieszkańcy zwrócił się do radnego, aby zainteresować się zbyt małej liczbie parkingów z tzw. kopertą
6. Zwrócił się o stworzenie analizy przeciwpożarowej, wykaz działających i niedziałających hydrantów.

Urszula Polewska
1. Radna interpelowała o remont budynku przy ul. Nagórnej 1, remont miałby dotyczyć wyglądu zewnętrznego, dodając, że prosi o tę interwencję od 4 lat.

Wioletta Skrzypczak
1. Prosiła o wskazanie oszczędności wynikające z zatrudnienia nowych pracowników w UM.
2. Interpelowała do Burmistrza, aby wskazać korzyści płynące z przejęcia ulic Powiatowych na terenie Miasta Koła.

Sebastian Kuty
1. Na prośbę mieszkańców ul. Nagórna prosi o wyrównanie i poprawę nawierzchni zjazdu z ul. Sienkiewicza na ul. Nagórną, gdzie droga jest w bardzo złym stanie.

Halina Musiałek
1. Prosiła o wyjaśnienie statusu finansowego generowanych przez basen kolski strat i zysków.

Tomasz Sobolewski
1. Interpelował w imieniu mieszkańców 20 stycznia o zabezpieczenie środków finansowych na wykonanie dokumentacji technicznej i adaptacji kortu tenisowego pod miejsca parkingowe.

Ewa Lewicka
1. Skierowała pytanie w sprawie umieszczenia toalet typu toi-toi przy kolskim cmentarzu
2. Radna zapytała czy byłaby możliwość poinformowania mieszkańców, że toaleta w punkcie sprzedaży biletów PKS jest dostępna dla mieszkańców.
3. Radna poruszyła temat targowiska przy Placu Narutowicza. Zapytała, czy miasto ma możliwość skorzystania ze Środków Unijnych, aby zmodernizować to miejsce
4. Zapytała o audyt, który prowadzony był na pływalni. Jakie wnioski wynikają z przeprowadzonego audytu.
5. Przekazała pytanie od mieszkańców Płaszczyzny, czy byłaby możliwość zainstalowania dodatkowych Psich Pakietów.

Janusz Miłowski
1. W imieniu mieszkańców prosił o pochylenie się nad tematem targowicy miejskiej, aby częściej ulice wokół placu były sprzątane i czy byłaby możliwość częściowego ogrodzenia targowiska.
2. Zwrócił uwagę na problem związany z handlującymi, którzy niszczą swoimi samochodami miejsca zieleni placu zabaw między parkiem a targowiskiem.
3. Poruszył temat ograniczenia handlu przy Cmentarzu Żydowskim, gdzie handlarze wykorzystują ogrodzenie jako ekspozycja towarów. Radny wskazał, że jest to miejsce chronione i powinno się je obdarzyć odpowiednim szacunkiem.
4. Wskazał, że należałoby wyremontować ogrodzenie Cmentarza, które niszczeje.
5. Prosił służby porządkowe o zajęcie się sprawą bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic 3 maja i Narutowicza.

Florian Olejniczak
1. Powrócił do sprawy KTBSu, prosząc o remont dachu budynku przy ulicy Garncarskiej 21.
2. Mieszkańcy osiedla Nagórna proszą o budowę ulicy Różanej, aby stworzyć warunki do budowy kolejnego bloku mieszkalnego.
3. Zapytał o dodatki do mieszkań, kto je otrzymuje.
4. Poinformował o 25-leciu istnienia samorządów terytorialnych, prosił o godne uczczenie tego wydarzenia

Ewa Baryła
1. Interpelowała w sprawie ulicy Miodowej i budynku, którego resztki znajdują się na jednej z działek. Prosiła o zajęcie się śmieciami, które leżą w jej okolicach.
2. Kolejna interpelacja dotyczyła wjazdu z ulicy Miodowej do bloków ul. Kolejowej. Miejsce to po deszczach utrzymuje długo wodę przez co utrudnia ruch drogowy i pieszy.

Michał Piasecki
1. Interpelował o zwiększenie porządkowania Nowego Rynku.

Ryszard Karolak
1. Wrócił do tematu targowiska i dofinansowania z Unii Europejskiej. Radny przedstawił pomysł zbudowania zadaszonego targowiska, którego cześć kosztów pokryliby sami handlarze

Teresa Brzoska
1. Prosiła o wprowadzenie dla rodzin wielodzietnych mniejszych opłat za wywoź śmieci oraz o poinformowanie mieszkańców o ulgach wynikających z Karty Dużej Rodziny.

Alicja Wapińska
1. Prosiła Burmistrza o zajęcie się sprawą wkopanej rury PCV wkopanej na ul. 20 Stycznia.

Mariusz Hanefeld
1. Ponownie poruszył temat hałasujących kratek kanalizacyjnych ul. Bliznej.

Foto: F&A MEDIA

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (7)
taki sobie 09-03-2015 11:15
Wszyscy Wam nie pasują, radni, burmistrz itd. Ja też żyję skromnie bo z jednej pensji, też mam niewiele więcej pieniędzy i nie ośmieszam się publicznie. Wiem, że te posty na e koło i lm to piszą wszyscy którzy popierali byłego burmistrza. Poczekajcie całą kadencję a zobaczycie zmiany, nie wszystko od razu. Czyja wina że zarabiasz 1250 zł ? Obecnego burmistrza ? Nie ośmieszaj się. Opłat masz 1200 ? No ciekawe na co ? Podwyżki były i będą zawsze. Radni przegłosowali podwyżki, sami ich wybraliście, a przez ostatnie 8 lat kadencji poprzedniego nie było żadnych ?
| Zgłoś do usunięcia
seba koło 08-03-2015 21:41
Panie nowy burmistrzu..Wstyd mi że oddałem na pana swój głos.To co pan robi w tym naszym mieście to masakra.Rozumiem--trzeba szukać pieniędzy ale kosztem czego??Najlepiej tych najbiedniejszych mieszkańców..Wysokie podwyżki,cięcia stanowisk itp A Pan sobie powołał kolesia z Osieka i po co??Do brania pieniędzy>><<??Ja pracuję za 1250 zł miesięcznie z tego 1200 mam na opłaty..więc jak tu żyć.SKORO PAN SZUKA OSZCZĘDNOŚCI TO NIECH PAN ODDA POŁOWĘ SWOJEJ PENSJI ...I niech pan żyje za tak marne pieniądze..Wstyd mi za pana czyny..Dopiero początek a co będzie dalej.Mam tylko nadzieję że nie dostanie pan poparcia i radi nie udzielą panu absolutorium..
| Zgłoś do usunięcia
Ewa 02-03-2015 08:07
Mariusz Hanefeld szczyt bezczelności pracuje w wodociągach, w czasie przebudowy ul Bliznej i tuż przed nią cały czas coś wodociągi poprawiały i remontowały, a teraz jeszcze ma poprawiać po nich miasto chyba coś tu jest nie tak...
| Zgłoś do usunięcia
Matka 27-02-2015 22:56
Nieraz jest tak, że rodziny dobrze sytuowane z 1 czy z 2 dziećmi wytwarzają więcej śmieci /bo więcej kupują/ niż rodziny wielodzietne a płacą dużo mniej bo od ilości osób a nie od ilości śmieci. I czy to jest sprawiedliwe? Panie Burmistrzu jeżeli się okaże, że można wprowadzić dla tych rodzin jakąś ulgę to jak najbardziej pomysł jest trafiony.
| Zgłoś do usunięcia
kolanin 27-02-2015 18:42
Gdybyś miał 5 dzieci to byś dopiero wiedział jakie to są wydatki i ile poświęceń kosztuje wychowanie 5 dzieci.Mam 2 dzieci i jest ciężko ale czy one robią aż tak dużo śmieci to jest temat do dyskusji, bo gdy wysłaliśmy 1 dziecko na miesiąc do moich rodziców mieliśmy tyle samo śmieci.Przy dzieciach najwięcej jest pojemników po mleku czy jogurtach ale one są segregowane. Ty uważasz, że jesteś poszkodowanym człowiekiem bo nie masz 5 dzieci, bo zapłacisz może 5-6 zł więcej niż te rodziny to nie masz pojęcia o wydatkach takich rodzin.Dla takiej rodziny każda złotówka się liczy. To na pewno będzie niewielka zniżka. Gdyby wywóz nieczystości liczony był od pojemnika/ za ilość wyprodukowanych śmieci/ to bym był przeciwny ulgom, ale jak od osoby to jak najbardziej taka ulga się należy.
| Zgłoś do usunięcia
bez przesady 27-02-2015 17:37
Rodziny wielodzietne generują o wiele więcej śmieci i ja za nich płacić nie w będę! Nas jest troje!!! I co? Mam być poszkodowanym człowiekiem bo nie mam 5 dzieci?/A 5dzieci wiadomo ile zaraz śmieci!!!!!Nie zgadzam się z tym dosyć tego dobrego. Ile można????A samotnym matkom z 2dzieci nie dadzą nic!!!
| Zgłoś do usunięcia
pytajacy 27-02-2015 13:30
Proszę mi wytłumaczyć o co chodzi w : "Prosiła o wskazanie oszczędności wynikające z zatrudnienia nowych pracowników w UM." ... czy radna na pewno powiedziała to co chciała powiedzieć?
| Zgłoś do usunięcia