sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Apel w hołdzie Żołnierzom Wyklętym [FOTO]

Apel w hołdzie Żołnierzom Wyklętym [FOTO]

02-03-2015 08:51 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,627 | Komentarzy: 2
Jubiler Euro Koło
Apel w hołdzie Żołnierzom Wyklętym [FOTO]
Foto:
1 marca 2015 r. kadeci z Zespołu Szkół Technicznych w Kole wzięli udział w uroczystym apelu w hołdzie Żołnierzom Wyklętym.
Apel rozpoczął się o godzinie 11.oo przemarszem do grobu Zygmunta Wawrzyniaka – Żołnierza Wyklętego. Dowódcą drużyny była Weronika Bartosik, kadet trzeciego rocznika.

Po odśpiewaniu hymnu , krótką mowę upamiętniającą bohaterstwo Żołnierzy Niezłomnych , wygłosiła organizatorka apelu- Maria Woźniczko. Przypomniała nazwiska i losy bohaterskich Żołnierzy, między innymi Zygmunta Wawrzyniaka. W czasie Ciszy, odegranej na trąbce przez Jakuba Jóźwiaka, kadeta pierwszego rocznika, delegacja Kadetów ZST złożyła kwiaty i zapaliła znicz pamięci na grobie Zygmunta Wawrzyniaka.

W uroczystości wzięli także udział nauczyciele zajęć specjalizacyjnych w klasach mundurowych- Michał Woźniczko i ppor. Grzegorz Zawadzki.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
kolanka 02-03-2015 12:43
Piękna inicjatywa kolskich patriotów, brawo młodzi za udział a grupka wariatów znajdzie się wszędzie.
| Zgłoś do usunięcia
Ania 02-03-2015 11:08
Gdyby oni wstali, zobaczyli kto szedł w tym marszu to sami do grobu by się położyli, to byli bohaterowie, żołnierze , nie kibole, nie zadymiarze, połowa tych ludzi co szła mieni sie patriotami ale nie jest ten patriotą co drze mordę ale ten co jest przykładem dla innych, niestety nie wiem czemu te środowiska kiboli, i skrajnie narodowi obrali sobie za cel świętowanie tego dnia, Ci bohaterowie nie byli rasistami, to bili ŻOŁNIERZE nie bojówkarze , a niestety połowa uczestników marszu to pseudo patrioci
| Zgłoś do usunięcia