sim

Wiadomości Miasto Koło Karta seniora wkrótce dostępna [VIDEO]

Karta seniora wkrótce dostępna [VIDEO]

02-03-2015 12:03 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 9,351 | Komentarzy: 6
Jubiler Euro Koło
Karta seniora wkrótce dostępna [VIDEO]
Foto:
Inicjatywa podjęta przez Roberta Gajdę oraz Burmistrza Stanisława Maciaszka, to szansa na ułatwienie życia kolskim seniorom. Ulgi i rabaty na korzystanie z pływalni, kina czy zajęć sportowych, ale i zniżki na zakupy w lokalnych sklepach spożywczych, chemicznych - to wszystko dostępne będzie dla mieszkańców 60+ w najbliższym czasie.
W dniu dzisiejszym w sali sesyjnej Ratusza Miejskiego odbyło się spotkanie, na które zaproszeni zostali naczelnicy jednostek miejskich oraz lokalni przedsiębiorcy, chcący włączyć się w inicjatywę.

Jak będzie można otrzymać kartę? Obsługą i wydawaniem Karty Seniora zajmować się będzie Urząd Miejski w Kole natomiast lista miejsc, gdzie będziemy mogli z niej korzystać umieszczona zostanie na stronie internetowej www.kolo.pl. Dodatkowo każdy sklep, usługa należąca do programu - posiadać będzie odpowiedni plakat oraz naklejkę informującą, że właśnie tutaj senior otrzyma zniżkę.

Więcej o programie i samej karcie w materiale video.Foto: F&A MEDIA


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (6)
Gość 04-03-2015 17:08
Taką kartę można także wprowadzić dla rodzin wielodzietnych, ponieważ w Kole nie ma placówek, sklepów itp., które honorują ogólnopolską kartę duźej rodziny. Takie miasta jak Turek czy Konin już dawno wprowadziły swoją lokalną kartę. Pewnie w Kole nie ma rodzin wielodzietnych.
| Zgłoś do usunięcia
misiek 03-03-2015 19:14
Bardzo dobry pomysł , walczmy z marketami i przy okazji pomagajmy emerytom , popieram !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Oby wszystkim tak sie chciało !!
| Zgłoś do usunięcia
Markus 02-03-2015 21:37
Jet inicjatywa i....juz niedobrze. Takie mamy spoleczenstwo. Kazdy chcialby byc zadowolony indywidualnie.
| Zgłoś do usunięcia
Kolanka 02-03-2015 15:04
Coby nie mówić zniżki mają to do siebie, że przyciągają ludzi. Może wówczas więcej osób odwiedzi pływalnię miejską czy kino a wtedy nawet przy zniżce te przybytki będą opłacalne. Jasne, że rencista ma gorzej i bezrobotny rónież. Ale głodnego zrozumie ktoś kto przynajmniej raz w życiu miał się tak samo. Nie inaczej. Swoją drogą pamiętam kolski basen, bezpłątny! Dla wszystkich a nie tylko dla tych, którzy mają pieniądze. Ja nie życzę nikomu bezrobocia, kiedy młody człowiek żyje na koszt rodziców i nie ma dla siebie nic...roznosi reklamy albo lapie się wszystkiego za grosze. Ale za te grosze się nie wyżywi. Łatwo mówić ludziom z budżetówki: idzcie do pracy! Bo Oni te pracę mają. Urzędnicy z PUP zwłaszcza albo z Urzędu Miejskiego. Znajoma szuka pracy od lat/. Myślicie że w Kole znalazła? Nie nigdy. Jeśli już to była zatrudniona to zagranicą, po studiach ciężko fizycznie pracowała a jej sąsiadka po średnim praca w sądzie kolskim i staże w urzędach. Taktak. Życie. Tak to tu działa. Masz wejścia masz pracę. Albo staże...ludzi na staż wielu do tego samego miejsca a potem paniusia z PUP powie złośliwie no cóż wybrano innego ..i to powie załamanej osobie, z uśmieszkiem. Ciekawe czy Ona też stała tak kiedyś i zostałą wybrana z wielu czy zostałą zatrudniona po tzw znajomości...I to traktowanie ludzi z góry... Zawsze urzędnik am rację a bezrobotny się czepia...Może jeden dzień na pływalni dla bezrobotnych? Za darmo? Bo w końcu Kolanami są, może teraz nie pracują ale im się też coś należy..Ich rodziny może tu podatki płaciły? Oni nie sa warci pomocy? Bardziej niż ktokolwiek zwłaszcza Ci, którzy mają dochód stały a jednak wiele zniżek. Ja nie żałuję nikomu ale pomoc najuboższym jednak kuleje. Wciąż tu kuleje. Kto ma siłę przebicia ten dostaje. A tu nagle za śmieci o 2zł więcej!!! A przecież tylko część śmieci jest palona a za część MZUK ma płącone dwa razy..przez nas i tam gdzie to sprzedają..np puszki i butelki szklane i te plastikowe...mają za to płacone dwa razy. Ale nikt się nie pyta dlaczego o 2 zł podyżka tylko się cieszą ze mniej niż chcieli. Uważam że te dw a złote to zbyt wiele. Czy aż tak nagle podrożało wszystko? MZUk ma wielu darmowych pracowników. I podwyżka?Może też naszym kosztem podwyżki sobie zrobili. Ktoś to sprawdza? Panu Klukaczyńskiemu wytknięto ale prezesowi MZUK nic. Może warto sprawdzić jak się tam rządzą? Czy efektywnie? Cięzkie pieniądze ludzie im płacą. Za każdego człowieka pieniądze...ktoś to liczy? Ile prezes zarabia i dlaczego aż tyle? I dlaczego ponoć w biały dzień obok MZUk szczury latają?
| Zgłoś do usunięcia
u... 02-03-2015 13:58
a ja znam wielu bezrobotnych co na czarno zarabiaja i zyja jak paczki w masle
| Zgłoś do usunięcia
eh 02-03-2015 13:42
60+ to z reguły ludzie mający emerytury. Wcale nie są najniżej w pułapie finansowym. Gorzej maja się renciści. i bezrobotni. Czy bezrobotnemu nie należy się pomoc? Ale bezrobotny starszy czy młodszy nie dostanie zniżki a zniżkę dostanie emeryt 60+ z emeryturą 2, 3tysiace a jakże. Gdzie logika? Mam 54lata i nie mam emerytury a rentę i o wiele mniejszą od niejednej emerytury ...Jasne,ze dobrze,ze dostaną ulgi i zniżki. Tyle, że chyba od zarobków? Te zniżki i ulgi? Bo ja znam sporo emerytów mających emerytury rzędu 2,3tysiące złotych i czynnych bardzo dorabiających sobie nawet. Oni też zniżki dostaną?
| Zgłoś do usunięcia