sim
Artbud
Wiadomości Na sygnale Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego

Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego

12-03-2015 10:44 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,709 | Komentarzy: 1
Jubiler Euro Koło
Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego
Foto:
Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kole przeprowadzili wzmożone działania pod kryptonimem "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego".
W dniu 10 marca 2015 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kole przeprowadzili wzmożone działania ukierunkowane na ujawnianie i sankcjonowanie wykroczeń popełnianych przez tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego.Do tej grupy użytkowników dróg zaliczani są piesi, rowerzyści i motorowerzyści. Grupa ta jest szczególnie narażona na niebezpieczeństwa oraz tragiczne skutki podczas zdarzeń drogowych. Celem prowadzonych działań było ujawnianie i represjonowanie osób, którzy swoim niefrasobliwym i niezgodnym z przepisami zachowaniem na drogach powodowali zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Celem działań było również przeciwdziałanie i ograniczenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów na terenie powiatu kolskiego oraz ograniczenie tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych poprzez ujawnianie i represjonowanie wykroczeń popełnianych przez kierujących pojazdami wobec niechronionych użytkowników dróg. Działania miały na celu również prewencyjne oddziaływanie na użytkowników dróg, zwiększenie ich odpowiedzialności i świadomości w poprawie i zwiększaniu bezpieczeństwa na drogach. W związku z tym policjanci nie ograniczali swoich działań tylko do postępowań mandatowych. W trakcie działań niechronionym uczestnikom ruchu drogowego rozdawano kamizelki odblaskowe, których używanie wpływa bezpośrednio na poziom bezpieczeństwa na drodze. Kamizelki pozyskane zostały za pośrednictwem stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Kolski .

W czasie akcji policjanci ujawnili 31 wykroczeń, których sprawcami byli piesi, gdzie 27 dotyczyły przechodzenia przez jezdnię w miejscach niedozwolonych oraz ujawnionych zostało 20 niewykroczeń, których dopuścili się kierujący pojazdami. Tego typu działania były już prowadzone i będą cyklicznie powtarzane.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
meK 12-03-2015 19:11
Nie tędy droga. Już samo stwierdzenie o karaniu niechronionych jest nielogiczne. To tak jakby karać nastolatki za skąpy strój latem bo mogą stać się ofiarą gwałtu. Ja wiem, że nie wolno przechodzić przez jezdnię w niedozwolonym miejscu ale każdy swój rozum ma, pieszy nie ma żadnych szans w starciu z samochodem. Dlatego dyscyplinować należy przede wsyzstkim kierowców, bo Ci uzbrojeni w 1- czy 2-tonowy pojazd stanowią potencjalnie zagrożenie dla otoczenia, np. jadąc za szybko, wyprzedzając na przejściu, zastawiając chodniki itd.
| Zgłoś do usunięcia