sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Jesteś tym, co jesz!

Jesteś tym, co jesz!

12-03-2015 10:49 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,893 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Jesteś tym, co jesz!
Foto:
Jak mówi stare przysłowie „Jesteś tym, co jesz”. Odżywianie ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Jeśli chcemy zachować odpowiednią równowagę w naszym organizmie, musimy stosować dobrze zbilansowana dietę.

Nie zawsze zdajemy sobie do końca sprawę, z tego jak duży wpływ na nas i cały organizm ma to, co spożywamy. Niestety nieświadomi popełniamy wiele błędów żywieniowych i wyrządzamy sobie dużą krzywdę. Ogólne złe samopoczucie, nadwaga lub niedowaga, ciągłe zmęczenie, zaburzenia snu, cukrzyca, miażdżyca, problemy z układem trawiennym i sercem to tylko nieliczny z wielu znanych chorób, których przyczyną bezpośrednią lub pośrednią jest złe odżywianie. Niestety problem polega na tym, że codzienny pośpiech, permanentny brak czasu i nadmiar obowiązków powoduje, że nie mamy czasu myśleć o odpowiedniej diecie. Poniżej przedstawiamy kilka zasad, które pomogą nam zapanować nad naszą dietą.


Mało, ale regularnie


Wbrew panującej opinii nie musimy najadać się do syta. O wiele ważniejsza w tym wypadku jest systematyka. Powinniśmy jeść bardzo regularnie, 4-5 posiłków dziennie.


Witaminki, witaminki…


Nie strońmy od warzyw i owoców, to nieocenione źródło witamin, soli mineralnych oraz błonnika. Owoce i warzywa możemy jeść jako przekąskę między posiłkami.


Tylko dobre produkty


Dbaj o jakość produktów, które spożywasz ty i twoja rodzina. Wybieraj tylko produkty znanych ci producentów, co do których jakości nie masz wątpliwości. Zwracaj szczególną uwagę na to, aby mięsa i wędliny, które spożywasz były jak najwyższej jakości. Najlepsze są te produkowane zgodnie ze starymi recepturami. (źródło: http://www.nomaxtrading.eu/ ) Zawsze zapoznaj się z tym, co zawiera dany produkt, czytaj etykiety informacyjne. Unikaj wszelkich fast food’ów.


Zachowaj umiar


We wszystkim wskazany jest umiar, również w jedzeniu. Słodycze są smaczne i można je jeść, jednak w niewielkich ilościach. Zwracaj uwagę na ilość kalorii zawartych w jedzeniu i staraj się nie przekraczać średniego dziennego zapotrzebowania kalorycznego.


Woda zdrowia doda


Pij dużo płynów (około 2 litrów dziennie), a najlepiej czystej niegazowanej wody. Woda świetnie nawadnia organizm. Natomiast powinniśmy unikać zbyt dużej ilości kawy, napojów słodzonych, gazowanych i energetycznych.


Inne wskazówki


Jedz dużo ryb. Ogranicz sól, nie jest korzystna dla organizmu. Unikaj tłuszczu, ograniczaj go przy smażeniu. Włącz do diety oliwę z oliwek. Urozmaicaj swoja dietę. Stroń od alkoholu i tytoniu.


Jeść jak król


Posiłki planuj starannie, nie jedz przypadkowych rzeczy. Robiąc zakupy, zwróć uwagę na to, co wybierasz. Staraj się, aby w miarę możliwości były to najlepsze produkty. Posiłki przygotuj z należytą starannością, powinny być zróżnicowane. Zwróć także uwagę na to jak podajesz i spożywasz posiłki. Chodzi o to, aby wyglądały i pachniały ładnie, ponieważ jemy również oczami i nosem. Nie należy jeść w pośpiechu. Niestety złe nawyki żywieniowe odbijają się na naszym zdrowiu i kończą nadwagą, a nawet otyłością.  

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!