sim
mycenter
Wiadomości Miasto Koło Do Góry z Janem Pawłem II

Do Góry z Janem Pawłem II

12-03-2015 12:17 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,973 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Do Góry z Janem Pawłem II
Foto:
W minioną środę (11 marca) w Kole odbyły się dwa spotkania ze znanym w całym kraju duszpasterzem młodzieży – dominikaninem o. Janem Górą, zatytułowane „Do Góry z Janem Pawłem II”.
Pierwsze ze spotkań w naszym mieście odbyło się o godzinie 10.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych, gdzie zebrali się uczniowie i nauczyciele tej placówki oraz gościnnie delegacja z Liceum Ogólnokształcącego. W atmosferę spotkania wprowadził wiersz „Źródła i ręce” autorstwa Karola Wojtyły, wyrecytowany przez jedną z uczennic, Andżelikę Koszyciarz.
Po słowach powitania przez społeczność szkolną, o. Jan Góra, jako świadek i przyjaciel papieża Jana Pawła II, opowiadał o swych spotkaniach z Ojcem Świętym. Przywoływał słowa wypowiadane w czasie jego pielgrzymek do Polski oraz te, które padały podczas Światowych Dni Młodzieży.

Podczas spotkania zakonnik wielokrotnie podkreślał rolę świadomej i dojrzałej wiary w życiu Kościoła, kształtowanej przez całe życie.  Jednym z elementów wizyty w „Ekonomiku” była refleksja gościa w rozmowie z nauczycielami – na temat pracy z młodzieżą i sposobów wskazywania im autorytetów we współczesnej rzeczywistości.

Popołudniowe spotkanie, które miało miejsce w auli Domu Parafialnego przy kościele farnym Podwyższenia Krzyża Świętego, zgromadziło uczniów Zespołu Szkół nr 1, parafian oraz sympatyków spotkań lednickich. Opowieści dominikanina spotkały się z zainteresowaniem słuchaczy, licznymi pytaniami i ciekawymi relacjami dorosłych uczestników duszpasterstwa akademickiego w Poznaniu.


mn
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!