sim
kol-net
Wiadomości Sport Mistrzostwa Polski Family Cup

Mistrzostwa Polski Family Cup

12-03-2015 14:56 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,810 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Mistrzostwa Polski Family Cup
Foto:
Coraz częściej na polskich stokach są organizowane turnieje dla narciarzy amatorów. Ostatnie takie zawody zostały zorganizowane w Kluszkowcach o nazwie Mistrzostwach Polski Family Cup.
Tego typu zawody są świetną odskocznią dla całych rodzin. Można w ten sposób miło i na sportowo spędzić weekend. Do listy uczestników mogą zgłosić się nie tylko osoby dorosło, ale również dzieci. Takie zawody dla amatorów są coraz bardziej popularne i coraz, to więcej ludzi decyduje się na start. W tym roku edycja, podobnie jak rok wcześniej odbyła się w Kluszkowcach w ośrodku Czorsztyn Ski.

W Mistrzostwach Polski Family Cup województwo wielkopolskie reprezentowało kilkudziesięciu zawodników głównie z Poznania.Takie zawody mogą dostarczyć wiele emocji jak różne gry w ruletkę. Organizatorzy przygotowali dla uczestników dwie trasy. Narciarze mogli rywalizować na krótszej i łatwiejszej trasie oraz na tej bardziej wymagającej i szybkiej. To właśnie tak zwana "czerwona" trasa była najtrudniejsza dla zawodników, którzy na niej często upadali. Podczas trwania całego turnieju Family Cup większość zawodników raz nie poradziło sobie z trudnym zjazdem.

Katarzyna Skorupska po pierwszej serii zjazdów zajmowała pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Niestety, przez upadek w swoim drugi starcie została ona sklasyfikowana na ostatnim miejscu. Inny zawodnik Michał Żyto cudem uniknął kontaktu z stokiem i po dwóch zjazdach zajął ostatecznie drugie miejsce.

Narciarka Natasza Friebe wśród wszystkich zawodników miała największego pecha. Tuż po starcie odpięła się jej narta. W takim wypadku sędziowie musieli ją zdyskwalifikować.

Mistrzostwach Polski Family Cup są idealnym miejsce do spotkanie się narciarzy amatorów z całej Polski. Mimo rywalizacji między zawodnikami panuje rodzinna atmosfera. Również rożne kategorie wiekowe sprawiają, że na takie zawody można zgłosić całą swoją rodzinę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!