sim
kol-net
Wiadomości Na sygnale DĄBIE: 30-latek chciał skoczyć z mostu do rzeki

DĄBIE: 30-latek chciał skoczyć z mostu do rzeki

13-03-2015 11:20 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 6,265 | Komentarzy: 3
Jubiler Euro Koło
DĄBIE: 30-latek chciał skoczyć z mostu do rzeki
Foto:
Policjanci z Posterunku Policji w Dąbiu uniemożliwili popełnienie samobójstwa 30-letniemu mężczyźnie, który w czwartkowe popołudnie usiłował skoczyć do rzeki z betonowego mostu w centrum miasta. Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji mundurowych mężczyzna żyje. 30-latek noc spędził w izbie wytrzeźwień, gdy wytrzeźwieje zostanie przetransportowany do zakładu medycznego, gdzie zostanie poddany specjalistycznemu leczeniu.
Do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 18:00. Wówczas dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kole otrzymał telefoniczne zgłoszenie o usiłowaniu popełnienia samobójstwa przez mężczyznę, który usiłuje skoczyć z mostu do rzeki Ner w miejscowości Dąbie. Natychmiast w skazane miejsce udali się dwaj funkcjonariusze Posterunku Policji w Dąbiu, którzy także powiadomili o zdarzeniu Ochotniczą Straż Pożarna w Dąbie celem zabezpieczenia rzeki na wypadek, gdyby samobójca skoczył do wody.

Po przybyciu na miejsce mundurowi zauważyli na betonowym moście dwóch mężczyzn, z których jeden znajdował się za barierką ochronną i wyrywał się z objęcia drugiego mężczyzny. W momencie kiedy policjanci podbiegli do tych osób, mężczyzna stojący za barierkami mostu odepchnął osobę, która go trzymała i usiłował wykonać skok do rzeki. Na szczęście interweniujący policjanci w ostatniej chwili chwycili mężczyznę i szarpiąc się z nim wciągnęli na bezpieczną stronę mostu.

Podczas przeprowadzonych czynności wyjaśniających dąbscy funkcjonariusze ustalili, że mężczyzną usiłującym targnąć się na swoje życie jest 30-letni mieszkaniec gminy Dąbie, który ma problemy życiowe z którymi nie może sobie poradzić. Uratowany 30-latek podczas zdarzenia był pijany. Policyjne urządzenia do badania stanu trzeźwości wykazało ponad 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie została udzielona pomoc medyczna. Z uwagi na agresywne zachowanie niedoszłego samobójcy wobec personelu medycznego, 30-latek noc spędził w izbie wytrzeźwień, gdy wytrzeźwieje zostanie przetransportowany do wyspecjalizowanego zakładu medycznego i poddany leczeniu.

KPP KOŁO

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
tak 14-03-2015 11:12
Oliwer masz rację, to jest najważniejsze, wyje..ne na resztę, liczy się czy 18 to wieczór czy popołudnie. Brawo.
| Zgłoś do usunięcia
Oliwer 13-03-2015 18:58
18 o tej porze roku to chyba wieczór nie popołudnie?
| Zgłoś do usunięcia
Ronin 13-03-2015 13:48
"...w czwartkowe popołudnie usiłował skoczyć do rzeki z betonowego mostu w centrum miasta." Niech mi ktoś pokaże most w Dąbiu, w jego centrum. I niech pokaże rzekę Ner płynąca przez centrum. Rzeka jest na obrzeżach miasta. Praktycznie jest jego granicą. Rozumiem z materiału, że jeden z dwóch mostów nie jest betonowy. Kto pisze takie raporty?
| Zgłoś do usunięcia