sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Dzień Matematyki w ZSEA w Kole

Dzień Matematyki w ZSEA w Kole

16-03-2015 08:48 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,012 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Dzień Matematyki w ZSEA w Kole
Foto:
Dnia 12 marca 2015 r. z inicjatywy p. Ewy Dolaczyńskiej i p. Lidii Tomczyk w kolskim Ekonomiku odbył się Dzień Matematyki pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Ten dzień został ustanowiony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.

Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 r. Od tego czasu było organizowane co roku w każdą pierwszą środę marca. W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tys. uczniów z 98 krajów świata. Światowy Dzień Matematyki z każdym rokiem rozrastał się. W 2012 roku wzięło w nim udział prawie 6 mln uczniów z całego świata. W Polsce pierwsze ogólnopolskie obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve i wzięło w nich udział ponad 100 szkół z całej Polski. W tym roku zgłosiło się już ponad 300 szkół... a zapisy nadal trwają. Organizatorzy zaprosili uczniów (i nie tylko) do konkursów, quizów i zagadek matematycznych.

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych doskonale poradzili sobie ze zmaganiami zaproponowanymi im podczas obchodów Dnia Matematyki. Po raz kolejny udowodnili, że potrafią sobie poradzić z nawet najtrudniejszymi zadaniami.

ZSEA
Fot. ZSEA

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!