sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Czy radni zgodzą się na likwidację MOSiRu?

Czy radni zgodzą się na likwidację MOSiRu?

18-03-2015 13:39 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 33,259 | Komentarzy: 24
Jubiler Euro Koło
Czy radni zgodzą się na likwidację MOSiRu?
Foto:
Na najbliższą sesję Rady Miejskiej w Kole Burmistrz Miasta Koła przedłożył radzie projekt uchwały w sprawie likwidacji jednostki budżetowej Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole. Rozpoczęcie likwidacji MOSiR rozpoczęłoby się z dniem 1 kwietnia br.
Przypomnijmy, że MOSiR w Kole został powołany do życia w 2007 roku uchwałą z dnia 26 czerwca w celu prowadzenia działalność mającej na celu szeroko rozumiane upowszechnianie kultury fizycznej i rekreacji ruchowej oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

W uzasadnieniu do projektu uchwały możemy przeczytać, że decyzja o likwidacji MOSiR w Kole została podyktowana analizą możliwości skupienia w jednym miejscu zarządzania pod względem organizacyjnym i finansowym zadań własnych gminy miejskiej Koło. Zadania realizowane przez MOSiR przejmie Urząd Miejski w Kole.

Przez cały okres swojej działalności MOSiR w Kole był organizatorem, czy też współorganizatorem wielu imprez sportowych, z których najważniejsze to:
- Międzynarodowy Bieg Warciański im. Zdzisława Krzyszkowiaka
- Międzynarodowy Bieg Warciański dla dzieci i młodzieży
- Memoriał im H. Szurgota w piłce siatkowej chłopców
- Memoriał im A. Mróz w piłce siatkowej dziewcząt
- Mała Kolska Liga
- Maraton MTB w Kole
- Kolska Liga Streetball
- Amatorska Liga w Halowej Piłce Nożnej
- Ferie z MOSiR
- Lato z MOSiR-em
- Festyny Przedszkolaki na Sportowo
- Festyny dla dzieci i młodzieży

Na koniec stawiamy pytanie, czy likwidacja MOSiRu nie wpłynie negatywnie na wspomniane powyżej upowszechnianie sportu w naszym mieście? Odpowiedź na nie pozostawiamy naszym Czytelnikom.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (24)
kolanin 21-03-2015 10:25
burmistrza wybrali dlatego że miał straż miejską zlikwidować , dlatego ludzie na niego głosowali jego wybrali a straż jest jak była
| Zgłoś do usunięcia
obserwator 20-03-2015 09:54
Przerost zatrudnienia w UM jest i to sprawa oczywista, świadczą o tym audyty obciążenia pracą. Przyjrzyjcie się UM w Turku ilu tam jest zatrudnionych w UM, ilu jest tam mieszkańców i jak rozwija się Turek. Pamiętajcie też, że każdy nowy chce mieć swoich zaufanych zarządzających współpracowników a nie takich, którzy za plecami mu d..ę obrabiają. Czy UM Koło stać na tylu dyrektorów, naczelników, kierowników ? Likwidacja zbędnych stanowisk i lepsze zarządzanie pracownikami sprawi, że sytuacja ulegnie zdecydowanej poprawie :) Dajcie czas temu człowiekowi popracować. To nie jest kolejny nauczyciel na stołku burmistrza. Poprzednicy co narobili to teraz trzeba posprzątać. Pozdrawiam.
| Zgłoś do usunięcia
mieszkanka 20-03-2015 09:37
Do pinia: jak drożdżu swoich przyjmował to nikt go odwoływać nie chciał a jak ktoś chce dobrze dla miasta to go odwołać, pinia stuknij się w swój głupi łep
| Zgłoś do usunięcia
pinia 19-03-2015 19:01
jak moga byc oszczednosci skoro jednych sie zwaniaa drugich przyjmuje jedynie roznica ze swoich sie przyjmyje. takie to wszystko dziwne kupy sie nie trzyma. haos i jeszcze raz haos.kiedy referendum za odwolaniem p.burmistrza.
| Zgłoś do usunięcia
mieszkanka 19-03-2015 16:55
Nauczcie się ludzie czytać ze zrozumieniem a redaktorzy lepiej wymyślać tytuły nie zlikwidują MOSIR-u tylko przejdzie on pod zarząd UM
| Zgłoś do usunięcia
kolanin 19-03-2015 14:11
Ludzie , czy nikt nie umie czytać prostych komunikatów, przecież hala zostaje i działa dalej .Chodzi o obsługę administracyjną to co wam do tego.Skąd w was tyle nienawiści i goryczy , tylko plotki i pomówienia.Nie wiedziałam że tyle w Kole podłości i głupoty.
| Zgłoś do usunięcia
Anna 19-03-2015 12:46
Drogi kibicu , i chyba jedyny kibicu , jak ci nie odpowiada koło to pamiętaj przymusu mieszkania w Kole niema , Jaki jad ? A może popatrzysz na nieporadne działania naszego Burmistrza , na te zwolnienia, , na to mieszanie stołkami, wydziałami , likwidacje czemu to służy? Na pewno niczemu dobremu, Straż, Kucharki, Spalarnia i co jeszcze ?Zwolni< ale na to miejsce trzeba kogoś zatrudnić, czy będzie lepszy? nie wiadomo ale jakim trzeba być człowiekiem aby to robić, I prosze nie gadac o oszczędnościach bo takowych nie było i nie będzie UM to nie PKP zresztą tam też zysku nie było Dobry szef to taki którego sie szanuje a w tym przypadku o tym nie można powiedzieć
| Zgłoś do usunięcia
ania 19-03-2015 12:18
Ludzie,skąd w was tyle jadu,goryczy i zła,wszystko wam nie pasuje,to,że burmistrz chce ,stara się ,zmienic to miasto ,iśc do przodu,to powód do krytyki? Obecnie czekam na efekty i kibicuję panu burmistrzowi,mam nadzieję,że uda mu się coś zrobic z tak opornym materiałem jak kolanie, bo jest mi wstyd,kiedy przyjeźdżają do mnie goście z innych rejonów kraju i słyszę"tu sie nic nie zmienia na lepsze,a wszystko marnieje i rozpada sie" To tak z pozdrowieniami dla krytykujących :)
| Zgłoś do usunięcia
gośkag 19-03-2015 12:14
do kolooo, pozbierać to się miasto nie może ale po innych. jakie straty basen przynosi ? Wie ktoś ?
| Zgłoś do usunięcia
mis 19-03-2015 10:58
plac jak znalazł pod nową inwestycje w tym kole tylko super markety powstają nic dziwnego ze ludzie uciekają z koła po co taka sale zlikwidować gdzie są organizowane różne imprezy organizowane pomysł nie trafiony z likwidacją takiego obiektu
| Zgłoś do usunięcia
mis 19-03-2015 10:52
zburzyć i plac pod kolejny market w kole postawić jak to najlepsza inwestycja w kole widać
| Zgłoś do usunięcia
Markus 19-03-2015 07:55
A moze totalna likwidacja. Zburzyc (rozebrac) budynki, sprzedac pozostalosci materialow budowlanych, pozostana wolne place - tez do sprzedazy, kilkudziesieciu osobom nie trzeba bedzie placic pensji z budzetu miasta. Same oszczednosci. Osobiscie pozostawil bym tylko Muzeum gdzie postawilbym pare osob w charakterze eksponatow i ku przestrodze.
| Zgłoś do usunięcia
kolooo 19-03-2015 07:25
Referendum blisko, mam nadzieję. Po tych wszystkich głupich decyzjach Nasze miasto długo sie nie pozbiera.
| Zgłoś do usunięcia
przesada!!!! 18-03-2015 21:47
A po co dwóch burmistrzów???? Jednego trzeba usunąć!!!! Jak oszczednosci to oszczędności.
| Zgłoś do usunięcia
Narcyz... 18-03-2015 21:36
Może żeby poczynić oszczędności nie należało powoływać stanowiska zastępcy burmistrza, a nie teraz szukać na siłę. owszem oszczędności są potrzebne, ale nie wszystkie i nie za wszelką cenę.
| Zgłoś do usunięcia
Serio? 18-03-2015 20:32
Naprawdę? Zlikwidować MOSiR? Nigdy w życiu, zła decyzja. Burmistrzu, pomyśl o młodzieży.
| Zgłoś do usunięcia
ina 18-03-2015 19:46
napewno ma nasz kochany burmistrz duzo znajomych z pis.ze przygarnia wszystko pod swoje skrzydelka.
| Zgłoś do usunięcia
kja 18-03-2015 19:38
oj zgodzą się zgodzą.... przecież im chodzi tylko o diety..
| Zgłoś do usunięcia
Ja 18-03-2015 18:27
Stasiu nasz chyba na[prawdę przesadził, mieszanie dla mieszania, wielkie rzeczy i zmiany, a potem powie że Urząd Miasta to tylu pracowników , może tak wezmie jeszcze Koło połączy z Toruniem I wybuduje rozgłośnie , można połaczyć jeszcze Starostwo z UM ,
| Zgłoś do usunięcia
uuuuu 18-03-2015 15:48
Muzeum stracilo dyrektora, plywania atera zmosir..ciekawe dlaczego czy urząd miasta ma aż tylu pracownikó i aż tak mądrcyjh żeby wszystkiemu podolać? Ludzie mieli przynajmniej pracę. Kolo bedzie miastem wielu bezrobotnych. a dyrekcja spoldzielni? aha to niestety juz nie w kwestii burmistrza a ponoc szkoda ze nie. a MZUK? a MZeC/ kto ich zatrudnia i powoluje?
| Zgłoś do usunięcia
wera 18-03-2015 15:43
największa głupota jaką słyszałam... porażka.. zmiany na gorsze
| Zgłoś do usunięcia
justa 18-03-2015 15:17
zmiany zmiany zmiany, a czy na lepsze? czas pokaze
| Zgłoś do usunięcia
LOL 18-03-2015 14:27
to ciekawe kto zostanie nowytm dyrektorem? moze wroci mowa o tym o kim plotkowano nie tak dawno?
| Zgłoś do usunięcia
kolanin 18-03-2015 14:25
tu sie akurat zgadzam! brawo!
| Zgłoś do usunięcia