sim

Wiadomości Kultura i rozrywka Plany rozwoju i zmian w MDK [WYWIAD VIDEO]

Plany rozwoju i zmian w MDK [WYWIAD VIDEO]

23-03-2015 16:39 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 32,153 | Komentarzy: 24
Jubiler Euro Koło
Plany rozwoju i zmian w MDK [WYWIAD VIDEO]
Foto:
Szybko rozniosła się wieść dotycząca objęcia przez Radomira Pioruna stanowiska dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Kole a być może niedługo i kierującego Centrum Kultury Miasta Koła. Jakie plany ma nowy dyrektor na zmiany i rozwój kultury? O tym dowiecie się szczegółowo w wywiadzie jaki przeprowadziła nasza redakcja jako pierwsza z nowym dyrektorem.
Prezentujemy również w wersji tekstowej plany rozwoju wg. Radomira Pioruna.

Nowa propozycja kulturalno-edukacyjna MDK dla mieszkańców miasta Koła. Od 20 marca tego roku MDK przyjmuje strategie działań Europejskich instytucji kultury w zakresie animacji kultury. MDK wychodzi na przeciw oczekiwaniom i potrzebom naszych mieszkańców podejmując dialog z mieszkańcami by wyjść na przeciw ich potrzebom,proponując wydarzenia artystyczne realizowanie aktorów,instruktorów o najwyższych kwalifikacjach zawodowych:

Tancerzy,Artystów Lalkarzy,reżyserów,scenografów,choreografów,performerów. Propozycja obejmować będzie działania edukacyjno kulturowe obejmujące przestrzeń wiekową od 3 lat do 100

Bezpłatne zajęcia muzyczne.
Zajęcia teatralne
-teatr lalek
-teatr kukiełek.
-Powołanie amatorskiego teatru -''Scena Plastyki teatru" z repertuarem edukacyjnym dla szkół i spektaklami dla stałej widowni.
-teatr ognia -FIRE SHOW
-Zajęcia Taneczne- Taniec współczesny,Taniec Towarzyski.Balet- Planowane warsztaty z aktorami z Mistrzami Ukraińskiej szkoły baletu,teatru tancerzami z teatru -Buffo i Bytomskiej Szkoły Baletowej.
-Capoera
-Ogólnopolskie szkolenia animatorów i instruktorów kultury w zakresie edukacji teatralnej i plastycznej i muzycznej.

Międzynarodowy festiwal Sztuki Ruchu
Animacja Starego Miasta-Recitale kameralne w Ratuszu Miejskim.
Letnie kino plenerowe na starówce.
Wydarzenia artystyczne w Ruinach Zamku w Kole
Wydarzenia artystyczne w roku o charakterze plenerowym:
-Ogólnopolski Festiwal Teatrów Ulicy
-Bluss Festiwal
-Jarmark Średniowieczny
-Festiwal Pięciu Kultur

Kino
- Seanse nocne Mistrzów Kina
- Kino za złotówkę
- Niedzielne Poranki z Polskimi Bajkami za 1zł.
- Kino amatorskie i profesjonalne.
- Przegląd filmów komediowych.
- Przegląd filmów fantastycznych i horrorów
- Przegląd filmów
- Nocne oglądanie-Aktorskie portrety filmy z udziałem jednego aktora.
- Przegląd reżyserów Polskich
- Noce z Klasyką Kina sobota - niedziela
- Przegląd filmów Górskich
- Przegląd filmów etnograficznych( DOTYCZY PRACY W POŁĄCZONYCH JEDNOSTKACH CKK)
- Przegląd filmów o tematyce Żydowskiej
- Festiwal Filmów Skandynawskich
- Plenerowe Kino Ratuszowe.
- Plener na Starym Rynku
- Festiwal filmów komórkowych miasto i okolice
- Życie miasta( Koła) w obiektywie komórki. tematyka psychologiczna,przyrodnicza.
- Dokument.
- Filmoteka Narodowa
- Japońskie Kino animowane
- Mistrzowie reżyserii POLSKIEJ I ŚWIATOWEJ
- Seans na życzenieChcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (24)
Antek 12-08-2015 18:01
no ja Wam współczuje...z poprzedniej pracy nawet umywalkę ukradł więc pewnie i tym razem się nachapie ile się da...
| Zgłoś do usunięcia
Anita 07-04-2015 12:35
Co do komentarzy na temat tytułu magistra: nie piszcie ludzie bzdur, bo sami obnażacie swój poziom wiedzy na temat tego czym jest kultura i bycie kulturalnym: Ja nie wiem czy Pan R. ma papierek czy nie, ale ważniejsze jest jego obycie i wieloletnie uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych niż tytuł mgr przed nazwiskiem, kiedy całe życie siedzi się w Kole , organizuje konkursy o malowanym jajeczku a większe wydarzenia zna się z gazet...
| Zgłoś do usunięcia
Ela 07-04-2015 12:20
Obawiam się, że ambitne plany Pana Radomira częściowo tylko zostaną zrealizowane, bo braknie możliwości finansowania. Plany zakreślone fenomenalnie, aż chce się co najmniej w połowie z nich uczestniczyć i posyłać własne dzieci, ale oprócz wynagrodzenia dla instruktorów, potrzeba ogromnej machiny reklamowej, żeby wysoką kulturę zapodać ciemnemu kolskiemu ludowi głośno i efektownie tak, żeby to kupił, marketing, reklama - to kosztuje... nie wystarczy kilku zapaleńców. Skoro dla kogoś kultura to j/w kabarety ze swoimi żartami o d.... i skoro kolanie są do tego tylko przyzwyczajeni - to trzeba będzie sporo kasy i energii żeby umiejętnie pokazać im coś innego.
| Zgłoś do usunięcia
sus 01-04-2015 23:00
Utnij Pan spekulacje ,podaj Pan swoje wykształcenie,swoje osiagniecia naukowe i artystyczne ,swój staż pracy! Nie wstydz sie!
| Zgłoś do usunięcia
GOść 28-03-2015 11:52
Interesuje mnie czy Pan Radomir Piorun zdobył tytuł naukowy i z kim konkurował o stanowisko dyrektora MDK ? Jako mieszkańcy mamy prawo to wiedzieć! Nie powinno to być w sferze niedomówień !!!
| Zgłoś do usunięcia
niezapominajka 26-03-2015 14:11
Marzenia marzeniami a realia swoje. Z pustego to i Salomon nie naleje. Nie znamy sytuacji finansowej MDK-u więc nie wyciągajmy wniosków czy poprzednia pani dyrektor dobrze rządziła placówką. W kole ludzie tłumnie chodzą na imprezy darmowe a gdy już trzeba kupić bilet to frekwencja jest dużo mniejsza. Osobiście w Kole brakuje mi występów kabaretów na które muszę wyjeżdżać do innych miast i o dziwo spotykam tam wielu ludzi z Koła. Może warto byłoby się nad tym zastanowić.
| Zgłoś do usunięcia
an 25-03-2015 14:02
obok znajduje sie dotychczasowa warsztatowa propozycja byłej pani dyrektor, proszę ja porównać z tym co zakreślił nowy dyrektor. sami sobie odpowiemy i podziękuję Burmistrzowi, ze znalazł człowieka o szerszym zakresie wrażliwości w przestrzeni sztuki i kultury.
| Zgłoś do usunięcia
an 25-03-2015 13:52
przepraszam.wskoczył mi błąd istotny w znaczeniu miało być: nie chce aby moje miasto było marginesem kultury. a porównujac oferty niestety tak do tej pory wypadało. nowemu dyrektorowi, życzę powodzenia w realizacji planu i przychylności mieszkańców miasta
| Zgłoś do usunięcia
an 25-03-2015 13:46
cieszę się, że pojawiła sie na tym stanowisku osoba, która chce poszerzyć działania domu kultury. Na zajęcia taneczne trzeba zawozić dziecko do Kłodawy, a dobre kino obejrzeć w Koninie. Można wejść na strony innych domów kultury i zobaczyć jak szeroka jest propozycja dla mieszkańców miast. W wypowiedzi nowego dyrektora dostrzegam nadzieję, że i w naszym mieście wielu z nas i nasze dzieci znajdą dla siebie przestrzeń samorealizacji. Nie tego chcemy? Nie chcę aby moje miasto nie było marginesem kultury, a widzę tu szeroko pojmowane działania artystyczne i kulturotwórcze.
| Zgłoś do usunięcia
tadi 24-03-2015 22:33
Koło to kwintesencja Polskości - jej najbardziej mrocznych zachowań. Mamy oto na stanowisku MDK człowieka z doświadczeniem jakiego nie znajdziemy dziś w Kole.A tu....Opinie że to amator. Białe to białe.Czarne to czarne.Ten Pan działa Dyrektorowi dany jest czas by mógł się sprawdzić. Ot mieliśmy przez lata statutowego działania MDK. Oprócz może kilku zapaleńców,którym udało się przetrwać ten marazm tworząc kilka fajnych propozycji.Oprócz tego pozory działań i wirtualne propozycje. Dziś mamy ofertę która ma dać nam szansę doświadczyć więcej
| Zgłoś do usunięcia
Kwintus 24-03-2015 22:14
Oburzanie się z wyboru Pana Pioruna na stanowisko dyrektora MDK-u to bełkot ludzi,którzy blokują rozwój kultury w Kole. Piorun jak rzadko kto w tym mieście dotknął kultury ze wszystkich stron.Od organizacji po twórczość.
| Zgłoś do usunięcia
Zbig 24-03-2015 22:10
Panie Radomirze unikaj Pan sformułowań "wróciłem z powrotem" (ma taki sam sam sens jak "cofać do tyłu"). Plany bardzo ambitne - życzę powodzenia :)
| Zgłoś do usunięcia
obserwator 24-03-2015 20:28
czarno go widze na tym stanowisku ,dziwnie z mowy przypomina Maciaszka ciekawe dlaczego .
| Zgłoś do usunięcia
z Koła 24-03-2015 12:59
Należy życzyć Panu Radomirowi jak najlepiej, zapewne gdyby nie On, to byłby inny nowy dyrektor. Tak widać miało być. Powody? No cóż zna je burmistrz...jakaś dyrektywa nie wykonana czy coś tam. Ale dokładnie co? To samo ponoć, czego nie wykonał Pan Witkowski, były dyrektor muzeum. A dokładniej ? Czy się dowiemy jak brzmiało niewykonane polecenie pana burmistrza? Jesteśmy po prostu ciekawi! To wszystko. A zwolnienia..no cóż, każdego to spotkać mogą. Dziś zwalniasz Ty jutro Ciebie..To tylko w PUP panie są bezpieczne, tak sądzą. No i w spółdzielni..Ludzie mówią, że Ci ze spółdzielni to już do emerytury albo do końca żywota wszyscy wraz z prezesem mają zatrudnienie. Ci umysłowi, nie mylić z personelem fizycznym chociaż niektórzy ponoć też nieruszalni są. Jak w Kablówce. To samo. Tam to już chyba prywatna inicjatywa. Czyli jak prywatne to wara mieszkańcom od nich. Ale nie życzmy nikomu tego, czego sami nie chcemy przeżyć.
| Zgłoś do usunięcia
zniesmaczona 24-03-2015 09:08
Pan Radomir walczył o powrót do Koła wszelkimi możliwymi sposobami. Chciał być radnym, nie wyszło. trudno. Został dyrektorem...gratulacje. Ale aż tak? Pani Grabowska sama go sprowadziła kiedyś do Koła no więc? Była grupa pantomimy... Rzucił, wyjechał. Pan Piorun zarzuca poziom kultury w Kole an niskim poziomie. ma być rewolucja bo było źle!!!No cóż. Czy aktor pantomimy zna się an wszystkim? Mozę jednak powinien pozostać na scenie? Ciekawska tu osoba nie znalazła go w panteonie wykładowców poznańskiej uczelni którą wstawił sobie w tzw cv. A poziom? Tu pokazywali swoje obrazy ludzie mający galerie nie tylko w Polsce ale w Paryżu i Londynie,znani zdobywcy wielu prestiżowych nagród i niski poziom? Może pan Piorun na malarstwie się nie zna? Muzyka? Muzyka również jest. A obcy tancerze? Ta Ukraina? Polskich nie ma??? Kto im zapłaci??? A kto zapłaci za energię jeśli te bilety będą za złotówkę? gdzie tu oszczędności? Może to doprowadzi nas do ruiny?Ojej!!
| Zgłoś do usunięcia
JA 24-03-2015 08:56
TAK A KASA ? CO TAMTA ROBIŁA NIE TAK ŻE POGONILI JĄ ? CZY TEN AKTOR BĘDZIE LEPSZY? AKTORZY NA SCENĘ MENAŻEROWIE DO ROBOTY A NIE TWORZENIE KOLEK WZAJEMNEJ ADORACJI , A NIESTETY POWOLI TAK TO WYGLĄDA
| Zgłoś do usunięcia
mieszkanka 24-03-2015 08:45
Plan ciekawy ale potrzeba dużo pracy i odpowiednich ludzi, którzy pomogą ten plan zrealizować. Nie jestem zwolenniczką P. Pioruna ale trzymam za niego kciuki. Powodzenia!
| Zgłoś do usunięcia
gośc 24-03-2015 07:45
Nie będzie pan miał łatwo w kolskim, zawistnym, obłudnym społeczeństwie.Ale napewno jest grupa ludzi panu życzliwych i to jest najważniejsze.Życzymy zdrowia, wytrwałości i zapału do pracy, Powodzenia i trzymamy kciuki
| Zgłoś do usunięcia
aneta 23-03-2015 21:32
łał :) ale ambitny program ... moja córa czeka na: "Japońskie Kino animowane"
| Zgłoś do usunięcia
ciekawska 23-03-2015 21:31
A czy pan dyrektor ma tytuł magistra? Na swej stronie pisze że jest "Wykładowcą komunikacji – body language" w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Niestety na stronie tej uczelni nie figuruje wśród wykładowców.
| Zgłoś do usunięcia
Kino 23-03-2015 19:30
Czy w Kole będzie wyświetlany film "Uprowadzona 3" ?
| Zgłoś do usunięcia
Przemysław 23-03-2015 18:52
Panie Radosławie trzymam kciuki za wcielanie w życie planów rozwoju kultury w mieście Kole.
| Zgłoś do usunięcia
ela 23-03-2015 18:40
A może ktoś wie jakich kontrkanydatów miał nowy dyrektor, jakie ma formalne wykształcenie i dlaczego zrezygnował z zapewne intratnej pracy we Wrocławiu?
| Zgłoś do usunięcia
widz 23-03-2015 18:40
dawno nie widzialem tak dobrze zrealizowanego kolskiego wywiadu. fajnie swiatlo zrobione, trafne i krotkie pytania. Oby tak dalej ! :)
| Zgłoś do usunięcia