sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Wizyta w Miejskim Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji

Wizyta w Miejskim Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji

27-03-2015 08:30 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,934 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Wizyta w Miejskim Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji
Foto:
W ramach realizowanego projektu edukacyjnego „Poznajemy zawody i miejsca pracy” w dniu 25 marca 2015 r. uczniowie klas gimnazjalnych, zawodowych i Przysposabiających do Pracy zwiedzali Oczyszczalnie Ścieków przy Miejskim Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Kole. Była to również świetna okazja aby uczcić Światowy Dzień Wody.
Wychowankowie zostali oprowadzeni po całym obiekcie, dzięki czemu mogli wysłuchać i zobaczyć jaką drogę muszą pokonać ścieki zanim po oczyszczeniu trafią do Warty. Nasz przewodnik w bardzo ciekawy i przystępny sposób przybliżył uczestnikom wycieczki proces oczyszczania mechanicznego i biologicznego ścieków, wytwarzania i higienizacji osadów pościekowych. Duża trakcją była możliwość zwiedzenia laboratorium fizyko-chemicznego i biologicznego, w którym panie laborantki omówiły charakter ich pracy, zaprezentowały specjalistyczną aparaturę oraz opowiedziały o zanieczyszczeniach fizycznych, chemicznych i biologicznych wody.

Możliwość zwiedzenia Oczyszczalni Ścieków w Kole była dla Naszych podopiecznych bardzo pouczającą i ważną lekcją. Uczniowie poznali zawody i specyfikę pracy w tym zakładzie oraz uświadomili sobie, jak ważne jest racjonalne gospodarowanie wodą.

Tekst: Krzysztof Sójecki.
Zdjęcia: Aneta Brdyś.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!