sim
bricomarche
Wiadomości Urząd Miejski w Kole Seniorzy cieszą się z nowych uprawnień

Seniorzy cieszą się z nowych uprawnień

27-03-2015 14:40 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 7,800 | Komentarzy: 6
Jubiler Euro Koło
Seniorzy cieszą się z nowych uprawnień
Foto:
Tak wielkim zainteresowaniem dawno już żadna lokalna inicjatywa się nie cieszyła. Na spotkanie Burmistrza z kolanami po 60-tym roku życia w sprawie Miejskiej Karty Seniora przybyło kilkaset osób, a sala sesyjna nie zdołała pomieścić wszystkich zainteresowanych. Każdy chciał wiedzieć, jakie kolskie firmy przystąpią do programu oraz na jakiej wysokości rabaty będą mogli liczyć.

Podczas ostatniej sesji Radni Miejscy z aprobatą zatwierdzili dwa programy: Miejską Kartę Seniora i Miejską Kartę Rodziny. Pierwszy adresowany jest do kolan po 60-tym roku życia, zaś drugi dla naszych wielodzietnych rodzin, oba zakładają zwiększenie dostępności do dóbr kultury, sportu, rekreacji, także promocji i ofert przygotowanych przez nasze firmy i instytucje. Jednocześnie mają pomóc drobnej przedsiębiorczości lokalnej w zwiększeniu konkurencyjności, bowiem wykluczają udział sieci handlowych i firm z kapitałem zagranicznym.

W kwestii pierwszego programu, czyli Miejskiej Karty Seniora, kolanie mający ukończone 60 lat przybyli do ratusza na zaproszenie burmistrza Stanisława Maciaszka oraz właściciela PHU P.M.S. p. Roberta Gajdy, którzy zainicjowali koncept i doprowadzili go do pomyślnego finału. Obecni wysłuchali założeń, pobrali wnioski o wydanie karty i złożyli je w Wydziale Spraw Społecznych, uiszczając jednocześnie kwotę 3,50 zł mającą pokryć jej produkcję. Co zyskają? Rabaty u handlowców i usługodawców, którzy przystąpią do MKS, a już około dwudziestu wyraziło taką chęć. Są wśród nich sklepy spożywcze, chemiczne, punkty gastronomiczne, sklepy wędkarskie, kwiaciarnie, gabinety fryzjerskie i kosmetyczne, stacje benzynowe. Przedsiębiorcy sami określą wysokość udzielanych zniżek, prawdopodobnie będzie to 3, 5 a nawet 10%. Miejskie jednostki, jak MDK, MTC, MOSiR czy pływalnia, także przygotują swoją ofertę, możemy się spodziewać nawet 50% zniżek. Firmy kolskie zainteresowane przystąpieniem do programu otrzymają plakaty promujące akcję oraz będą wyszczególnione na stronie www.kolo.pl w stosownej zakładce. Obywatele zaś, zostaną poinformowani o punktach, które przystąpiły do programu.

Wydawanie wniosków o wydanie karty trwa, nadzoruje go Wydział Spraw Społecznych (Ratusz, pokój 111) i tam powinien się udać każdy zainteresowany nabyciem Miejskiej Karty Seniora. Dokument złożyło już przeszło 70 osób. Burmistrz w niedługim czasie będzie rozmawiał o wójtami i burmistrzami z powiatu kolskiego o możliwości zwiększenia zasięgu działania programu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku Materiał sponsorowany. Redakcja nie jest jego autorem i nie ponosi odpowiedzialności za treść w nim zawartą
Urząd Miejski w Kole
Kontakt z autorem: um@kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (6)
on 30-03-2015 13:52
Dobrze, że za tamtego powstawały zakłady pracy i miejsca. Tak, były w UM i dla G.r.z.e.gorzewa i rodzinki. Podziękujcie radnym jak to przeszkadzają burmistrzowi w realizowaniu planów. To ich rozliczajcie a nie burmistrza !!! Tamtego wspierali bo stołki rozdawał po znajomych, obsadzał gdzie się dało i rodzinę, a ten robi porządek po byłym. Ludzie myślcie trochę, co my mamy za radę. Odwołać i to szybko bo czas ucieka !!! Oni tylko s.z.k.od..ą miastu !!!
| Zgłoś do usunięcia
kolejorz 30-03-2015 12:40
Koło miastem emerytów i rencistów wyłącznie...bo dla młodych nie ma pracy i prespektyw , a z tym nowym włodarzem jeszcze się to pogłębi bo jak widzę najlepiej to mu wychodzi ZWALNIANIE...
| Zgłoś do usunięcia
ehh 28-03-2015 13:08
a po co kasa? przeciez to dobra wola przedsiebiorcow ze dadza znizke.. boze jak niektorzy sa ciemni...
| Zgłoś do usunięcia
Nie partyjny 28-03-2015 13:03
Żal pl z kąd weźmie pieniądze na taką akcję? Z oszczędności zwolnionych pracowników a może z kredytu na basen który i tak będziemy musieli spłacić
| Zgłoś do usunięcia
Kolanka 27-03-2015 21:06
W muzeum zawsze kupuje ulgowe jak idę z wnukami
| Zgłoś do usunięcia
mieszkam tu 27-03-2015 15:10
Brawo p.burmistrzu zaskakuje pan nas co chwilę fajnymi pomysłami. Życzę więcej przyjaznych osób obok pana a mniej tych złośliwych !!!
| Zgłoś do usunięcia