sim
mycenter
Wiadomości Powiat Kolski Dyrektor gimnazjum w Dąbiu zawieszona

Dyrektor gimnazjum w Dąbiu zawieszona

27-03-2015 17:06 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 11,191 | Komentarzy: 1
Jubiler Euro Koło
Dyrektor gimnazjum w Dąbiu zawieszona
Foto:
Z dniem dzisiejszym w swoich obowiązkach została zawieszona dyrektor Gimnazjum w Dąbiu do czasu wyjaśnienia postępowania prowadzonego przez Komendę Powiatową Policji w Kole.
"Do Burmistrza Miasta Dąbie wpłynęły trzy skargi nauczycieli i rodziców Gimnazjum w Dąbiu, obejmujące W swojej treści zarzuty przeciwko postępowaniu Dyrektor Gimnazjum w Dąbiu, obejmujące W szczególności zachowania mogące mieć charakter czynów opisanych w art. 191 k.k. . Skargi zostały przekazane wg. właściwości do organów ścigania oraz Rady Miasta Dąbie, celem ich rozpoznania. W dniu 23 marca 2015 r., podczas spotkania z nauczycielami Gimnazjum w Dąbiu, Burmistrz powziął informację o kolejnych działaniach Dyrektora, mogących wyczerpywać znamiona czynów zabronionych, a nadto o podejmowanych przez Dyrektora - wedle treści oświadczeń nauczycieli - czynnościach mających na celu uzupełnienie wadliwie prowadzonej dokumentacji szkolnej, jak również o zagrożeniu ustaniem stosunków pracy części nauczycieli, a nadto o podejmowaniu przez Dyrektora innych zachowań mogących wpływać na treść zeznań osób - nauczycieli, w wyżej wzmiankowanej sprawie, którzy otrzymali już wezwania na przesłuchanie W charakterze Świadków.

Zgodnie z art. 83 ust. 1 i 3 ustawy Karta Nauczyciela, dyrektor szkoły może zawiesić w pełnieniu obowiazków nauczyciela, a organ prowadzący szkołe - dyrektora szkoły, przeciwko którenzu wszczęto postepowanie karne lub złożono wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego, jeżeli ze wzgledu na powagę i wiarygodność zarzutów celowe jest odsunięcie nauczyciela od wykonywania obowiazków w szkole. W sprawach niecierpiących zwłoki nauczyciel i dyrektor szkoły może być zawieszony przed złożeniem wniosku o wszczęcie postepowania dyscyplinarnego.

W ocenie Burmistrza, sprawa niniejsza ma charakter sprawy nienoszącej zwłoki. Wskazuje na to masowy charakter skarg oraz treść wypowiedzi nauczycieli w czasie spotkania W dniu 23 marca 2015 r., jak również fakt wszczęcia W dniu 16 marca 2015 r. postępowania karnego o sygn. akt RSD 18/15." - czytamy w zarządzeniu Burmistrza Gminy i Miasta Dąbie.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
e 30-03-2015 17:47
A kto jest w stanie ludzkim językiem powiedzieć, o co została oskarżona dyrektorka?
| Zgłoś do usunięcia