sim
geberit produkcja
Wiadomości Miasto Koło Droga Krzyżowa na ulicach Koła

Droga Krzyżowa na ulicach Koła

28-03-2015 08:43 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 5,877 | Komentarzy: 3
Jubiler Euro Koło
Droga Krzyżowa na ulicach Koła
Foto:
W miniony piątek (27 marca) w Kole odbyło się coroczne nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadzące ulicami naszego miasta. Około tysiąca mieszkańców rozważało ostatnie chwile z ziemskiego życia Jezusa Chrystusa.
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, podobnie jak procesja Bożego Ciała, wspólnie organizowane przez kolskie parafie Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Częstochowskiej już na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń religijnych w naszym mieście. Również tegoroczne piątkowe nabożeństwo, pomimo chłodnej pogody, odbyło się z udziałem około tysiąca mieszkańców Koła.
Drogę Krzyżową poprzedziła Msza św. sprawowana o godzinie 16.00 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej. Następnie wszyscy uczestnicy przeszli ulicami: Blizna, Wojciechowskiego, Sienkiewicza i Mickiewicza, rozważając ostanie godziny życia Jezusa w Jerozolimie – od skazania na śmierć przez Piłata aż po śmierć na Golgocie i złożenie ciała do grobu.

Nabożeństwu przewodniczył dziekan kolski – ks. kanonik Władysław Waszak, przy udziale kolskiego duchowieństwa na czele z proboszczem farnym – ks. kanonikiem Józefem Wronkiewiczem oraz sióstr orionistek. Pomiędzy kolejnymi czternastoma stacjami, drewniany krzyż był niesiony przez m.in. wdowy, osoby schorowane, służbę liturgiczną i młodzież. Droga Krzyżowa zakończyła się na kolskiej Starówce – w kościele farnym.


fot. Urząd Miejski w Kole
mn
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
kazelot 29-03-2015 20:34
Ludzie sa głodni Boga, spragnieni Jego obecności w szarej rzezcywistości dnia codziennego, więc może vicuś nie wypowiadaj się na tematy potrzeb duchowych mieszkańców. Miej nadzieję, że wraz z nowymi władzami przyjdą lepsze czasy dla naszego miasta.
| Zgłoś do usunięcia
vicek 28-03-2015 21:38
Widać że ludziom brakuje igrzysk , pochodów i festynów. Koło stało się miastem podupadłym. Dom Kultury bez perspektyw, brak rozrywek-dancingów, potańcówek i.t.p.
| Zgłoś do usunięcia
kja 28-03-2015 12:40
a dziś "droga krzyżowa" przy kościele na Płaszczyźnie... nieprofesjonalna "firma" wywozi śmieci...ciągnik a dwoma przyczepami wozi je w kierunku Czołowa, Wrzący W. czyżby nowe wysypisko?
| Zgłoś do usunięcia