sim
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Koflexwerk
Wiadomości Miasto Koło Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu

Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu

30-03-2015 08:47 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,078 | Komentarzy: 0
Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu
Foto:
zacisze
2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Dzień ten został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2008r. Uznało ono autyzm za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata - obok raka, cukrzycy czy AIDS. Autyzm w chwili obecnej jest najczęściej występującym zaburzeniem rozwojowym, a dzieci nim dotkniętych przybywa w zastraszającym tempie.
Inicjatywa „Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu" została wymyślona przez amerykańską organizację Autism Speaks, aby wzbudzić ciekawość i sprowokować odbiorców do rozmowy, w celu zwiększania świadomości społecznej dotyczącej autyzmu. Celem inicjatywy jest, aby akcja obiegła cały świat. Dotychczas dotarła już do najbardziej znanych miast na świecie. 2 kwietnia w geście solidarności z osobami z autyzmem na niebiesko zmieniły swoją iluminację tysiące budowli w różnych krajach. W Polsce pod hasłem „Na niebiesko dla autyzmu" akcja jest celebrowana od 2011 roku.

Wśród błękitnych obiektów, znalazły się między innymi: Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Most na Wiśle w Krakowie, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Spodek w Katowicach, Stadion we Wrocławiu, Rynek Manufaktury w Łodzi oraz wiele, wiele innych budynków, mostów czy bram miejskich.

W ramach tej akcji grupa wsparcia dla dzieci i rodziców dotkniętych autyzmem „ Autyzm i My” organizuję symboliczne wypuszczenie niebieskich balonów w niebo. Ze względu na to, ze dzień 2 kwietnia jest dniem wolnym od nauki a do akcji bardzo chętnie dołączyły się nasze kolskie szkoły wydarzenie to odbędzie się 31 marca o godz 10.00 na wale przy stadionie MOSiR w Kole.

Do akcji „zaświeć się z nami na niebiesko 2 kwietnia” dołączył również Burmistrz Naszego Miasta. Od dnia 31 marca Ratusz będzie podświetlony właśnie w tym kolorze.

Co możesz zrobić?
2 kwietnia:
- Roześlij informację o akcji na portalach społecznościowych
- Umieść na zaprzyjaźnionych stronach „niebieską grafikę"
- Zapobiegnij "byciu zielonym" w temacie autyzmu,
- Przyczep niebieską wstążeczkę do anteny swojego samochodu,
- Zaświeć niebieskie światełka w swoim oknie domowym czy wystawie sklepowej,
- Ubierz się 2 kwietnia z zaznaczeniem jakiegoś niebieskiego elementu garderoby, możesz przyczepić do ubrania niebieską wstążeczkę lub niebieskiego puzzla (międzynarodowy symbol autyzmu ).

Podziękowania dla Szkoły Podstawowej Nr 3 w Kole, Miejskiego Domu Kultury,Tęczowego Przedszkola w Kole oraz Stowarzyszenia Malinowa Mamba za pomoc w organizacji tego wydarzenia:)


Monika Oźminkowska
Grupa Wsparcia
Autyzm i My
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku Biały Fortepian news
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!