sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Serwis klimatyzacji. Dlaczego trzeba o nim pamiętać?

Serwis klimatyzacji. Dlaczego trzeba o nim pamiętać?

30-03-2015 14:01 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 7,095 | Komentarzy: 3
Jubiler Euro Koło
Serwis klimatyzacji. Dlaczego trzeba o nim pamiętać?
Foto:
Klimatyzacja w samochodzie już dawno temu przestała być luksusem, na który mogą pozwolić sobie nieliczni. To już przecież standard w każdym aucie. Wielu z nas z niej korzysta, niewielu jednak wie, że aby prawidłowo działała, wymaga regularnego serwisowania. Na czym to polega i dlaczego warto to robić? Zobaczmy.

Zdrowie na pierwszym miejscu!
Jak alarmują specjaliści, skutki niesprawnej klimatyzacji są dosyć poważne. Po pierwsze na szali leży przecież zdrowie nasze i naszej rodziny. Niesprawna klimatyzacja równa się oddychanie zanieczyszczonym powietrzem podczas jazdy samochodem. Co może w nim być? Poza wieloma rodzajami drobnoustrojów możemy wdychać również grzyby.
Siedliskiem wilgoci jest oszraniający się parownik, to z kolei powoduje rozwój drobnoustrojów i grzybów. Warto również zwrócić uwagę na filtry powietrza, które zużyte nie zapewniają odpowiedniej ochrony. – mówi Mateusz Klaczek z serwisu klaczek.eu.
Trzeba wiedzieć, że wydostające się z takiej klimatyzacji drobnoustroje dostają się wraz z wdychanym powietrzem do płuc i tam się osadzają. Efektem tego są różnego rodzaju choroby układu oddechowego, na które najbardziej narażone są nasze dzieci. 


Awarie klimatyzacji – czyli co się może zdarzyć?
Tak naprawdę jest wiele czynników, które warunkują prawidłowe działanie klimatyzacji. Najczęściej pojawiają się uszkodzenia, które powodują nieszczelność instalacji. O takim problemie może świadczyć między innymi: słabe chłodzenie, głośniejsza praca lub też wydobywający się z niej nieprzyjemny zapach.Wielu kierowców lekceważy symptomy awarii lub też zamyka obieg powietrza, przez co kabina ochładza się szybciej, a uszkodzona klimatyzacja pracuje relatywnie krócej. Takie postępowanie nie rozwiązuje jednak problemu, a wręcz go pogłębia. – dodaje Mateusz Klaczek (klaczek.eu)Jak się okazuje, lekceważenie awarii może okazać się niezwykle kosztowne. Jeśli np. uszkodzona zostanie sprężarka, to jej wymiana może nas kosztować nawet 3 tysiące złotych!


Klimatyzacja zimą?
Niestety często powtarzanym błędem jeśli chodzi o klimatyzację jest nieużywanie jej przez dłuższy czas. Wielu kierowców zapomina, że klimatyzacja nie tylko chłodzi, ale również grzeje w zimniejszych porach roku.
Pamiętajmy jednak, że po długim okresie nieużywania zaczyna się problem. W układzie klimatyzacji znajduje się bowiem olej, który ma przede wszystkim smarować sprężarkę. Długie przerwy w pracy układu mogą powodować zatem zakłócenia w pracy sprężarki, a nawet kompresora.


Serwis klimatyzacji
Jak widać, o klimatyzację należy dbać z dwóch względów: zdrowotnego i finansowego. Najlepiej, jeśli raz w roku zostanie ona poddana przeglądowi. Takiego dokonać może specjalistyczny serwis, który ma odpowiedni sprzęt, a jego pracownicy rzeczywiście się na tym znają.
O serwisowaniu „klimy” warto pomyśleć już teraz, gdy nie ma jeszcze upałów, a zatem nie musi ona działać na pełnych obrotach. Jak wygląda taki przegląd? Specjaliści zbadają cały układ: stan sprężarki, jego skuteczność i ilość czynnika chłodzącego, a także szczelność układu. Wykonany zostanie również zabieg odgrzybiania, a wszelkie znalezione usterki zostaną naprawione. – Kluczowy jest również filtr kabiny, który podczas serwisu zostanie dokładnie sprawdzony i w przypadku zabrudzenia, wymieniony.- dodaje Mateusz Klaczek.
Auto z klimatyzacją to znaczne podwyższenie komfortu jazdy. Warto jednak zadbać o jej stan i tym samym zagwarantować sobie wygodne podróżowanie, ochronę układu oddechowego oraz oszczędności czasu i pieniędzy.Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
kolanin 01-07-2015 15:24
Kiedy administrator tego żałosnego portalu zrobi sondę uliczną na temat poczynań Burmistrza było o Radnych Straży Prexydecie to czas o BURMISTRZU Chyba nie boi się ze Stanisław się obrazi
| Zgłoś do usunięcia
Firmek 01-07-2015 15:20
Jakim kluczem kierował się redaktor wykluczając sponsorów?zapewne przynależności do PIS a nie kto ile dał liczy się tylko partia żenada a tak nawiasem to Burmistrz chyba już niema o czym nas powiadamiacz. Już niema innych sukcesów? Może po kwiatach i uroczystym zakończeniu roku szkolnego Stasiu się pochwali ile zapłacił policji za dodatkową służby zwolnił swoich płaci innym gdzie te oszczędności?
| Zgłoś do usunięcia
Adrian 30-03-2015 20:08
Gdzie w Kole znajdę dobry serwis klimatyzacji?
| Zgłoś do usunięcia