sim
kol-net
Wiadomości Urząd Miejski w Kole 10. rocznica śmierci Jana Pawła II

10. rocznica śmierci Jana Pawła II

31-03-2015 13:29 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 6,940 | Komentarzy: 6
Jubiler Euro Koło
10. rocznica śmierci Jana Pawła II
Foto:
- Są cztery Ewangelie, piątą pisze każdy swoim życiem – mówili uczniowie z Gimnazjum nr 3, których szkoła nosi zaszczytne imię Papieża Jana Pawła II, podczas programu słowno-muzycznego wprowadzającego do Mszy św. dziękczynnej w Farze za pontyfikat naszego wielkiego rodaka. Kolanie dostojnie uczcili 10. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, honorowego obywatela naszego miasta. Złożyli kwiaty pod tablicą pamięci na froncie ratusza.

Każdego roku kolanie rozpamiętują nauki i przesłanie Ojca Świętego przy wielu okazjach, ale rocznica śmierci jest tą, która skłania do najwyższej refleksji i gromadzi wiernych w kościołach i przy obelisku. W tym roku okoliczność jest szczególna, bowiem mija 10 lat, odkąd Jan Paweł II zakończył ziemską pielgrzymkę. Dziś w farze sprawowana była Msza św. dziękczynna z udziałem m.in. pocztów sztandarowych, kombatantów, władz lokalnych, instytucji, młodzieży. Wprowadzeniem w jej uroczysty nastrój był  program „Jan Paweł II – „świętymi bądźcie” w wykonaniu uczniów z Gimnazjum nr 3, którzy pokazali, że papież Polak jest ich patronem i przewodnikiem, a Jego nauki noszą w sercu i kierują się nimi w życiowych wyborach. Zwieńczeniem dnia obchodów było spotkanie przy ratuszu będącym jednym z miejsc pamięci ze względu na usytuowanie na przedniej ścianie tablicy ku czci Jana Pawła II jako honorowego obywatela naszego miasta. Delegacje złożyły kwiaty. Obecni rozeszli się do domów po wysłuchaniu Roty, pieśni niezwykłej, bowiem podnoszącej nasz naród z kolan. Kontynuacja uroczystości jutro o 21.00 przy obelisku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku Materiał sponsorowany. Redakcja nie jest jego autorem i nie ponosi odpowiedzialności za treść w nim zawartą
Urząd Miejski w Kole
Kontakt z autorem: um@kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (6)
Karolina 01-04-2015 20:44
Odnoszę nieodparte wrażenie że pan redaktor dba o pozytywny wizerunek naszego włodarza, a gdzie obiektywizm? czyżby tylko ten pan obchodził tę rocznice? rozumiem że kolanie zapomnieli o niej czyż nie? A do tej pory wydawało mi się że to my mieszkańcy jesteśmy najważniejsi a nie nasi włodarze z bożej łaski,
| Zgłoś do usunięcia
ghj 01-04-2015 09:18
Rocznica rocznica, ale nie podoba mi się, że zamiast lekcji uczniowie są prowadzeni do Kościoła na mszę! Szkoła powinna pozostać świecka, a obchody rocznicy róbcie Szanowne Grono Pedagogiczne i Panie Dyrektorze ZS1 PO LEKCJACH !!!
| Zgłoś do usunięcia
za 31-03-2015 22:18
Wstyd panie redaktorze. To już zaczyna być niesmaczne. Tego pana ze zdjęcia dobrze znamy i jakoś mało kojarzy nam się z nauką Jana Pawła II.
| Zgłoś do usunięcia
hehe 31-03-2015 17:51
Prosimy o sondę na temat burmistrza miasta panie
| Zgłoś do usunięcia
Porażka 31-03-2015 17:50
Tak a tutaj jak zwykle foto głównego kapłana a gdzie reszta uczestników panie " redaktor" ???? Czyżby nie było pana na mszy ????? Przecież było tyle młodzieży ze szkół ze sztandarami , kombatanci a pan jak zwykle po palcu w tyłek wchodzi .....
| Zgłoś do usunięcia
karolina 31-03-2015 15:07
Hmm, gdyby jeszcze kolanie tymi naukami i przesłaniami żyli, stosowali w swoim życiu, wyciągali wnioski, a nie tylko rozpamiętywali raz na rok. Niestety to tylko teoria a praktyka pozostawia wiele do życzenia.
| Zgłoś do usunięcia