sim
bricomarche
Wiadomości Na sygnale Pirat drogowy pozbył się prawa jazdy

Pirat drogowy pozbył się prawa jazdy

31-03-2015 14:04 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 7,728 | Komentarzy: 3
Jubiler Euro Koło
Pirat drogowy pozbył się prawa jazdy
Foto:
Policjanci Wydziału Ruchu drogowego KPP w Kole pełniąc służbę w nieoznakowanym radiowozie na drodze wojewódzkiej nr 270 zauważyli w lusterku szybko zbliżający się samochód marki Skoda. Pojazd wyprzedził ich, a następnie inne pojazdy. W konsekwencji kierowca stracił prawo jazdy.
Kierujący wyprzedzając kolejne samochody nie zważał na to, że wjechał do miejscowości Czołowo, gdzie wyprzedzał na przejściach dla pieszych znajdujących się w bezpośredniej bliskości Przedszkola. Następnie na skrzyżowaniu kontynuował manewr wyprzedzania, tym razem samochodu ciężarowego z naczepą. Szaleńczą jazdę przerwali policjanci i zatrzymali kierowcę osobowej Skody. Jej kierowcą okazał się 28 letni mieszkaniec gm. Dąbie, który przyznał się do popełnionych wykroczeń, a tłumaczył się pośpiechem, gdyż był spóźniony na spotkanie. Policjanci w tym przypadku byli nieugięci i w związku z rażącym naruszeniem przepisów prawa, które powodowały realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zatrzymali kierującemu prawo jazdy i skierowali sprawę do rozpatrzenia przez Sąd. Kierującemu za popełnione wykroczenia grozi prócz grzywny w wysokości do 5.000,-złotych, zakaz kierowania pojazdami na okres od 6 miesięcy do lat 3.

KPP KOŁO

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
.. 01-04-2015 08:41
Ehh policjanci. Daj im uprawnienia na cokolwiek to bed ą do bólu egzekwować. Jeszcze chwila i za palenie papierosów na ulicy zabiorą prawko.
| Zgłoś do usunięcia
digi 31-03-2015 16:28
no i dobrze że spotkała go kara, ale i tak sie pytam gdzie jest sprawiedliwość? Kierowca słynnego BMW jak jeździł pod prąd i łamał wiele innych przepisów nie był posądzany o zagrożenie życia. Widać w każdym regionie inne przepisy
| Zgłoś do usunięcia
yy 31-03-2015 15:25
"przejęciach dla pieszych?"
| Zgłoś do usunięcia