sim
geberit produkcja
Wiadomości Urząd Miejski w Kole Pomysły i plany nowego dyrektora MDK

Pomysły i plany nowego dyrektora MDK

01-04-2015 12:27 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 5,096 | Komentarzy: 3
Jubiler Euro Koło
Pomysły i plany nowego dyrektora MDK
Foto:
- Postrzegam Miejski Dom Kultury w Kole jako wspólny dom, gdzie razem będziemy tworzyć kulturę – powiedział Radomir Piorun, nowy dyrektor placówki, podczas otwartego spotkania na temat animacji kulturotwórczej miasta. – Chciałbym, by MDK zaczął żyć, był spełnieniem naszych pragnień kulturalnych, MDK musi się otworzyć na działania stowarzyszeń, zespołów, trzeba zagospodarować puste galerie, wyjść do społeczności, budzić do działania. A wy jak widzicie kulturę w Kole?

Najpierw dyrektor zapoznał obecnych z przygotowaną ofertą, zastrzegając, że jest to plan wieloletni, niemożliwy do zrealizowania od razu, lecz z powodzeniem może być sukcesywnie wprowadzany na nasz grunt. Nową ofertę placówki ujął w dwa bloki: zajęcia edukacyjno-kulturalne oraz wydarzenia artystyczne. W pierwszej grupie znalazły miejsce zajęcia muzyczne (pierwsze spotkanie dzieci ze światem muzyki), taneczne, teatralne, Kolska Scena Plastyki Teatru, Dziecięcy Teatr Lalek, Kolski Teatr Ruchu, zajęcia plastyczne: pracowania rzeźbiarska, malarstwo, rysunek, ceramika, także pracowania fotograficzna, Studio Piosenki oraz program edukacyjno-rozrywkowy „Kolska Kraina Kreatywności”. Do drugiej formy aktywności MDK należeć będzie dynamiczna i kreatywna organizacja wydarzeń rozrywkowych w mieście, w bieżącym roku planowane jest włączenie się placówki w Jarmark Średniowieczny, Blues Festiwal oraz zorganizowanie Festiwalu Pięciu Kultur, również animacja kulturalna Starego Miasta oraz przeglądy, koncerty, festiwale i recitale.

- Dom Kultury jest waszym miejscem realizacji tych i innych propozycji, a MDK będzie otwarty od rana do wieczora dla wszystkich – przekonywał dyrektor Radomir Piorun. O powyższych zmianach dowiedzieć się można z przedstawionej przez dyrektora oferty. Wczorajsze spotkanie stworzyło możliwość poznania także innych planów dyrektora oraz różnorodnych pomysłów mieszkańców miasta.

Miłym akcentem dla wielu obecnych, a wśród nich byli aktorzy ze spektaklu Wartbrucken, było zapewnienie, że podobne inicjatywy mają pełne poparcie dyrektora. – Słyszałem o spektaklu będąc we Wrocławiu, mieszkańcy na scenie to rzecz wyjątkowa, takie rzeczy już nie dzieją się w Polsce, a w Kole się zdarzyły – przyznał z aprobatą dyrektor.

Obecni podnosili tematy zniesienia barier architektonicznych w placówce, przygotowania oferty zajęć dla osób niepełnosprawnych, stworzenia kawiarenki internetowej, a może nawet małej kawiarni, oczekiwanej przez rodziców przyprowadzających dzieci na zajęcia, stworzenia wolontariatu, szerszej oferty dla przedszkolaków, powołania Rady Kultury. Dyrektor dodał do tych pomysłów, że chciałby także kształcić miejskich animatorów kultury, seniorom zrzeszonym w klubie zaproponować powołanie Teatru Seniora,  a w najbliższym czasie zmienić kolorystykę sali widowiskowej. Wkrótce zostanie przeprowadzony casting do spektaklu, który zostanie wystawiony w czerwcu, a będzie zapowiedzią działań teatru sceny plastycznej. Podczas spotkania poruszono jeszcze wiele innych tematów, a przybędzie ich zapewne po debacie z młodzieżą, do której dyrektor także się przygotowuje.

Nowy dyrektor zapewniał, że zaprasza pod skrzydła MDK wszystkich, którzy chcą działać, niezależnie od obranego kierunku, gdyż w sztuce nie ma konkurencji, dla każdego znajdzie się właściwe miejsce. Warto przypomnieć, że Radomir Piorun przed laty był lokalnym animatorem kultury, prowadził teatr pantomimiczny, a teraz dawne cele oraz nowe, zrodzone na bazie wieloletniej działalności artystycznej w kraju i za granicą, chce realizować w Kole, swoim mieście.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku Materiał sponsorowany. Redakcja nie jest jego autorem i nie ponosi odpowiedzialności za treść w nim zawartą
Urząd Miejski w Kole
Kontakt z autorem: um@kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
jajak 08-04-2015 16:18
syndrom,, trudnego dzieciństwa ''albo ,,choroba królewska...maybe wasch and go
| Zgłoś do usunięcia
bobasekbbb 08-04-2015 16:12
Nic nowego nie zaproponowałeś Radosławie. No FIF napisał pean z debaty,naprostował trochę ten bełkot dyrektora .Ciągle jednak czekamy na jego(dyrektora) własny program,pomysł-coś wiecej poza oczywiscie teatrem pantomimy,bo dom kultury to nie teatr. Poczekaj cierpliwie na połączenie mdku z muzeum ,wtedy zrealizujesz ten przez ciebie szumnie zapowiadany teatr muzealny:Uczta rycerska-,,Latające talerze''. Pozostałe rzeczy ,o których mówisz-wszystko odgrzewane!!!
| Zgłoś do usunięcia
gość 07-04-2015 15:30
Bla bla bla. Jak zwykle gadka poszła i jak zwykle nic z tego nie będzie.
| Zgłoś do usunięcia