sim
naturhouse
Wiadomości Miasto Koło Ratusz zmienił kolor na niebieski

Ratusz zmienił kolor na niebieski

02-04-2015 07:23 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,716 | Komentarzy: 1
Jubiler Euro Koło
Ratusz zmienił kolor na niebieski
Foto:
2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Dzień ten został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2008r. Uznało ono autyzm za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata - obok raka, cukrzycy czy AIDS. Autyzm w chwili obecnej jest najczęściej występującym zaburzeniem rozwojowym, a dzieci nim dotkniętych przybywa w zastraszającym tempie.
Inicjatywa „Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu" została wymyślona przez amerykańską organizację Autism Speaks, aby wzbudzić ciekawość i sprowokować odbiorców do rozmowy, w celu zwiększania świadomości społecznej dotyczącej autyzmu. Celem inicjatywy jest, aby akcja obiegła cały świat. Dotychczas dotarła już do najbardziej znanych miast na świecie. 2 kwietnia w geście solidarności z osobami z autyzmem na niebiesko zmieniły swoją iluminację tysiące budowli w różnych krajach. W Polsce pod hasłem „Na niebiesko dla autyzmu" akcja jest celebrowana od 2011 roku.

Wśród błękitnych obiektów, znalazły się między innymi: Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Most na Wiśle w Krakowie, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Spodek w Katowicach, Stadion we Wrocławiu, Rynek Manufaktury w Łodzi oraz wiele, wiele innych budynków, mostów czy bram miejskich.

W Kole niebieskie barwy przybrał Ratusz Miejski, co widzimy na załączonym obrazku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
Kolanin 07-04-2015 12:54
Ja się pytam dlaczego Rzymianie byli w Kościele. Oni katolikami nie są!!!To dlaczego aż taki dziwoląctwa się tu wyprawiają?Co? Czy żaden katolik i chrześcijanin nie potrafi powiedzieć. Rzymiany z Kościołą naszego???? Ja tego nie pojmuję! Nie pracują?Nie mają co robić? Chyba nie.
| Zgłoś do usunięcia