sim
mycenter
Wiadomości Kultura i rozrywka Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki

03-04-2015 09:44 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,559 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki
Foto:
Pierwsze spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Filii dla Dzieci PiMBP w Kole - w ramach wspólnego projektu Instytutu Książki i bibliotek wojewódzkich (w naszym przypadku Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu) - już za nami. Klub nie jest liczny (Klaudia, Sandra, Sylwia i Zuzanna), ale sprawa jest rozwojowa...
Zaczęliśmy od Jacka Dukaja i jego fantasmagorycznej opowieści "Wroniec". Dla dzieci Stanu Wojennego i dla dzieci, które Stanu Wojennego nie mogą pamiętać - to magiczna bajka o nocy grudniowej 1981 roku, gdy małemu Adasiowi Wroniec porwał z domu rodzinę. Jak Alicja wędrowała przez Krainę Czarów, tak czytelnik wędruje z Adasiem przez miasto czarnego snu PRL-u, między fantastycznymi figurami: Szpiclów, Milicjantów, Opozycjonistów, Czołgów i ZOMO. Książka jest pełnym przygód, gier językowych senem o utraconym dzieciństwie, barwnie ilustrowanym przez Jakuba Jabłońskiego, autora opracowania graficznego Kinematografu i Hardkoru 44 Tomka Bagińskiego. Powieść nominowana do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2009.

Kolejne spotkanie, tym razem z "Magią Kości" Fiony E. Higgins odbędzie się 27 maja br. o godzinie 16:00 - wszystkich zainteresowanych literaturą i lubiących dyskusje o niej zapraszamy. Lektura do odebrania w Filii dla Dzieci.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!