sim
materace
Wiadomości Miasto Koło Wydział ds. pozyskiwania środków unijnych

Wydział ds. pozyskiwania środków unijnych

03-04-2015 10:04 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 32,823 | Komentarzy: 30
Jubiler Euro Koło
Wydział ds. pozyskiwania środków unijnych
Foto:
"Wieloosobowe stanowisko pracy ds. pozyskiwania środków pozabudżetowych (unijnych)" to nowy wydział powołany w Urzędzie Miasta, którego zadaniem będzie monitorowanie i pozyskiwanie funduszy dla Koła.
W zarządzeniu Burmistrza Miasta Koła z dnia 1 kwietnia 2015 możemy przeczytać o zmianach w Regulaminie Organizacyjnym Urzędu Miejskiego. Zmianą wprowadzoną w życie jest powołanie wieloosobowego stanowiska ds. pozyskiwania środków zewnętrznych.

Do zadań nowego wydziału będzie należeć m.in:
- monitoring dostępnych środków z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej oraz innych środków pozabudżetowych możliwych do pozyskania na finansowanie miasta,
- przygotowanie, kompletowanie oraz składanie dokumentacji aplikacyjnej,
- współpraca z komórkami organizacyjnymi Urzędu i miejskimi jednostkami organizacyjnymi w zakresie pozyskiwania środków pomocowych,
- współpraca z samorządami innych krajów w zakresie środków pomocowych,
- gromadzenie danych niezbędnych do właściwego opracowania dokumentacji aplikacyjnej, w tym danych charakteryzujących rozwój Miasta oraz danych dotyczących założeń społeczno-gospodarczych.
- pomoc w koordynacji/koordynacja projektów inwestycyjnych i miękkich realizowanych w Urzędzie współfinansowanych ze środków funduszy strukturalnych UE i innych środków pomocowych.

Foto: F&A MEDIA

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (30)
ciekawy 10-04-2015 17:42
Ludzie zwolnieni bo oszczędności a teraz nowi i oszczędności nie musza być To tylko zmiana warty Nic więcej swoich zatrudnia i tyle.Ale może i dobrze.
| Zgłoś do usunięcia
!!! 09-04-2015 18:01
Ktoś tu broni zawzięcie racji swojego wodza! Ziejmy nienawiścią, wyrzućmy każdego, bo on na pewno jest w układzie.
| Zgłoś do usunięcia
??? 09-04-2015 11:57
Nie martw się, oni wiedzą za jakiego wodza byli przyjęci i na czyje miejsce. Trzeba chcieć tylko sobie przypomnieć.
| Zgłoś do usunięcia
gość 09-04-2015 11:54
wszyscy zwalniani wszędzie mają długie staże pracy i kto im pomoże. Sam mam przykład po sobie i rodzinie i co mam sie odwoływać, ze sądem nie wygrasz !!! Zwolniony i koniec !
| Zgłoś do usunięcia
coś 09-04-2015 11:42
Niektórzy zwolnieni przepracowali w urzędzie ponad 20 lat i nie wiadomo nawet za kogo byli przyjmowani tak dawno to było.
| Zgłoś do usunięcia
??? 09-04-2015 11:13
Niech przypomną sobie ci odwołujący za kogo Oni posiadali na te stołki, czy najpierw nie zwolniono innych ? Czy te osoby wróciły ? Czy sąd ich przywrócił ? Niech każdy zajrzy do swojego sumienia a potem walczy w sądzie. Nie znam ludzi i nie obchodzi mnie to, ale dużo piszą na Lm i można poczytać, mieszkam ponad 30 lat w Kole i dużo się słyszało. Pozdrawiam.
| Zgłoś do usunięcia
kolanin 09-04-2015 11:09
Może dlatego, że jak widać po ruchach nasz Burmistrz nie ma kompletnie znajomości prawa polskiego. Po wypowiedzi "coś" można się domyślić, że zwolnień nie dokonano zgodnie z literą prawa lub są spore nieścisłości. Jako mieszkaniec nie mam zamiaru płacić z własnej kieszeni jeżeli Ci ludzie wygrają sprawy, czego części serdecznie życzę.
| Zgłoś do usunięcia
coś 09-04-2015 11:03
Podam Ci prosty przykład bo widzę, że nie łapiesz. Zwolniono sekretarkę ze względu na likwidację stanowiska pracy podobno (do końca nie wiem). Jako żywo nadal są dwie sekretarki, a więc de facto przyczyna zwolnienia była nieprawdziwa bo ktoś fizycznie te sprawy byłej sekretarki, tzn. jej obowiązki wykonuje. Jeśli się odwoła to ma wygraną i przywrócenie do pracy lub odszkodowanie, jeśli przyczyną zwolnienia była likwidacja stanowiska. Nie chcę podawać więcej przykładów żeby Ci nie mącić dzisiaj ju z w głowie. Ponadto Pan burmistrz publicznie stwierdzał, że podsłuchiwała jego rozmowy,a le to juz jest sprawa inna... o naruszenie dóbr osobistych i o zniesławienie w sądzie karnym Nie wiem, czy ona się dowołała, ale podaję to tylko jako przykład jeden z wielu.
| Zgłoś do usunięcia
??? 09-04-2015 10:58
A niby dlaczego ma ich przywrócić ? Stołki przy t....... im zostały i nie można oderwać ? Sąd im pomoże uwierz mi, ośmieszą się. Niejedni chcieli wrócić i co ? Pomarzyć zawsze można. Czyli za kogo się uważają ?
| Zgłoś do usunięcia
coś 09-04-2015 10:55
Jaja to będą jak sąd pracy przywróci tych ludzi, a nowi już grzeją stołki. Pan Burmistrz zapewne ze swojej kieszeni wypłaci podwójne pensje lub odszkodowania dla nich. Nie ma to jak oszczędności
| Zgłoś do usunięcia
??? 09-04-2015 10:51
Pewnie jesteś z UM skoro tak dokładnie wszystko wiesz i opisujesz, nie wstyd ci ? Ale pamiętaj wszystko do czasu, a nas to nie obchodzi, kto z kim ma sprawy. Pomyśl tylko, że wszyscy w Polsce gdyby mieli zakładać sprawy o zwolnienie to by wesoło było. A co uważasz, że wygrają? Zwolnił i koniec, wszędzie tak się dzieje, nie ma ludzi niezastąpionych. Czy Oni już mieli te posadki do śmierci i nikt nie mógł ich ruszyć ? No to się zdziwią w sądzie !!! Powodzenia im życzę !!! Wy w UM to czujecie się nietykalni ??? Dobry tekst !
| Zgłoś do usunięcia
coś 09-04-2015 10:33
Powiem szczerze, że jestem załamana ostatnim wywiadem Pana burmistrza. Na pytanie co z kredytami odpowiedział, że przesunie ich spłatę. To nie rozwiązuje problemu, a nie wiem, czy nie będzie dodatkowych kosztów. Niezły gospodarz. Chce coś pokazać, jakieś inwestycje to sobie odracza kredyty, a zostawi je następcy. Czy to prawda, że nowa Pani jest już zatrudniona w urzędzie, która zajmuje się kadrami? Bo niedawno widziałam ogłoszony konkurs na to stanowisko.. ciekawe, czy wygra go ta pani Czy to prawda, ze Panu burmistrzowi szykuje się wiele spraw sądowych z byłymi pracownikami? A tak w ogóle to do klasyki już przeszło "pochylę się", "pieniążki", "moja skromna osoba" itd....
| Zgłoś do usunięcia
swój 08-04-2015 15:32
Do Maria, a kogo masz namyśli ?
| Zgłoś do usunięcia
Maria 08-04-2015 12:24
a kogo teraz Pan Burmistrz zwolni? Dość długo nie mamy tego typu sensacji. Panie Burmistrzu zmień Pan " doradców" z bożej łaski.Robią Panu krzywdę.
| Zgłoś do usunięcia
AB 08-04-2015 12:21
Dudek! Ty go możesz zastąpić bo jesteś jeszcze lepszy!!!!!!
| Zgłoś do usunięcia
dudek 08-04-2015 08:54
Referendum ? Tobie i paru innym nic i nikt nie pasuje i chcesz referendum ? Chcieć to Ty sobie możesz, wiesz co ??? Jesteś tak żałosny, że nawet nie wiem jak Cię nazwać :):):) Pomarzyć dobra rzecz, On jest tak dobry, że żaden inny Go nie jest w stanie zastąpić, zapamiętaj to sobie !!! Robić porządki dalej p. burmistrzu i to wszędzie !!! Miasto jest z panem !!!
| Zgłoś do usunięcia
AB 07-04-2015 19:35
lo chyba straciłe/aś kompletnie orientację i nie widzisz co ten człowiek wyrabia. Referendum i to w możliwie najszybszym terminie, bo po tej "władzy" nikt tego miasta nie doprowadzi do porządku.
| Zgłoś do usunięcia
lo 07-04-2015 18:48
Pochwalam pana Maciaszka, za powołanie tego wydziału. Nasz burmistrz świetnie działa. Nie myśli tylko o sobie ale o nas, mieszkańcach. Pozdrawiam
| Zgłoś do usunięcia
irena 07-04-2015 18:47
nasz wlodarz musi sie mocno uderzyc w piersi jak powiedzial do dziennikarzy bo taki haos wprowadzil likwiduje miejsca pracy w ramach oszczednosci albo mu sie geby nie podobaly a najwyrazniej ma z gory zaplanowane ja prosty czlowiek wogole mi sie to nie podoba .
| Zgłoś do usunięcia
likwidator 07-04-2015 16:22
najpierw likwiduje sie wydział ds pozyskiwania środków(likwiduje stanowiska pracy ),a potem znów tworzy ...i tworzy stanowiska dla nowych-swoich.
| Zgłoś do usunięcia
ira 06-04-2015 18:06
burmistrz oglosil konkurs na dyrektora mops tylko szkoda ze to tylko pozory zeby zamydlic oczy bo i tak juz z gory ma zaplanowane kto ma zostac.a konkurs tylko bo tak musi byc. ale jaja
| Zgłoś do usunięcia
cos tam 05-04-2015 18:38
Jakoś z tym pozyskiwaniem pieniążków p. burmistrzowi nie wychodzi...TAAK szumnie zapowiadana firma miała pisać projekty...,i widać nie chce pisać...a może nikt już nie chce współpracować z taaaakim włodarzem,bo chyba nikt już poważnie nie chce.
| Zgłoś do usunięcia
gość 04-04-2015 06:52
A gmina ma nieograniczony strumyk pieniążków na zabezpieczenie środków własnych ?
| Zgłoś do usunięcia
o 03-04-2015 18:02
pracownicy już byli którzy sie za pieniądze miasta. Pan A.k i Pani m.s. ale ich się pozbyło
| Zgłoś do usunięcia
Markus 03-04-2015 17:29
Jestem przeciwny podejmowaniu powaznych decyzji 1 kwietnia!
| Zgłoś do usunięcia
cc 03-04-2015 15:11
To, że będzie wydział to nie znaczy, że miasto coś pozyska.
| Zgłoś do usunięcia
zibi 03-04-2015 13:21
Wreszcie burmistrz z prawdziwego zdarzenia i chwała mu za to. Mam nadzieję, że uda mu się pozyskać sporo unijnych pieniędzy, bo to już ostatni moment, gdyż za 4-5 lat UE nie będzie już stać na żadne dopłaty do inwestycji samorzadowych. Niech wójt Gminy Koło się uczy i bierze przykład z mądrzejszego kolegi Burmistrza, bo inaczej mieszkańcy rozliczą go być może w referendum odwoławczym go ze stanowiska.
| Zgłoś do usunięcia
Dobrze 03-04-2015 13:18
Taki wydział powinien powstać już dawno. Od 2004 roku jesteśmy w UE już powinno się wcześniej przygotować pracowników, tak jak to było z Wydziałem ds obsługi krytej pływalni, który funkcjonował pół roku wcześniej niż otwarto basen.
| Zgłoś do usunięcia
eee 03-04-2015 11:15
hehe i tak to stworzenie wydziału spowoduje, że Koło pozyska środki unijne.. To prywatne firmy o których Pan burmistrz tak dużo mówił nie sprawdziły się? A może nie widzą szans dla Koła dlatego zrezygnowały?
| Zgłoś do usunięcia
taki tam ktoś 03-04-2015 10:39
Widze, że nasz burmistrz ostro działa, no pomysł świetny, trzeba przyznać. Wesołych Świąt :)
| Zgłoś do usunięcia