sim
materace
Wiadomości Powiat Kolski Dyrektor gimnazjum złożyła skargę na burmistrza

Dyrektor gimnazjum złożyła skargę na burmistrza

17-04-2015 09:17 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 11,780 | Komentarzy: 1
Jubiler Euro Koło
Dyrektor gimnazjum złożyła skargę na burmistrza
Foto:
Nie tak dawno informowaliśmy Państwa o postępowaniach, które toczą się wobec Dyrektor Gimnazjum w Dąbiu oraz jej zawieszeniu. Na skargach ze strony Rady Rodziców, Związków Zawodowych szkoły się nie skończyło. Tym razem skargę złożyła sama Dyrektor, na kogo? Na burmistrza gminy i miasta Dąbie.
A wszystko dlatego, że burmistrz pojawił się na obradach Rady Pedagogicznej, gdzie miała zapaść decyzja o formie wydania opinii dotyczącej połączenia szkoły podstawowej z gimnazjum w Zespól Szkół nr 1 w Dąbiu.

Dyrektor szkoły potraktowała obecność Tomasza Ludwickiego jako próbę wywarcia nacisku na skład Rady Pedagogicznej w podejmowaniu decyzji. Skarga trafiła na biurko Przewodniczącego Rady Zenona Wasiaka a następnie do Komisji Rewizyjnej.

"Komisja przeprowadziła postępowanie wyjaśniające, uzyskując w szczególności wyjaśnienia Burmistrza. Burmistrz wskazał, iż działał jako organ prowadzący gimnazjum, który ma prawo złożenia wiążącego Dyrektora wniosku o zwołanie Rady Pedagogicznej, uzyskał stosowną opinię prawną w tym zakresie, a nadto jego udział ograniczał się do przedstawienia na forum Rady zamiaru utworzenia Zespołu Szkół i konieczności zaopiniowania utworzenia zespołu przez Radę. Nie stwierdzono również, by Burmistrz wywierał jakikolwiek wpływ na sposób głosowania członków rady" - czytamy w uchwale, która uznała skargę jako nieuzasadnioną.

Po pozytywnej opinii kuratorium ws. połączenia szkół w najbliższym czasie zostanie ogłoszony konkurs na nowego dyrektora.Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
Darek S 17-04-2015 12:54
Tonący brzytwy się chwyta. Ta dyrektor ma tyle za uszami, że szkoda gadać. Każdy mieszkaniec miasta o tym wie, że ta kobieta ma nie równo pod sufitem...
| Zgłoś do usunięcia