sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Poszerzono strefę płatnego parkowania

Poszerzono strefę płatnego parkowania

24-04-2015 15:37 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 19,434 | Komentarzy: 17
Jubiler Euro Koło
Poszerzono strefę płatnego parkowania
Foto:
W myśl podjętej przez Radę Miejską uchwały - od maja obowiązywać zaczną nowe stawki opłat w strefie płatnego parkowania oraz poszerzony zostanie obszar ich pobierania. Na kolskich ulicach zamontowano 7 nowych parkomatów.
Przypomnijmy, że strefę ustanowiono w 2004 r. na obszarach o znaczącym deficycie miejsc parkingowych i konieczności zwiększenia rotacji zatrzymujących się tam samochodów. Obecnie 15 automatów parkingowych obsługuje ulice: Toruńską, Niezłomnych, Wojciechowskiego, Zieloną, Bąkowskiego, 20-go Stycznia, Zegarową i Prusa, choć strefa obejmuje swym zasięgiem także inne rejony miasta (na których opłata nie jest pobierana ze względu na niewystarczającą ilość urządzeń).

Teraz sytuacja ulegnie zmianie. Na kolskich ulicach zamontowano 7 nowych parkomatów, za sprawą których od 1 maja również pobierane będą opłaty za parkowanie samochodów na ul. Broniewskiego od ronda Wojciechowskiego do skrzyżowania z ulicą 20 stycznia (3 nowe parkomaty), na ul. Garncarskiej od skrzyżowania z ul. Zieloną do ul. Sportowej (3 parkomaty) i na odcinku od ul. Garncarskiej do ul. Freudenreicha stoi 1 urządzenie. Od 1 maja na terenie strefy obowiązywać będą następujące stawki opłat: za czas postoju do pół godziny - 1 zł, za pierwszą godzinę postoju - 1,50 zł, za drugą godzinę postoju - 1,80 zł, za trzecią godzinę postoju - 2,10 zł, za czwartą i każdą następną godzinę postoju - 1,50 zł, za abonament miesięczny ogólnodostępny - 75,00 zł, za abonament miesięczny dla mieszkańców ulicy objętej strefą płatnego parkowania - 30,00 zł, za stałe zastrzeżone miejsce do parkowania ("koperta") miesięcznie - 500,00 zł.

Dotąd najniższą opłatą wnoszoną za postój było 0,50 zł. Od 1 maja za półgodzinny czas pobytu w strefie zapłacimy 1 zł. Ulgę odczują mieszkańcy ulic objętych strefą, bowiem płacili 50 złotych abonamentu miesięcznego, a obecnie uiszczą do kasy miejskiej 30 zł. Instalowane urządzenia są zaprogramowane według nowych zasad. Dotychczasowe muszą ulec przeprogramowaniu, a do tego czasu Straż Miejska nie będzie egzekwować od kierowców uiszczania stawek według nowego cennika. Sytuacja taka może potrwać kilka dni.

Czemu służą zmiany? Spodziewanym rezultatem tego działania będzie zwiększenie liczby miejsc parkingowych w Kole za sprawą choćby szybszej rotacji zatrzymujących się pojazdów, tym samym usprawnione zostanie poruszanie się po mieście i poprawione bezpieczeństwo.

Foto. UM KOŁO
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (17)
TT 05-05-2015 17:46
Proszę przejechać się ul. Garncarską i Broniewskiego i zobaczyć jak wyglądają ulice. Pustki. Na moje oko na około 60 miejsc parkingowych na Garncarce o godz. 15 było 8 aut. Tak wyglądają rządy nowego burmistrza. Jest powiedzenie: chytry dwa razy traci. Wystarczyło rozszerzyć strefę bez podwyżek ewentualnie na dalszych ulicach od Toruńskiej zrobić niższe ceny za 1 h parkowania. Jestem ciekaw jak długo będą spłacać nowe maszynki do nabijania kabzy. Pozdrawiam
| Zgłoś do usunięcia
bronek 29-04-2015 15:13
Ludzie, ale czym wy się przejmujecie i komu chcecie płacić za prakowanie ? Rowanowi Atkinsonowi, który sam nie wie co robi ? Przecież parkujący jest zgodnie z obowiązujacym prawem zobowiązany do zapłacenia opłaty za parkowanie w strefie płatnego parkowania tylko wtedy, gdy jest ona prawidłowo oznakowana tzn. nie tylko są zaznaczone granice strefy ale również poszczególne miejsca do prakowania i to zgodnie z zasadami organizacji ruchu poprzez oznakowanie pionowe i poziome na drodze publicznej. Zanim zapłacicie sprawdzcie czy tak jest, a jestem raczej pewny, że w Kole na większości strefy tak nie jest. Nie dawajcie się okradać przez nieudolnych rządzacych, którzy nawet nie potrafia prawidłowo wprowadzić tego co uchwalają.
| Zgłoś do usunięcia
forever 28-04-2015 22:03
Twierdzenie, że poprzez poszerzenie strefy parkowania i wzrost opłat za parkowanie "usprawnione zostanie poruszanie się po mieście i poprawione bezpieczeństwo" to kompletna bzdura. Panie Przewodniczący Rady proszę spytać Burmistrza, gdzie zagubił styczniowe propozycje usprawnienia ruchu w centrum Koła, tzn: 1) Przywrócenie ruchu dwukierunkowego na ulicy Garncarskiej na odcinku Sportowa-Zielona z nakazem skrętu w prawo z ulicy Garncarskiej w Zieloną. 2) Przywrócenie ruchu dwukierunkowego na ulicy Wojciechowskiego na odcinku Broniewskiego-Sienkiewicza z nakazem skrętu w prawo z ulicy Wojciechowskiego w Sienkiewicza. 3) Dla tranzytu jadącego ulicą Dąbską jasne oznakowanie o zakazie skrętu na rondzie w lewo w ulicę Sienkiewicza dla pojazdów powyżej 4 ton. Niektóre automapy pokazują rozwiązanie jazdy, gdy nie było jeszcze odcinka Jana Pawła II. Wówczas takie auto ciężarowe aby zawrócić musi przejechać przez całe miasto do ronda Sienkiewicza/Słowackiego wprowadzając dodatkowe utrudnienia w ruchu. Proszę się wziąć za prawdziwą robotę dla dobra mieszkańców Koła.
| Zgłoś do usunięcia
Marta 28-04-2015 10:04
Najgorszy jest z Chama Pan. Kompleksy ograniczają racjonalne działanie
| Zgłoś do usunięcia
ola 27-04-2015 01:03
Dobrze ze na tego PISIORA nie głosowałam Dp Osoby Szock pomysł P.o chodnikach podobno juz jest wykorzystany Sprzataczki roznosza pisma nazywa sie to konserwacja chodnika
| Zgłoś do usunięcia
stefan 25-04-2015 23:22
masz racje powinni postawić parkomat na ul ZAWADZKIEGO i ul MICKIEWICZA przed urzędem niech też płacą urzędnicy i Burmistrz
| Zgłoś do usunięcia
Tadeusz 25-04-2015 20:41
Pod hasłem oszczędnsci robi wszystko, zwalnia, pracowników , kierowników , podnosi opłaty, za śmieci, parkowanie , za wodę ,a zobaczycie na sesji jak kase roz.............takie Maciuszko z Koła zrobił, my nie jesteśmy byłymi kolejarzami, nie zarabiamy kokosów, kasa popłynie na policję, na MDK itp Bzdury nam opowiada a my chapiemy to jak prawdę , ale cieszmy sie zrobi nam 2 maja chamskie wstrząsy , bawmy sie dobry pan , za naszą kase pobawimy sie
| Zgłoś do usunięcia
************** 25-04-2015 20:17
Może wprowadzić OPŁATĘ KLIMATYCZNĄ !!! Budżet Koło wzrośnie!!!
| Zgłoś do usunięcia
T. 25-04-2015 19:12
Proponuję parkomat ustawić jeszcze na błoniach. Jak chapać kasę to do upadłego, chociaż pewno i tak to będzie dla nich mało.
| Zgłoś do usunięcia
................................ 25-04-2015 18:39
Czemu portal e-kolo usunął komentarz o postawieniu parkometru przy bloku na Zawadzkiego 24? Czyżby portal współpracował z Panem Burmistrzem?
| Zgłoś do usunięcia
kOLANIN 25-04-2015 17:06
A MOŻE PAN MACIASZEK ZWANY BURMISTRZEM POWIE CZEMU NIEMA PŁATNEGO PARKOWANIA NA UL ZAWADZKIEGO ?? CZEMU TAM NIE POSTAWIŁ MASZYNEK DO ŁUPIENIA KASY? TYLE AUT TAM CIĄGLE STOI? CO BOI SIE ŻE SĄSIEDZI BĘDĄ MÓWIĆ W KOŃCU PRAWDĘ? I TAK SŁOWA PRAWDY DOTRĄ DO TEGO PANA , CZYM KIEROWAŁ SIE PROPONUJĄC TAKIE STAWKI? CHYBA SWOIMI POBORAMI , MY TAKICH NIE MAMY
| Zgłoś do usunięcia
kolanka 24-04-2015 23:04
Wstyd, ze przy tylu mieszkańcach mamy tak dalekie miejsce w głosowaniu na PODWÓRKO NIVEA. Mój syn jest już za duży i nie będzie z tego placu korzystał, ale i tak całą rodziną głosujemy dla innych dzieci z Koła. GŁOSUJMY WSZYSCY DLA NASZEGO MIASTA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
| Zgłoś do usunięcia
Anna 24-04-2015 20:44
Ależ kochani mieszkańcy koła wy byliście potrzebni przy wyborach a teraz sie pochylił nad wami, macie śmieci poszły w górę o 50% , parkowanie poszło w górę o 50% wada? niedużo bo jakieś 18% a wasze wypłaty ??? Sa takie jak były 5 lat temu, Tak bijcie mu brawo, to przecież taki dobry gospodarz , dobry pan , poczekajcie jeszcze na rewolucję w szkołach , miejsca pracy??Nie zwolnienia , może czas temu panu powiedzieć dość, bo ile można ??? Mysli ten pan że wystarczy zrobić majówkę, w reke pocałować
| Zgłoś do usunięcia
qwasz 24-04-2015 19:58
Na ulicy Broniewskiego nie ma dostatecznie dużo miejsc do parkowania dla mieszkańców, ponieważ parkują osoby pracujące w sklepach na ulicy Toruńskiej. Pustki robią się dopiero na parkingach po godzinie 18-tej kiedy sklepy są zamykane. Więc pytam, gdzie my mieszkańcy mamy parkować?? niedługo po oknem będą nam parkować. Dlaczego Burmistrz nie objął strefą płatnego parkowania swojej ulicy Zawadzkiego najpierw???? Żenujące to wszystko jest a cierpimy na tym wszystkim MY-mieszańcy
| Zgłoś do usunięcia
Darek 24-04-2015 18:19
50 ZŁ abonamentu płacili wszyscy tylko nie mieszkańcy, mieszkańcy płacili 20zł abonamentu, więc wzrost jest o 50% Zresztą w ramach walki z bezrobociem pan Burmistrz zatrudnia osoby z poza Koła a w ramach oszczędności podnosi opłaty za parkowanie o 50 % tylko czemu nam wypłaty tyle nie urosły? Burmistrzowi urosła bo zarabia ok 12 000zł miesięcznie PANIE REDAKTORZE KIEDY SONDA ULICZNA NA TEMAT POCZYNAŃ NASZEGO BURMISTRZA ????
| Zgłoś do usunięcia
Matematyk 24-04-2015 16:20
Skala przyrostu parkometrów jest więc wprost proporcjonalna do przyrostu na naszych drogach fotoradarów.
| Zgłoś do usunięcia
szock 24-04-2015 16:17
O matko co się będzie działo!!! Dzięki Bogu chodze pieszo ..do czasu bo chodniki opodatkują!! uj może nie pisać i nie poddawać pomysłu. Dziurate, brudne może nie opodatkują. Strach się bać!
| Zgłoś do usunięcia