sim
naturhouse
Wiadomości Miasto Koło Porozumienie Liceum z WCKMed

Porozumienie Liceum z WCKMed

06-05-2015 11:21 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,136 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Porozumienie Liceum z WCKMed
Foto:
W Wojskowym Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy WCKMed a Liceum Ogólnokształcącym w Kole. Przedstawicielami instytucji byli - komendant Centrum pułkownik lekarz Zbigniew Aszkielaniec i dyrektor Liceum Waldemar Koligot.
Porozumienie przyczyni się do pogłębienia wiedzy uczniów w zakresie wojskowego szkolnictwa medycznego, umożliwi poznawanie nowoczesnej bazy dydaktycznej uczelni oraz wpłynie na promocje służby wojskowej wśród młodzieży.

Centrum, to jednostka szkolnictwa wojskowego podporządkowana Dowódcy Generalnemu RSZ, która realizuje szkolenie żołnierzy w ramach kursów kwalifikacyjnych, doskonalących i specjalistycznych. WCKMed. jako jedyne w wojsku szkoli ratowników pola walki, prowadzi kursy udzielania pierwszej pomocy medycznej, a także szkoli lekarzy wojskowych w udzielaniu pomocy osobom, które odniosły obrażenia podczas ostrzału lub wybuchu miny-pułapki. W hali o powierzchni 800 metrów kwadratowych stworzono warunki możliwie zbliżone do tych, które ratownicy spotkają na przykład w Afganistanie. Podobny ośrodek znajduje się tylko w Belgii.

Sygnatariusze porozumienia mają w planach wspólne spotkania młodzieży z klas o profilach medycznym i wojskowym z dydaktyczną kadrą uczelni, wyjazdy na zajęcia na poligonach, szkolenia z pierwszej pomocy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!