sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Wizja lokalna na ulicy Energetycznej [VIDEO]

Wizja lokalna na ulicy Energetycznej [VIDEO]

06-05-2015 12:39 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 22,344 | Komentarzy: 18
Jubiler Euro Koło
Wizja lokalna na ulicy Energetycznej [VIDEO]
Foto:
Takie bezpośrednie spotkania mieszkańców z Burmistrzem i prezesem KTBSu nigdy nie należą do łatwych. Lokatorzy posiadają ściśle określone potrzeby w związku z modernizacją i remontami budynków, w których mieszkają lecz niestety nie zawsze można im pomóc w takim zakresie, w jakim by sobie tego życzyli.
W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy z kamera w wizji lokalnej na ulicy Energetycznej, gdzie znajdują się trzy budynku podległe pod KTBS.

Mieszkańcy w rozmowie z Burmistrzem wskazywali wiele rzeczy, które wymagają natychmiastowych remontów i modernizacji, lecz od wielu lat nic z tym nie robiono.

Podstawowym problemem są oczywiście pieniądze. Remonty wymagają dużych nakładów finansowych a w kasie KTBSu ich po prostu brakuje.

W jednym z bloków mieszkanki prosiły o zajęcie się sprawą pieca, który wymaga ciągłego doglądania i dokładania wkładu. Stanowi on również niebezpieczeństwo w związku z jego obsługą (więcej na materiale video).

Wśród lokatorów tych trzech bloków większość dba o swoje otoczenie w miarę możliwości własnego budżetu: przed blokami są piękne ogródki, drzewa, krzewy. Jak sami mówią "ile możemy - tyle robimy".

Szansą dla polepszenia warunków są dofinansowania unijne do termomodernizacji, o które w najbliższym czasie będą się starać urzędnicy. Istnieje duża szansa, że w następnym roku uda się przeprowadzić ten największy remont.Foto: F&A MEDIA
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (18)
wojtek 10-05-2015 01:37
najlepszy jest widok obu tych panów odpicowanych w gajery, białe koszule, krawaty, a jeden z nawet kolorową chusteczką w kieszonce w kotłowni na Energetycznej. Jaja jak berety ! Na milę morską widać, że nigdy nie mieli do czynienia z problemami zwykłych ludzi. Pic na wodę, nikt na to się nie da nabrać.
| Zgłoś do usunięcia
JA 08-05-2015 21:19
STACHU ALE LANS STRZELIŁEŚ, NAWET FIFEK SIE ZAŁAPAŁ , GDZIE NASTĘPNA WIZYTA ?? MOŻE BYŚMY TAK Z KWIATAMI CZEKALI NA CIEBIE ????
| Zgłoś do usunięcia
ela 08-05-2015 17:32
Panie burmistrzu, panie prezesie KTBS-u. Zamiast lansować się na znanych z PRL-u "wizytach gospodarskich", należy w pierwszej kolejności zrobić obowiązkowy wg. przepisów budowlanych przegląd 5-letni budynków i zasobów mieszkaniowych. Na tej podstawie sukcesywnie wykonywać remonty i modernizacje. Tu okazuje się, że to jest zbędne, a burmistrz i prezes są wybitnymi specjalistami kominiarstwa, budownictwa i ocieplania budynków. Dodatkowo specjaliści od palenia ... miału węglowego.
| Zgłoś do usunięcia
Anna 08-05-2015 07:55
Witam , mają problem z piecem ? Czemu sami nie kupią nowego , takiego jak by im odpowiadał, czekają aż im święty mikołaj przyniesie nowy, czekają aby im święty mikołaj wyremontował to czy tamto,. ja musiałam sama sobie kupić mieszkanie i spłacam kredyt, piec sama musiałam kupić to czemu oni nie mogą ? Mieszkają , mają mieszkanie za fre to niech przynajmniej łożą na remonty jego a nie czekają na mannę z nieba , a maciaszek daję sie wkręcić,
| Zgłoś do usunięcia
Podatnik 08-05-2015 07:02
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że poprzez takie "finansowanie" niezaradnych Państwo samo sobie funduje patologię, która przechodzi z pokolenia na pokolenie. Bo łatwiej jest siedzieć sobie na ławeczce, pić piwko, dostać zasiłek z miasta na to piwko, dostać dofinansowanie nawet na farbę do malowania już i tak wcześniej dofinansowanych czterech kątów, itp. Ludzie weżcie się do pracy, bo widzą to wasze dzieci i wnuki i robią pózniej to samo. Ile można zyć na koszt Państwa. Ale po co utrzymywać własne mieszkanie, skoro wystarczy trocę dymu zrobić wokół siebie i Państwo znowu dołoży. Wesołe jest życie niezaradnych i zawsze coś z nieba spadnie.
| Zgłoś do usunięcia
jhggh 07-05-2015 22:53
najlepiej być nie zaradnym w zyciu
| Zgłoś do usunięcia
elvis presley 07-05-2015 08:46
magdalena n. ma tak sławnego syna wiec niech zorganizuje jej koncert ;) Bedzie miała środki na sfinansowanie swoich zachcianek. Niektórzy też by chcieli dostać kolejne mieszkanko z rzędu na koszt miasta. Niech się wezmie do pracy, bo miasto i tak utrzymuje jej całą rodzinę.
| Zgłoś do usunięcia
my 07-05-2015 07:17
Jak ktoś dba tak ma Za nasze pieniądze niszczycieli mieszkań nie powinno się remontować Pan burmistrz nie powinien być Janosikiem
| Zgłoś do usunięcia
Ja 06-05-2015 20:52
Materiał jak z najlepszych lat siedemdziesiątych, propaganda przywódcy, w myśl zasady ludzie patrzcie jaki to dobry gospodarz , przyszedł, pochylił sie , Gierek był by dumny....................
| Zgłoś do usunięcia
lol 06-05-2015 18:16
dla burmistrza sie liczyc ma czlowiek a on tylko o pieniadzach gada robia podwyzki za wszyatko co maga brac z mieszkancow ludzi wywala z prac a obiecywal dac prace w kole mieszkancom a nic w tym temacie tylko stale gada nie stac na tamto a co sie dzieje z podatkami nikt nie wie wszystko drozej i drozej a zyc trzeba
| Zgłoś do usunięcia
lol 06-05-2015 18:11
innni nie maja a oni narzekaja za wode i smieci kazdy placi a im nie remontuja za darmo
| Zgłoś do usunięcia
ccc 06-05-2015 17:00
Kiedyś to było tak, że nawet jak I Sekretarz KC przejeżdżał przez miasto to media to odnotowywały To, że nasz władca był to nie znaczy, że rozwiąże problem. Proponuję napisać tak za miesiąc, czy problem mieszkańców został rozwiązany.
| Zgłoś do usunięcia
Just. 06-05-2015 17:00
Mnie mieszkania nikt nie dał. .. Mnie mieszkania nikt nie remontuje..
| Zgłoś do usunięcia
Just. 06-05-2015 16:52
Mnie mieszkania nikt nie dał. .. Mnie mieszkania nikt nie remontuje..
| Zgłoś do usunięcia
zKoła 06-05-2015 15:13
I to jest to, rozumiem kultura i insze sprawy ale mieszkańcy są chyba ważni? Tysiące dla domu kultury bo spektakle, też rozumiem ale ludzi e mieszkają tragicznie i to jest ważniejsze. U nas jak nas zalewali sąsiedzi to sami suszyliśmy. Sami i grzyba nie ma. Ale racja skoro zły piec a ludzie płacą to do anielki niech to KTBS naprawia. Ale jak tanio będą sprzedawac mieszkania już wyremontowane to na remonty inne nie będzie pieniędzy. Z jakiej racji 99%? Ktoś tu chyba oszalał! I jeszcze nie chcą funduszu remontowego mieć. Inni na fundusz płacą i już a tamci nie chcą?A co to inni są??? A jak wykupią to co? wszystko będą sami remontować? Po 5 latach można sprzedać? To przedłużyć na 7 albo 1`0 lat jak to zakłady pracy robiły. Tam jak sprzedawał Korund i wcale nie tak tanio, to przez 7lat sprzedać nie można było a bloki z roku 1968!!!!!
| Zgłoś do usunięcia
Ja 06-05-2015 14:42
Życzę nowemu burmistrzowi wytrwałości w swoich działaniach . Tak powinien zachowywać sie prawdziwy Burmistrz . Nie głosowałem na niego bo nie podoba mi sie jego przynależność partyjna ale jak utrzyma ten poziom rządzenia to w następnych wyborach przechodzi w pierwszej turze i to bez mydła .
| Zgłoś do usunięcia
do kolanina 06-05-2015 14:29
a co to zly material? niech pokazuja jak ludzie mieszkaja! niech widza inni za co placimy a co mamy!
| Zgłoś do usunięcia
mieszkanka bloku komunalnego 06-05-2015 13:26
chwała nowemu burmistrzowi ze odwiedza nas mieszkańców. Poprzedni nigdy nie zajrzał do naszych mieszkań, które wymagają pilnych remontów.
| Zgłoś do usunięcia