sim
bricomarche
Wiadomości Pożary Ruszków I: Spłonęły dwie stodoły

Ruszków I: Spłonęły dwie stodoły

05-06-2015 10:36 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,929 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Ruszków I: Spłonęły dwie stodoły
Foto:
Jak informuje nas Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożanej w Kole, dnia 4 czerwca w godzinach nocnych skierowano strażaków do Ruszkowa Pierwszego gdzie dokonano rozpoznania w wyniku którego stwierdzono, że palą się dwie stodoły przylegające do siebie i są całe objęte pożarem. Do jednej ze stodół przylega budynek inwentarsko-garażowy, w którym znajdowało się bydło w ilości 35 szt. Budynki konstrukcji murowanej, więźby dachowe drewniane, pokrycie dachów stanowiła papa. Do budynków objętych pożarem nie była doprowadzona energia elektryczna.
Zorganizowano 3 odcinki bojowe i podano z nich 4 prądy wody w natarciu na palące się stodoły (po 2 prądy na jedną stodołę) oraz 2 prądy wody w obronie na budynek inwentarsko-garażowy przylegający do jednej z palących się stodół oraz 1 prąd piany ciężkiej na palące się ciągniki. Z budynku inwentarsko-garażowego nie było potrzeby ewakuacji zwierząt. W jednej z palących się stodół wydzielone było ścianami i stropem pomieszczenie ,w którym znajdowało się 13 szt. bydła.

Właściciel nie wyraził zgody na ewakuację zwierząt. Pomieszczenie to przewietrzono wentylatorem oddymiającym. Pomieszczenia, w których znajdowały się zwierzęta kontrolowano miernikiem Sperian pod kątem występowania CO. Miernik nie wykazał obecności CO. W odległości ok. 2km zorganizowano punkt czerpania wody z hydrantu nadziemnego. Dodatkowym źródłem wody był jeden pobliski hydrant w odległości około 100 m od miejsca pożaru. Oświetlano teren prowadzonych działań przy użyciu masztów oświetleniowych z samochodów rat-gaśn, oraz przenośnych lamp SOLARIS. Przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego (bosaków) usunięto nadpaloną więźbę dachową. Przy użyciu wideł przerzucono i dogaszono tlącą się słomę i sianokiszonkę, która znajdowała się za stodołą.

Uratowano budynek inwentarsko - garażowy oraz pomieszczenie wydzielone w stodole wraz z inwentarzem.

Dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyny pożaru prowadzi policja Koło

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!