sim

Wiadomości Sport Wysokie lokaty w Moskwie

Wysokie lokaty w Moskwie

13-06-2010 16:44 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,292 | Komentarzy: 0
Wysokie lokaty w Moskwie
Foto:
zacisze
Nie wszyscy zapewne wiedzą, że w naszym powiecie mieszka mistrz polski w armwrestlingu, a mowa tu o Macieju Gralaku z Dąbia, który tytuł mistrza Polski wywalczył w tegorocznych X Mistrzostwach Polski przeprowadzonych w Gdyni. Choć Maciej jest osobą niepełnosprawną tytułu Mistrza Polski zdobył w kategorii osób pełnosprawnych do 60 kg wagi ciała.
Od czasu, gdy niepełnosprawny, z porażeniem mózgowym, Maciek zainteresował się siłowaniem na rękę, odnalazł sens życia i wszystko podporządkowuje tej dyscyplinie sportu, nie zaniedbując przy okazji kontynuacji studiów na jednej z łódzkich uczelni. A trwa to już ponad cztery lata, gdy w październiku 2006 roku nieśmiało spróbował zmagać się przy stole podczas pobytu zawodników klubu siłaczy w jednej z poddąbskich wsi. Od tego czasu intensywnie trenuje i każdy jego udział w zawodach kończy się sukcesem. W tej pasji wspiera go ojciec, który także odnosi zwycięstwa w swojej kategorii. Gralakowie stanowią też innego rodzaju fenomen. Światową pozycję zajęli po zaledwie kilkudziesięciu miesiącach od czasu zainteresowania się tą dyscypliną sportu.

W czerwcu 2009 roku w Sofii w Bułgarii Gralakowie stanęli na europejskim podium. Maciek został wicemistrzem Europy, a jego ojciec Stanisław - brązowym medalistą. Z mistrzostw świata w armwrestligu, rozegranych we Włoszech we wrześniu 2009r. wrócili z szóstymi i ósmymi lokatami w swoich kategoriach.

W tegorocznych XX Mistrzostwach Europy rozegranych na przełomie maja i czerwca w Moskwie podczas startów w kategorii do 60 kg osób niepełnosprawnych Maciek zajął dwa 5 miejsca, a jego walki jak opisuje serwis armpower.net były imponujące. Jego ojciec Stanisław uplasował się poza podium zajmując miejsce 5 na lewa i prawą rękę w kat. + 90 kg grand mastersów.

Przed naszymi siłaczami XXXII Mistrzostwa Świata w Las Vegas, czy wystartują i jakie miejsca zdobędą o tym na pewno Państwa poinformujemy.

fot. armpower.net
Źródło: zit, armpower.net
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!