sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Czy pogłoski o referendum to prawda?

Czy pogłoski o referendum to prawda?

19-06-2015 13:11 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 145,647 | Komentarzy: 107
Jubiler Euro Koło
Czy pogłoski o referendum to prawda?
Foto:
Od dłuższego czasu dochodzą do nas pogłoski jakoby grupa przeciwników obecnie urzędującego Burmistrza Miasta Koła chciała doprowadzić do referendum, w którym mieszkańcy mogliby odwołać Stanisława Maciaszka z funkcji Burmistrza i doprowadzić do kolejnych wyborów. Kto jest inicjatorem takiej grupy? Oficjalnych informacji jeszcze nie ma, lecz z pewnością to kwestia czasu, kiedy nazwisko zostanie ujawnione.
W ostatnich dniach dostajemy od Państwa wiele wiadomości i telefonów, z których wynika, że w ostatnim czasie do drzwi Państwa mieszkań pukały osoby z pytaniem w stylu „Czy gdyby było referendum ws. odwołania Stanisława Maciaszka z funkcji burmistrza, zagłosowałby Pan/Pani za ?”. Podobnież są i tacy, którzy zbierają już podpisy. Pytanie tylko czy zgodnie z prawem.

Z uwagi na coraz głośniejsze i coraz częściej dochodzące do naszej redakcji sygnały o możliwości zorganizowania referendum w sprawie odwołania obecnego burmistrza postanowiliśmy zagłębić się w prawne uwarunkowania organizacji referendum.

Otóż zgodnie z obowiązującym prawem czyli ustawy z dnia 15 września 2000 r. o referendum lokalnym, referendum musi przebiegać wg poniższego harmonogramu:

1. Musi powstać grupa inicjatywna, której skład mogą tworzyć: minimum 5 osób posiadających prawa wyborcze na terenie danego miasta/gminy, struktura terenowa partii politycznej, organizacja społeczna posiadająca osobowość prawną, której statutowym terenem działania jest co najmniej obszar danej gminy.
2. O powstaniu takiej inicjatywy należy powiadomić wójta oraz komisarza wyborczego. Inicjator referendum powinien też podać do wiadomości mieszkańców gminy, na swój koszt, w sposób zwyczajowo w niej przyjęty, informację na temat tego, czego ma dotyczyć referendum oraz o przyczynach uzasadniających odwołanie wójta.
3. W ciągu 60 dni od powiadomienia wójta należy zebrać podpisy mieszkańców popierających tą inicjatywę. Aby referendum mogło zostać zorganizowane, inicjatywę musi poprzeć co najmniej 10% osób uprawnionych do głosowania.

Podpisy zbiera się na kartach zawierających:
a) informacje o przedmiocie zamierzonego referendum oraz o tym, że poparcia nie można wycofać,
b) nazwiska i imiona członków grupy inicjatywnej oraz imię, nazwisko i miejsce zamieszkania pełnomocnika – jeżeli inicjatorem referendum jest grupa obywateli, nazwę i adres siedziby statutowej struktury terenowej partii politycznej lub organizacji społecznej oraz imię, nazwisko i adres zamieszkania pełnomocnika – jeżeli inicjatorem referendum jest partia polityczna lub organizacja społeczna.

4. Mieszkaniec gminy popierający wniosek o przeprowadzenie referendum powinien podać na karcie nazwisko, imię, adres zamieszkania i numer ewidencyjny PESEL oraz potwierdzić te dane własnoręcznym podpisem.

5. Po zebraniu podpisów inicjator referendum powinien przekazać komisarzowi wyborczemu wniosek o przeprowadzenie referendum wraz z kartami zawierającymi podpisy osób popierających tą inicjatywę i informacją o spełnieniu obowiązku poinformowania mieszkańców o planowanym głosowaniu.

6. Komisarz wyborczy w ciągu 30 dni od złożenia wniosku ma obowiązek wydać postanowienie o przeprowadzeniu referendum lub odrzuceniu wniosku (gdy zawiera on niedające się usunąć uchybienia: inicjator referendum nie wywiązał się z obowiązku poinformowania mieszkańców o planowanym referendum lub zebrano prawidłowo niewystarczającą liczbę podpisów i minął już termin na ich zebranie). W przypadku drobniejszych uchybień komisarz powinien zwrócić wniosek, nakazując ich usunięcie w terminie 14 dni.

7.Referendum jest ważne, jeżeli do urn poszło co najmniej 3/5 głosujących spośród tych, którzy uczestniczyli w wyborach, w których wybierano wójta. Wójt zostanie odwołany, gdy spośród ważnych głosów więcej będzie za odwołaniem niż przeciw.

Wygaśnięcie mandatu wójta oznacza też odwołanie jego zastępców. Do czasu nowych wyborów obowiązki wójta pełni osoba wyznaczona przez premiera. Premier powinien też niezwłocznie zarządzić wybory przedterminowe. Jeżeli jednak wniesiono protesty przeciwko ważności referendum, do czasu ich rozpoznania przez sąd nie zarządza się wyborów.

Biorąc pod uwagę frekwencję z II tury wyborów samorządowych, w których wzięło udział 6770 osób, to aby referendum było ważne (bez względu na wynik) do urn musiałoby pójść minimum 4062 osoby.

Zgodnie z przepisami referendum nie może odbyć się:
- przed upływem 10 miesięcy od wyboru wójta,
- później niż na 8 miesięcy przed zakończeniem kadencji,
- przed upływem 10 miesięcy od poprzedniego referendum.

Zgodnie z powyższymi wytycznymi, podpisy można zbierać dopiero po przekazaniu informacji burmistrzowi odnośnie podjętej inicjatywy referendalnej. Tak więc jeszcze nie czas na referendum, gdyż nie minęło 10 miesięcy od dnia wyboru Stanisława Maciaszka na włodarza.

Czy faktycznie pogłoski przeobrażą się w coś realnego i dojdzie do referendum? Czy faktycznie mieszkańcy są niezadowoleni z pracy Burmistrza? Czy to tylko niezadowolenie przeciwników politycznych? Czas pokaże.

W ostatnich latach w powiecie kolskim miały miejsce podobne przypadki i jak wiemy w Kłodawie w wyniku referendum odwołany został ówczesny burmistrz Józef Chudy, natomiast w Dąbiu referendum nie przyniosło zmian i na stanowisku pozostał wtedy ówczesny burmistrz Zbigniew Mielczarek.

Opracowano na podstawie serwisu http://samorzad.infor.pl

Zapytaliśmy również samego Burmistrza co sądzi o tym pomyśle.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (107)
Politolog 05-07-2015 17:31
4062 osoby to wcale nie jest dużo, bo to jest ok tylko 22% uprawnionych do glosowania. Powiadomienie o którym mowa w pkt 1-3 może być złożone najwcześniej 1 sierpnia, gdyż od momentu powiadomienia jak jest wspomniane jest czas 60 dni na zebranie min. 10% podpisów (ok 1900) do dnia ...1 października, a to pierwszy dzień na złożenie wniosku wraz z podpisami do Komisarz Wyborczego w Koninie. Komisarz Wyborczy ma 30 dni na wydanie postanowienie czyli do (1 listopada) a głosowanie musi się odbyć do 50 dnia od wydania postanowienia.
| Zgłoś do usunięcia
gosc 30-06-2015 12:44
A ja proszę abyś podał nazwiska kto jest za referendum o odwołaniu burmistrza. Zacząłeś pierwszy to więc dokończ temat raz do końca, bo pomawiasz a nie podpisujesz się. Ujawnij się wreszcie, no chyba, że się wstydzisz, udajesz cwaniaka anonimowego. Czekamy aż podpiszesz się i napiszesz kto chce tego referendum. Czekam !!!
| Zgłoś do usunięcia
STACHU BEZ STRACHU 29-06-2015 16:43
Tak czytam te posty i się zastanawiam czy czytał je zainteresowany Maciaszek przecież ogromna większość tych postów jest negatywna, Coś w tym musi być , mam nadzieje ze będziemy mieli okazje zweryfikować poczynania naszego Burmistrza przy urnach, ocenimy go i.................. się okaże czy ma mandat na dalsze takie GŁUPOWATE postepowanie
| Zgłoś do usunięcia
kolanie od urodzenia 26-06-2015 17:51
CZAS MA KOGOŚ NORMALNEHO NAUCZYCIELE DO SZKÓŁ KOLEJARZE NA KOLEJ NIEMA TU MIEJSCA NA PRYWATE NA ZATRUDNIANIE PRZYJACIÓŁ I ZNAJOMYCH CHCESZ TAK ROBOC TO RÓB NA WLADNY UŻYTEK OTWÓRZ FORMĘ I BAW SIE W ZAYRUDNIANIE KOGO CHCESZ W UTZRDZIE SIEDZI SITWA KLOKA BURMISTRZA BUDŻET ZMARNOWANY MA JAKIEŚ NIEWYPAŁY KIEŁBASKI AUTOBUSY KWIATKI CZY W KOLE NIEMA JUŻ NIKOGO NORMALNEGO TYLKO SAMI SPADOCHRONIARZE??
| Zgłoś do usunięcia
do kolanki 26-06-2015 12:31
Powiem jeszcze raz może zrozumiesz żona byłego burmistrza pracuje jako kierowniczka na chwili sportowej przy Ekpnomiku a ta instytucja podlega STAROŚCIE mówienie o załatwieniu to już pomówienie i szkalowanie myślę że za to mogła byś trafić na ławę sądową Ale to pan OBECNY BURMISTRZ zatrudnia przyjaciół i mówię to z premedytacją
| Zgłoś do usunięcia
rodowita kolanka 25-06-2015 15:46
do przedmówcy: a jaka inna szkoła ma kierownika od sali gimnastycznej? nie powiesz że nie było to załatwiane po znajomości i dzięki piastowanemu stanowisku
| Zgłoś do usunięcia
do kolanko 24-06-2015 21:54
Nie mówiłem nigdy ze znam Mietka znam go bo był moim czy twoim Burmistrzem Stanisława znam osobiście ok znałem go kiedyś gdy był normalnym człowiekiem a władza nie przewróciła mu jeszcze w głowie kredyty zaczęły się dużo wcześniej niż ci się wydaje bo już za Jurka były brane potem był kolega partyjny Stanisława pan Jasiu który zaciągnął po nim Mietek Ale dziś się na sesji okazało ze była nadwyżka budżetowa ok 14% więc złym do końca gospodarzem nie był Żoną Mietka pracuje z tego co wiem w Ekonomiku a ten podlega panu STAROŚCIE więc o jakim miejscu pracy mówisz?Powiedz kogo z przyjaciół zatrudnił Mietek? Bo ja mogę powiedzieć kogo z przyjaciół zatrudnił Stasiu Mam prawo wypowiadać się w imieniu mieszkańców bo mieszkam tu rozmawiam z nimi i wiem czego oczekują a co do szkoły już w krótce usłyszymy która to szkoła Pamiętaj Staś niczego nie robi bez przyczyny
| Zgłoś do usunięcia
bik 24-06-2015 17:01
Do rodowitej kolanki- a jaki masz problem z referendum? Jeżeli burmistrz jest taki dobry i ma poparcie mieszkańców, to nie powinno być obaw, że mieszkańcy w wyniku referendum go odwołają. I nie, nie chodzi o ekonomik, a o jedną ze szkół podstawowych.
| Zgłoś do usunięcia
rodowita kolanka 24-06-2015 11:57
do przedmówcy: widzę, że Drożdżewski to twój znajomy skoro po imieniu o nim mówisz. Nie pamiętasz już jak za czasów Drożdżewskiego wszystko co w Kole było budowane było z kredytów? A Drożdżewski nie zatrudniał nikogo ze znajomych lub rodziny? Specjalnie dla jego żonki powstało stanowisko dyrektora sali gimnastycznej. I jaką to niby szkołę chce zamknąć Maciaszek? Jeżeli myślisz o ekonomiku to nie wprowadzaj ludzi w błąd bo szkoły średnie podlegają pod starostwo. Nie wypowiadaj się w imieniu mieszkańców koła o referendum w sprawie odwołania maciaszka bo jestem rodowitą kolanką i nie chcę tego referendum ani moi znajomi a za pis-em nie jesteśmy i na Maciaszka też nie głosowałam ale widzę że robi coś dla miasta a nie olewa ludzi jak drożdżu
| Zgłoś do usunięcia
do kolanki 24-06-2015 10:43
Ty kolanko widać jakie podejście do ludzi ma ostatnią część elektoratu Maciaszek niema co włożyć do gara idź do MOPS tylko ze nawet oni muszą mieć z kar wziąć więc w imię oszczędności kolejarz wydaje prawie 50 tys zł na nędzne kwiaty to jest ok a że podwyżki na dzień dobry w imię oszczędność to też ok czy mam ci przypomnieć o ile wszystko poszło w górę? Czy zatrudnienie KOLEŻANKI na stanowisku sekretarza to ok? A ile razy trzeba się zapisać do Maciaszeka aby odstąpić audiencji bo zawsze odwołuje spotkają? To że zatrudnia przyjaciół znajomych to ok?jak taka bieda to czemu wszyscy nowo zatrudnieni mają więcej jskbpoprzednicy? Nie Mietek narobił długów lecz? Wszyscy poprzednicy brali kredyty a twój co zrobił?zamiast spłacać raty przełożył je po to aby rozp.....na co tylko się da a NAUCZYCIELE?o co te pomówienia? Czyż nie chcę likwidować jednej ze szkół? A Straż tak źle pracowali czy może nienawidzi ich z innych powodów? A gdzie ten porządek co miał być?na słupach habry a niżej plakaty gdzie czystość? Gdzie mieszkania za złotówkę? A czemu to Burmistrz na początku proponował zmniejszenie dodatków mieszkaniowych? Bo są dużo plebs najbiedniejszy dostaje? Jakie podwyżki dostali jego przyjaciele z IM? I nie mówcie że chodź za referendum Mazurkiewicz czy Mietek bo to nie prawda to nie przegrani tego chcą bo chcemy to my mieszkańcy bo czujemy się manipulowani przegrani to dopiero będziemy Myślisz że setka wywiadów audytów kiełbasek załatwi wszystko - że nie widzimy jaką klika powstała??
| Zgłoś do usunięcia
rodowita kolanka 23-06-2015 14:35
Czytam te wszystkie komentarze i aż mi wstyd że w moim mieście mieszkają tacy ludzie. Na Maciaszka stale gadacie ale to DROŻDŻU ZADŁUŻYŁ MIASTO NA 25 MLN. Maciaszek zwolnił rade nadzorczą cieplika i dobrze zrobił bo co taki CHIRURG GOŹDZIKOWSKI KTÓRY KSZTAŁCIŁ SIĘ NA LEKARZA WIE O CIEPŁOWNI. Maciaszek przywrócił autobus miejski i gadacie że pusty jeździ to wsadźcie tam swoje nędzne dupy bo jak PKS KOŁO ZOSTAŁO ZLIKWIDOWANE PEŁNO BYŁO KOMENTARZY ŻE BRAKUJE AUTOBUSÓW MIEJSKICH. Maciaszek zatrudnił sekretarz ze Zgierza no i dobrze LEPSZE TO NIŻ PRZEJĘCIE KOŁA PRZEZ GRZEGORZEWIAN. ILE TO RAZY NIE BYŁO SEKRETARZA NUSZKIEWiCZA NIE BYŁO LUB URZĘDNIKÓW BO NA MIEŚCIE SIĘ BUJALI. A ile to razy ludzie czekali w kolejce na umówione spotkanie do DROŻDŻA A ON LUDZI OLEWAŁ I ZAMIAST PRZYJMOWAĆ LUDZI W WYZNACZONYCH GODZINACH JEŹDZIŁ ZAŁATWIAĆ SWOJE SPRAWY. Wiele razy zastępował go Nuszkiewicz i tylko mówił że nie jest kompetentny żeby pomóc. Burmistrz wszystkich nie zatrudni wszystkim pracy nie znajdzie. NIE MASZ CO DO GARA WŁOŻYĆ IDŹ DO MOPS-U PO DARY. Jadem rzucacie a sami lepsi nie jesteście. A za referendum to jedynie Drożdżewski albo Mazurkiewicz stoją. Wielcy przegrani. Drożdżowi to dobrze bo wiele złego dla miasta zrobił. Zadłużył miasto, pozwolił zlikwidować pks, w urzędach 2/3 pracowników pochodziło spoza Koła. Nie robił nic żeby żyło się lepiej. Ludzi traktował jak gów.no i to w kampani pokazał
| Zgłoś do usunięcia
ksiegowy 23-06-2015 08:26
Widzę że PIS woski. Klakier Stasia w akcji sam jeden biedny pisze udając że jest kilka osób zmienia nicki ale to tylko jeden z ostatnich mimo to odpowiem ci wiem że jesteś daltonista bo nie odróżniają koloru grantowego od pomarańczowego w strefie nie piszą mandatów i tam są pracownicy strefy to Stanisław nalegal na likwidację straży widocznie ma prywatny uraz lub porachunki nam oni nie przeszkadzają inicjatywa oraz wykonanie referendum nie należy do nich już wkrótce poznasz grupę inicjatywna a kwiaty za 50 000 to kpina to po to podwyżki czego tylko się da? I PRZYPOMNIENIE JUZ KTOŚ TU PISAŁ DEMOKRACJA TRWA 25 LAT NIE PORÓWNUJ RZĄDU STASIA DO MIETKA LECZ PORUWNAJ DO WSZYSTKICH POPRZEDNIKÓW ON JEST BEZKONKURENCYJNY JEST NAJGORSZY Z NAJGORSZYCH napisałem dużymi literami aby klakierzy daltonisci masochisci geje zwolennicy butelu bałaganu ici co nnienawidzą nauczycielu mogli przeczytać zapewne mają problemy aby czytać że zrozumieniem ale co zrobić to elektorat Stanisława Burmistrza
| Zgłoś do usunięcia
fffff 22-06-2015 21:47
Wszyscy chcieli likwidacji straży miejskiej na spotkaniach z mieszkańcami nagle sie odwidziało? Mogli tyle mandatów za brak biletu parkingowego nie pisać. Jak przyjdą w sprawie referendum to zobaczą. Już się na nich szykujemy :)
| Zgłoś do usunięcia
daddada 22-06-2015 21:46
Kwiatki są w każdym mieście i nareszczie zrobiło się czyściej na ulicach. Nie dajmy zarobić Kerrii tylko naszym ludziom.
| Zgłoś do usunięcia
Koło 22-06-2015 21:44
Brawo dla burmistrza mieliśmy już dość rządów Drożdżewskiego zakładali kostki brukowe na ulicach i kazali za to ludziom płacić. To polityka.
| Zgłoś do usunięcia
Koło 22-06-2015 21:44
Brawo dla burmistrza mieliśmy już dość rządów Drożdżewskiego zakładali kostki brukowe na ulicach i kazali za to ludziom płacić. To polityka.
| Zgłoś do usunięcia
mieszkaniec Koła 22-06-2015 20:11
Stasiu nie przejmuj się niczym nawet gdy będzie referendum to nic wielkiego wiadomo ci niedobrzy kolanie odwołają cię to pewne nikt nie lubi takich jak ty na PKP to też niema co szukać kochać cię tam nikt nie kochał a zresztą już kto inny odprawia pociągi ale wiesz napewno znajdziesz robotę w Łodzi może MPO lub na oczyszczalni, Pozdrowienia od pracowników tych co sa i byli pracownikamiUrzędu , pozdrowienia od nauczycieli oraz personelu szkół, pozdrowienia od mieszkańców w podzięce za podwyżki rozumiemy zbierasz kasę na kwiaty audyty podwyżki dla przyjaciół i znajomych. STASIU CZEKWMY NA REFERENDUM ABY CI OSOBIŚCIE. PODZIĘKOWAĆ
| Zgłoś do usunięcia
do cix 22-06-2015 13:17
Myślę że w Kole są osoby które mogły by ci zastąpić a reprezentuje nas RADA MIASTA ale ten pan nie liczy się z nimi zastrasza np listy na słupach lub pomysł wprowadzenia sołtysów tylko po to aby głosowali tak jak sobie życzy Burmistrz zresztą jemu przeszkadza USTAWA O SAMORZĄDZIE której nie znał przychodząc tu Teraz następne listy są na słupach po radnych następna grupa wyklętych to NAUCZYCIELE czy tak postępuje normalny gospodarz ?Przez 25 lat nie było takiego jak on jestem za referendum niech mieszkańcy opowiedzą się czy odpowiada im ten stan rzeczy te insynuacje itp
| Zgłoś do usunięcia
crx 22-06-2015 12:24
czytaj ze zrozumieniem ja nie pisze ze Rada miasta to PO-PSL to są rządzący Polską, a kwiatom tez od początku byłem przeciwny
| Zgłoś do usunięcia
crx 22-06-2015 12:19
Ja nie mówię ,że jestem zadowolony z rządzenia ,burmistrza dostał czerwona kartkę i na pewno jego bliskie klakiery wskażą te problemy,ale zrozum jako wyborca PiS nie mogę pluć w swoje środowisko i to my najbardziej jesteśmy wkurzeni ,ze nie słucha nas i w pierwszej kolejności jeśli jestem ,za obniżeniem wynagrodzeń ,bo najpierw trzeba dać efekty pracy ,a pózniej są podwyżki tak jak w zakładach pracy,pewne sprawy musza być uporządkowane ,ale referendum nic nie zmieni w Kole nie ma osoby co by zmieniła miasto ,dobrze się pisze za komputerem ,ale inaczej się rządzi ,przede wszystkim oszczędny ma być budżet nie rozrzutny ,argumenty można zawsze każdemu wyciągnąć ,ale z tym problemem to pozostajemy my mieszkańcy i nasz udział w podejmowaniu decyzji jest istotny ,ale musza nas repe-ć Radni
| Zgłoś do usunięcia
do cit 22-06-2015 12:13
Człowieku czemu kłamiesz że RADA MIWSTA to koalicjaPO i PSL z tego co mi wwiadomo to te ugrupowania nie mają reprezentacji w Radzie czemu twój boś tak panicznie boi się referendum? Mam zagadkę dla społeczeństwa kwiaty są nędzne ale już są na ostatniej radzie na wniosek Burmistrza uchwała przekazano na ten cel 48 000zł Ale aby uchwała była warzna musi zatwierdzić ją wojewoda a po tym musi się ukazać w dzienniku ustaw po tym fakcie można przejść do ogłoszenia przetargu lub zapytania Proszę powiedzieć gdzie ukazała się uchwała? Gdzie ukazało się ogłoszenie o przetargu?
| Zgłoś do usunięcia
xyz 22-06-2015 11:35
crx, masz jakąś obsesję i to nie wiem na jakim punkcie. Weź się na spokojnie zastanów co piszesz, bo jesteś dziwnie nakręcony i to nie wiadomo przez jakie siły. Uspokój emocje, piszesz tak jakby miała stać się zaraz apokalipsa. Nie jestem za żadną partią polityczną. Jako obywatel, głosuje na człowieka, a nie na partię i burmistrz jest wszystkich, nie dziel społeczeństwa. A tutaj widzę, że się wypowiadasz jakby Koło miało być dzięki burmistrzowi najwspanialszą krainą na ziemi. Przekonasz się, że nie będzie, bo jeśli burmistrz będzie robił tak jak robi to za 3,5 roku będziemy mieli większy kredyt niż zaciągnął poprzednik, tylko będzie taka różnica, że nowy kredyt będzie "przejedzony" na audyty, nowych pracowników w UM i jednostkach na festyny dla różnych grup społecznych, a nie na cele publiczne dla wszystkich - na przedszkole, basen itd. To są moje przypuszczenia a rzeczywistość pokaże za te 3,5 roku kto miał rację. Tylko jest taka różnica, że ja jeśli nie mam racji i burmistrz w końcu zacznie dobrze rządzić to przyznam to, a Ci którzy w niego ślepo wierzą, nawet jak zaciągnie więcej kredytu albo nie spłaci zadłużenia miasta nadal będą mówić, że to wspaniały wódz i to jest najbardziej przykre. A i przykre jest jeszcze to, że Ci którzy się tak opowiadają za burmistrzem spamują komentarze wysyłając wiadomości jako jedna osoba z różnych komputerów.
| Zgłoś do usunięcia
do crx 22-06-2015 10:25
Czy wiesz co miał na myśli Heraklit mówiąc nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki? Nie to, że to nie wypada. tylko to, że rzeka już nie ta sama. Dlatego uważaj twój boss drugi raz burmistrzem już nie zostanie ( o ile w ogóle dotrwa do jej końca). My, czyli woda drugi raz tego błędu nie popełnimy.
| Zgłoś do usunięcia
crx 21-06-2015 22:26
Teraz zniszczcie wszystko te 25 lat droga otwarta macie większość w radzie miasta i aferowy rząd PO-PSL tyle że miasto Koło nie będzie decydować o Polsce tak samo jak wy o prezydencie tez przegraliście ,po prostu kiedyś i najlepsze pomysły się wypalają,ale wasz ten co przegrał nigdy nie zostanie już przywrócony chodzby miał być jedynym kandydatem do tej samej rzeki 2 razy się nie wchodzi ,możecie wpłynąć na zmiany w decyzjach burmistrza macie radę po co te pisanie kiedy nic wasi radni w tym kierunku nie zrobili.
| Zgłoś do usunięcia
Zorientowany 21-06-2015 22:19
Do: gość, który napisał "członków rad nadzorczych wybiera się z innych rejonów żeby nie było kolesiostwa" Czy Ty w ogóle masz pojęcie o czym piszesz? Uważasz, że z Gniezna, czy z Poznania ktoś będzie przyjeżdżał za 400 czy 500 zł? Zapytaj ile wtedy zarabiali członkowie rad nadzorczych a ile teraz mają, to nie jeden cały miesiąc musi pracować. Po drugie - co ty myślisz, ze pierwszy lepszy z ulic może by członkiem Rady Nadzorczej? Art 10a ust 4 stanowi, że członkowie Rady Nadzorczej (...) są powoływani spośród osób, które złożyły egzamin w trybie przewidzianym w przepisach o komercjalizacji prywatyzacji. Takie uprawnienia można zdobyć zdając egzamin tylko w Ministerstwie Skarbu Państwa. Wiec jakie kolesiostwo? Z obowiązku zdawania egzaminu zwolnieni są osoby posiadające tytuł doktora nauk prawnych lub ekonomicznych (ilu takich osób w Kole jest?), radców prawnych, adwokatów, biegłych rewidentów, i doradców inwestycyjnych.
| Zgłoś do usunięcia
Gość 2 21-06-2015 21:16
Do gościa co ty mówisz że do rad nadzorczych bierze się ludzi z innych reginów tak jak panią że Zgierza co? Pan BURMISTRZ zatrudnia przyjaciół z różnych stron czy zatrudnianie takie to nie kolesiostwo? Więc jestem za referendum niech ludzie się wypowiedzią czy odpowiada im ta KLIKA
| Zgłoś do usunięcia
xXx 21-06-2015 21:11
Czytelnik, przywoływane jest ostatnie 8 lat, ponieważ, co niektórzy nie chcą prowadzić rzeczowej rozmowy tylko szkalować pewną grupę osób.
| Zgłoś do usunięcia
xXx 21-06-2015 21:04
CRX, nie rozumiem, dlaczego przypisujesz mi łatkę PO, a do tego piszesz jakby poprzedni Burmistrz był z PO. Co do mnie to ja swoje pomysły przedstawiłem Burmistrzowi i w paru sprawach pomogłem. Jestem jak najbardziej za zmianami, lecz uważam, że powinno się je przeprowadzać w inny sposób. Jak widzisz potrafię odpowiedzieć Ci w miarę rzeczowo, kulturalnie i bez obrażania. Napisałeś wywód, w którym nic konkretnego nie przekazałeś tylko tyle, że wszyscy myślący inaczej niż Ty są źli.
| Zgłoś do usunięcia
gość 21-06-2015 20:58
członków rad nadzorczych wybiera się z innych rejonów żeby nie było kolesiostwa
| Zgłoś do usunięcia
meloman 21-06-2015 17:07
Brawo burmistrzu ty nie nadajesz sie do niczego dziś na stadionie przegląd orkiestr przyjechali ludzie z różnych stron kraju a tu brak zabezpieczenia pijani leżą pod płotem pogotowie przyjeżdża a gdzie jest Straż? A to twoje oszczędności jak ich niema to sam przyjdź i pilnuj porządku Wstyd i żenada nie odchodzi mnie cze Masz uraz do tego czy tamtego ale żądam aby był porządek nie głosowałem na ciebie bo masz fajną fryzurę ale dlatego za miało być lepiej a jest gorzej
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 21-06-2015 15:26
Demokracja trwa już 25lat więc dlaczego przywołujecię tylko ostatnie 8lat? Jeśli tamten był zły to tej też musi być? Każdy z poprzednich był o niebo lepszy niż ten co jest a kwestia długo w wys 30 ml jest kłamstwem tak jak i gdy burmistrz rozwiązać Straż kłamał że koszt straszy to 1ml 200tys a okazało się ze trzeba dołożyć ok 150000 dług miasta to ok 24ml zł rozłożone na ponad 20 lat tak było będzie gorzej Proszę obrońców burmistrza o nie klamanie,o nie manipulowanie bo to i tak nie zmieni faktu że jest fatalnym gospodarzem
| Zgłoś do usunięcia
crx 21-06-2015 15:26
ddd czym Ty sie przejmujesz ,najwazniejsze ,zeby cos sie działo chyba ,skoro uważasz,że wszyscy zaciagaja długi gratuluje pomyslu splacajmy juz dzis ta rate napewno bedzie lepiej,a tych kwiatow to chyba nie ma ??przedszkole musi byc skonczone ,są wazniejsze sprawy jak rata ,a dług i tak bedzie czy mniejszy czy wiekszy i tak juz zostanie wpisany na jakies 20 lat ,a miedzyczasie cos sie wydarzy i to nie mozna zaplanowac ze wszystko bedzie tak jak zapiszemy i wogole te wasze wpisy ogolnie to wielki cyrk o najlepiej pozwalniac pracownikow urzedow i mdk i policje i zobaczymy jak wtedy bedzie no super najlepiej u siebie w domu zrezygnowac ze wszystkiego troche logiki nie da sie wszystkiego od razu budżet Kola jest tylko z podatków nie mamy elektrowni Pontnów w miesciei kopalni i regionalnej spalarni do ktorej bedziemy musieli wywozic swoje smieci nic tu nie ma i nikt prywatny nic nie dołozy co najwyzej sam by wziął
| Zgłoś do usunięcia
Do crx 21-06-2015 15:15
Człowieku takie zadłużenie przy takich inwestycjach jak hala, basen, drogi, przedszkole -to pikuś. Kasa była zabezpieczona na spłaty kredytów. To twój rzekomy ekonomista tych rat nie spłaca. Dlaczego? Bo nie ma pomysłu na to miasto i jedyne co mu przychodzi do łba to wydawać kasę z budżetu. I jakie inwestycje? Do d... Na chwilę i na swoich znajomych. A ty sam jak zaczarowany w kółko tylko o byłym burmistrzu. Teraz rządzi ten i jemu patrzymy na ręce. A rozpier.....la kasę na prawo i lewo więc puknij się w ten barani łeb i nie siej zamętu.
| Zgłoś do usunięcia
ddd 21-06-2015 15:14
Wszystkie samorządy się zadłużają i nic w tym dziwnego. Tylko trzeba regularnie spłacać.. A nasz włodarz co robi? Odracza spłatę żeby pokazać, ze ma wolumen pieniążków i pokazać, ze coś robi. Nieważne, że później będzie jeszcze większy gnój.. To jest odpowiedzialność. Może te 50 tysięcy z akwiaty przeznaczyć np. na jedną ratę??
| Zgłoś do usunięcia
crx 21-06-2015 15:04
tak przez 8 lat to wiesz jaki Koło miało budżet ponad 500mln ,a po 8 latach został dlug ponad 30mln dobre rządzenie gratuluje rozrzutności.
| Zgłoś do usunięcia
ddd 21-06-2015 14:40
Przez ostatnie 8 lat powstał basen, kilka rond, przedszkole, orliki więc narazie obecny włodarz nie ma się co równać. Nikt za poprzednika.. żaden dyrektor nie miał jedynie licencjata nie mówić o tym, że żaden dyrektor nie zarabiał ponad 8 tysięcy brutto miesięcznie. Więc kto ma się lepiej???
| Zgłoś do usunięcia
crx 21-06-2015 14:30
A może o byłym cudaku ktoś coś napisze miłego 8 lat i co w skarbcu dno z dużą dziurą może w archiwa zajrzymy jak go kochaliście uprawiając politykę miłości PO PARTII OSZUSTÓW ,cała świta niezle się miała i teraz się odwróciło i boli i będzie boleć co najmniej 4 lata ,przez 8 lat nie mieliście pomysłu a te ronda to nie pomysł 20 lat temu juz o tym rozmawiano i lobbowanie marketów to dobre ale w dużych miastach a nie tu ,dobrze by było wiedzieć bo tu naciski są na pracowników urzędu od str burmistrza jak się maja finansowo pracownicy ze starego układu czyli naczelnicy chyba za najniższa krajowa tam nie pracują.
| Zgłoś do usunięcia
ktoś 21-06-2015 14:10
Oto osiągnięcia: Na pytanie radnej o niekaralność przedstawicieli firmy burmistrz odpowiedziłą radnej na sesji zeby mu podała przepis prawny na podstawie którego mógłby zarządać zaświadczenia o niekaralności. Do tego nie potrzeba przepisu Panie Burmistrzu. Wystarczą dobre chęci i troska o interesy miasta żeby od właścicieli poprosić o takowe zaswiadczenia. Kwiaty za ok. 50 tysięcy złotych. To duża kwota. Można by coś innego i pożytecznego zrobić w mieście. Ciekaw jestem kto dostarczył te kwiaty. Po mieście jeździ pusty autobus i my za to płacimy. Nowo zatrudniani mają ogromne pensje, czy to jest moralne i skąd na t wolumen pieniążków. dyrektor ponad 8 tysięcy na miesiąc bez magistra i pozostali też niemałe pensje. To jest klarowna i transparentna polityka? Geotermia??? To mrzonki. Odroczenie spłat kredytu.. czy to nie podroży kosztów kredytów? Po co odraczać?? Tylko po to żeby pokazać, ze coś się zrobi.. rondo itp.??? Nabory na wolne stanowiska: Pani od kadr przed konkursem już była zatrudniona w Urzędzie Miejskim i wykonywała czynności z zakresu kadr a potem wygrała konkurs. Mało tego to ona do BIP wprowadziła tę informację do BIP. Czy ten konkurs był uczciwy i transparentny??? Mógłbym wymieniać więcej, ale narazie starczy.
| Zgłoś do usunięcia
sołtys 21-06-2015 13:58
Mało czasu miał? Zbyt dużo aby zdążyć zrobić wizyty gospodarskie jak towarzysz Gierek zbyt dużo bo zdążył ściągnąć firmę krzak powstała kilka miesięcy temu z funduszem ok 7 000 firmę gdzie na pytanie radnych o ludzi wkaralnych którzy w niej zasiadają niema a na demokratyczne działania Rady odezwy piszę na słupach wiesza i grozi im że jak nie będą grzeczni to w Kole zrobi wiocha wprowadzi sołtysów Na to wszystko miał czas?nie przyszedł tu na wypoczynek
| Zgłoś do usunięcia
Do Ala 21-06-2015 13:29
Ala, trochę więcej obiektywizmu. O jakie atmosferze nieufności ty piszesz? To burmistrz wszystkich w koło podejrzewa, on ma jakąś fobię na tym punkcie. A z drugiej strony nic mu nie przeszkadza zatrudniać swoich kolesiów i znajomych. Brednie piszesz. Przez 10 miesięcy tyle na marnował pieniędzy i ludzi,że z piekła nie powinien wyjść do końca życia. Paskudny z ciebie klakier.
| Zgłoś do usunięcia
Ala 21-06-2015 13:19
Jeszcze nie minęło 10 m-cy a już miał zdziałać cuda? W takiej atmosferze nieufności ciężko się pracuje. Komuś bardzo zależy na tym stołku i rzuca kłody!!!!!!!!!
| Zgłoś do usunięcia
kolanka 21-06-2015 13:12
Do ddd. Ja nie bronię burmistrza tylko Kaliskiego Przedmieścia i Starówki. Nie wiem dlaczego tak się uczepiłeś tej części miasta.
| Zgłoś do usunięcia
stefek 21-06-2015 12:49
Tajemniczy DonPedro a jaki nieomylny? Nikt nic niewiele Rada Miasta nauczyciele związki zawodowe ci wszyscy go atakują ale zapomniał że to on wszystkich atakuje jawi się jako zbawca miasta ale jest odwrotnie miasto padnie zatrudnił przyjaciół znajomych ludzi z Łodzi i okolic czemu? Biznes jest biznes a w Kole to wszyscy są ciemniakami czy co? Niech odpowie po ile zarabiają zatrudnieni przez niego ludzie a ile zarabiali poprzednicy?
| Zgłoś do usunięcia
ktoś 21-06-2015 11:54
Dla mnie to w ogóle tajemniczy człowiek. Jako mieszkaniec Koła nie wiem jakie ma wykształcenie, (licencjat, czy magister)jaki kierunek skończył, jaką uczelnię. W biogramie w tym wydawnictwie jest jakie studia podyplomowe ukończył i na jakiej uczelni, a nie ma ani jednego słowa gdzie i jakie studia ukończył licencjackie lub magisterskie.. Mam jeszcze pytanie, bo nie wiem, czy został z poprzedniej pracy zwolniony, czy sam odszedł?
| Zgłoś do usunięcia
Pamiętamy 21-06-2015 11:44
W publikacji z okazji 25 lecia samorządu nie tylko nie ma jakie wykształcenie ma Maciaszek. Nie jest także odnotowane, że kadencje radnego 2006-2010 przerwał, wszyscy pamiętamy w jakiej atmosferze odchodził wtedy z rady, skłócony ze wszystkimi. Zostały też wyczyszczone informacje ze strony urzędu, tak jakby Maciaszek nigdy nie był radnym. A wszyscy pamiętamy jego korekty do oświadczeń majątkowych. Te rzekome pomyłki co to miały z niego robić majętniejszego niż był w rzeczywistości.
| Zgłoś do usunięcia
ddd 21-06-2015 11:29
Do kolanka: Placów zabaw miejskich na przedmieściu wcale nie ma więcej niż na Starym Mieście jeśli chodzi o plac zabaw przeliczany na liczbę mieszkańców. Nawet ten od NIVEA, gdzie bedzie... na Kaliskim Ptzedmieściu nie na przedmieściu.. Czemu remontuje się palc zabaw na Kajki a nie jakiś na przedmieściu? Brak słów..
| Zgłoś do usunięcia
kolanie 21-06-2015 11:23
Kolanko ty ciągle swoje na ok już ci odpowiedziałem co dałem miastu jesteś jedną z niewielu osób którą tak zaciekle broni burmistrza widocznie masz profity ale my nie mamy poza tym że on jest nieporadny że składa obietnice bez pokrycia ze kłamie że stworzył kulkę złożoną z przyjaciół znajomych to reszta ok jak tobie wystarczy nędzny kwiat na latarni kiełbasa pod ratuszem zabawa w oraz krzakach i dalsze zadłużenie miasta to gratulujemy ci miało być czysto a jest syf miały być miejsca pracy dla kolan są Ole dla łodzian WSPQNIALY BURMISTZ NAPRAWDĘ WSPWNIALY
| Zgłoś do usunięcia
koloanka 21-06-2015 09:50
Do ddd. Nie przesadzaj. Policz ile placów zabaw jest na tamtym przedmieściu. Piszesz tak, jakby tam nie było żadnego placu zabaw. Nagle się obudziłeś i sam nie wiesz czego chcesz. Wymagać to każdy potrafi. Napisz co sam dałeś dla tego miasta. Gdyby stadion był na starym mieście też miałbyś pretensje. Ja widziałam dużo imprez w tamtej części miasta. Na Dzień Dziecka też były. Do imprez organizowanych przez inne instytucje miasto też się dokłada. nie wiem gdzie ty się poruszasz, że nie widziałeś małych imprez organizowanych w tamtej części miasta.
| Zgłoś do usunięcia
ddd 21-06-2015 09:38
Imprezy większe muszą być na stadionie bo gdzie miałyby być???, ale wszystkie mniejsze są na Starym Mieście. dlaczego dzień Dziecka nie był na przedmieściu?, dlaczego zakończenie roku nie jest na przedmieściu??? Bo tam jest elektorat naszego wodza. Dlaczego nie ma 30 tysięcy na remont palców zabaw na przedmieściu, a jest na remont na ulicy Kajki na Starym Mieście. Mi chodzi tylko o to, że ludzie z przedmieścia tez mają prawo do remontów placów zabaw i do imprez
| Zgłoś do usunięcia
kolanka 21-06-2015 09:28
Do ddd - dlaczego się czepiasz majówki na kaliskim Przedmieściu a nie piszesz nic o imprezach na stadionie . Dlaczego tak razi cię ta część miasta.Przecież imprezy w starym mieście to są imprezy kameralne w porównaniu z tymi na stadionie i i w tamtej części miasta. Jesteś kolaninem a dzielisz społeczeństwo. Czy jest gdziekolwiek przypisane, że wszystkie imprezy muszą być z tamtej strony miasta. Jeżeli jest coś organizowane przy ratuszu może przyjść całe społeczeństwo naszego miasta. My z tej części miasta chodzimy na imprezy organizowane w całym mieście. Nie dzielimy miasta "do rzeki i od rzeki". Chwała panu Burmistrzowi, że nie dzieli społeczeństwa. Piszesz tak jakby mieszkańcy z tej starej części miasta byli gorsi, zastanów się jakim ty jesteś człowiekiem i ile tkwi w tobie złośliwości.
| Zgłoś do usunięcia
ddd 21-06-2015 09:19
Jaki Ty widzisz zmiany? takie, że kwiatki są za cięzkie pieniądze? To każdy potrafi. No zmiany są.. faktycznie w wielkości płac i osobach nowo zatrudnianych. Zmiany w wydatkach na pusty autobus..., nie spłacamy kredytów bo zawieszona jest spłata co prawdopodobnie podroży wszystko.... Tak są zmiany...
| Zgłoś do usunięcia
el 21-06-2015 07:23
Trzeba być naprawdę krótkowzrocznym żeby nie widzieć zmian w naszym mieście i to zmian na lepsze. Poprzednia władza nic nie robiąca przez wiele lat teraz z takim impetem krytykuje wszystko i wszystkich. Kazdą zmianę. Nie minął nawet rok a juz krytykowane są nawet kwiatki. Żałośni jesteście. Ja widzę zmiany i choć nie głosowałem na obecnego burmistrza to popieram jego działania. Ciekaw jestem przy okazji kto będzie miał odwagę to referendum zorganizować, osoba ta przecież bierze na siebie dość dużą odpowiedzialność i chyba ma do zaryzykowania zbyt dużo. Zoabaczymy. Pewnie niedługo wszytsko sie wyjaśni.
| Zgłoś do usunięcia
spacerowicz 20-06-2015 21:26
To już niedługo Stasiuk spotkasz się w posredniaku z tymi co zwolniles bo na druznika w PKP to szans chyba już niema co? A tak nawiasem gratulacje z tymi kwiatami za prawie 50 000 to ten sam styl pomysł co autobus miejski
| Zgłoś do usunięcia
ddd 20-06-2015 21:02
Jak znam życie to sonda będzie robiona tylko na Starym Mieście. Tam się odbywają prawie wszystkie ostatnio imprezy.. ano z takim elektoratem nasz wódz najlepiej się czuje.. Nie dobry plac zabaw na ul. Kajki.. a co?!!! dajemy 30 tysięcy.. majówka.. a co?! dzień dziecka, a co...?!, koniec roku szkolnego.. a co?! Widać, gdzie jest elektorat... Mnie też interesuje jakie wykształcenie ma nasz burmistrz. czy ma magistra? To bardzo strzeżona tajemnica. Nawet w wydawnictwie z okazji 25. lecia samorządu nie ma jaki poziom studiów ukończył, ani jaki kierunek...
| Zgłoś do usunięcia
kolanin 20-06-2015 20:03
Witam może pan administrator zrobi sondę uliczną np z pytaniem czy jesteś zadowolony z poczynań Burmistrza? Może niech czytelnicy się wypowiedza
| Zgłoś do usunięcia
stef 20-06-2015 17:58
Panie ciekawy mówisz że oszczędzać mówisz że miasto ma się zjednoczyć to może zobacz jak nasz Burmistrz oszczędza i na kim zlikwidował Straż bo nie opłaca się więc w zamian dał 50 000zł na policję i obiecał dołożyć jeszcze 220 000 a gdzie ich przybyło? MDKoszczędności Nowa kadra znacznie wyższe pobory więc dołożył 75 000zł Kwiaty koszt ok 50 000zł kwiatowy które i tak za tydzień dwa ogrodnik by wyrzucił na kompost niby oszczędność na administracji szkolnej ale nawet 1zł nie zaoszczędzić bo niby jak? Ale musi zaoszczędźc ok 4ml na oświacie więc obiecał catering to kucharki na zasiłek zawiesił spłatę raty kredytu aby:zadowolić kolan kiełbaskami. A czemu nie powie ile kto i jakie podwyżki dostał w UM? Czemu zwalnia ?bo klika? A jak nazwać że zatrudnia przyjaciół znajomych itp?to jak to się nazywa? Głosowałem na niego Ale teraz jestem za odwołaniem go bo jeśli człowiek mówi w wywiadzie ze burmistrz to zawód to pomyłka to nie zawód to służba za 12 000zł miesięcznie
| Zgłoś do usunięcia
ddd 20-06-2015 17:04
Jak miasto ma wyjść na prostą skoro jedynym "sukcesem" jest odroczenie spłat rat kredytów żeby mieć wolumen pieniążków na pokazanie ludziom, ze coś robię. A co po dwóch latach? Zadłużenie jeszcze większe lub w najlepszym razie to samo. Po co spłacać jak można pokazać, że coś robię, np. rondo. Nie ważne, że nie spłacam ani grosza. ważne, że pokażę że coś robię.
| Zgłoś do usunięcia
KOLANIE 20-06-2015 16:59
STASIU Pamiętaj jest nas więcej do złożenia podpisów!!!!!!!! Nie pajacuj.
| Zgłoś do usunięcia
ciekawy 20-06-2015 16:52
Napisze jedno jesli miasto nie zjednoczy sie i nie zacznie walczyc o kazdą zł tylko zacznie szukac dziury w całym to nigdy nie wyjdzie na prosta jest zle nie oznacza ,że tak zostanie ,ale j/w napisałem miasto i ci co uwazaja jak uzdrowic ta sytuacje niech sie przyłacza dla dobra wspólnego wszystkich mieszkanców inaczej taka zadyma popsuje atmosfere i checwspólpracy ,a czas rozliczy każdego z nas ,nic nie jest dane raz na zawsze nawet zycie wiec warto na tyle ile kto może wspierac miasto i nie szukac sporu bo z tego nie bedzie korzysci ,a jesli jest podział ,to kogo tam na wiejskiej obchodzi czy w Kole sobie radzimy to nasz problem niech kazdy przemysli sobie po swojemu
| Zgłoś do usunięcia
ciekawy 20-06-2015 16:17
K koniec timu zwanego kazdy burmistrz to nauczyciel rzygać mi się chce ta kolska oświata dobrze że wszystko jest przywracane do ładu dośc tej oswiatowej rozrzutności idzcie do sango -bango poczuc pracę ,a nie tylko narzekacie sango -bango albo zaklady miesne odechce wam sie stekaniaw calej Polsce sa cięcia w oswiacie i darujcie sobie te kiepskie wypociny ,z pustego i salamon nie naleje ,a nastepny budzet bedzie mniejszy jak ktos nie rozumie to krowy paś ,mowicie że w kole są doswiadczeniu ludzie widac to właśnie we wpisach jakos te doswiadczenie samorzadu będziemy spłacac latami ,a jesli ktos uwaza ze jest lepszym sekretarzem czy innym pracownikiem ,proszęisc powiedzieć ,że ja zrobie to lepiej wskazac błedy i jazda ,po co czekac myslicie ze rzadzenie to wydawanie rozkazow zalużcie swoje firmy i sie przekonacie jak latwo jest rzadzic kiedy nie ma sie nadmiaru lub deficyt w budzecie
| Zgłoś do usunięcia
ja 20-06-2015 14:42
Stasiu' BURMISTRZ to nie zawód lecz funkcja zawód to KOLEJARZ tobie się myli służyć a robić jesteś dla mieszkańców a nie odwrotnie masz słuchać ludzi rady miasta bo to głos społeczeństwa a nie tak jak ty masz fochy bo żądają pytania listy piszesz na słupy wieszasz Czasy PRL już minęły mamy demokrację i tam jest możliwość referendum więc skorzyskajmy
| Zgłoś do usunięcia
stefan 20-06-2015 14:27
Dlaczego patrzycie przez pryzmat poprzedniego burmistrza?było ich wielu demokracja trwa już 25 lat ale takiego bałaganu nigdy nie było mówicie zarobki urzędników? Zapytajcie Maciaszek ile zarabia pani sekretarz?pani kadrowa?nowi kierownicy np MDK czy tacy szczęśliwi jesteście bo zafundował nam podwyżki? Z PiS to on już nic niema więc niech odbędzie się to referendum może mieszkańcy niech się wypowiedzią
| Zgłoś do usunięcia
ddd 20-06-2015 13:55
Ja jakoś urzędników nie widziałam w sklepie więc się tutaj różnimy. zobaczymy co zdziała z przestraszonymi pracownikami. Na razie efekty są mizerne. Teraz ludzie zatrudniani mają pensje o jakich każdy może pomarzyć. Dyrektor bez magistra ponad 8 tysięcy brutto w mieście biedy i bezrobocia. Inni nowi pracownicy tez nie zarabiają mało. Czas będzie te pensje upublicznić niech społeczeństwo się dowie jak ludzie zatrudniani przez nową władzę żyją z ich podatków.
| Zgłoś do usunięcia
ehh 20-06-2015 13:50
wielka roznica.. taa oj biedni urzednicy tak sie boja ... a ja wielokrotnie widzialam jak w godzinach pracy urzedniczki robily zakupy wiec wiem co mowie... zacznijcie prace w firmie prywatnej, tak jak pracujesz, nie starasz sie to papa a urzad to co zaklad pracy chronionej? ze pracownicy nie moga byc poddawani presji pracy?
| Zgłoś do usunięcia
ddd 20-06-2015 13:36
Wolę kogoś z Grzegorzewa niż ze Zgierza. To chociaż powiat kolski. Już lepszy był wiceburmistrz z Osieka bo chociaż "stąd". Urzędnicy nigdzie nie wychodzili a takie bajki to sobie możesz opowiadać. Teraz są tak przestraszeni, że nic twórczego nie wymyślą i nie zrobią.
| Zgłoś do usunięcia
ehh 20-06-2015 13:33
za to za poprzednika wiekszosc ludzi z grzegorzewa, i co pamiec zawodzi? kiedys urzednicy w czasie pracy wychodzili sobie na zakupy itd. teraz siedza i robia, wzieli sie w koncu do roboty!
| Zgłoś do usunięcia
ddd 20-06-2015 13:30
Proszę mi powiedzieć jakie luksusy miał poprzedni burmistrz i radni? Teraz to są luksusy gdzie nowy dyrektor bez magistra ma ponad 8 tysięcy pensji. Sekretarz ze Zgierza...jakby w Kole nie było ludzi z odpowiednim doświadczeniem i wykształceniem Zwolnienia, które nie przyniosły oszczędności gdyż są nowi na ich miejsce. Konkurs na stanowisko ds. kadr wygrywa ktoś kto już de facto pełnił tę funkcję . Jak będzie konkurs na sekretarza to kto wygra? To są uczciwe konkursy? Spalarnia? Mrzonki. No chyba, że mafia będzie spalać to wszystko, gdzie indziej spalone być nie może. Kwiatki za ogromne pieniądze na ulicach.. no faktycznie sukces.. Pusty autobus.. kolejny sukces..
| Zgłoś do usunięcia
kolanka 20-06-2015 13:19
kolanom sie w dupie przewraca sami nie wiedza co chca jasne takie rzady nie pasuja tym którym Drożdżewski zrobił luksusy dobrze Burmistrzu zrób z nimi porządek niech poczują troche rygoru a nie luksusy i wolność jak za Drożdżewskiego!!!!
| Zgłoś do usunięcia
ciekawy 20-06-2015 13:08
Po 8 latach ciężko to znieść ,a mogło być dalej dobrze ,aż Koło by miało dług większy od budżetu,elektorat Po czatuje jak pies przy budzie ,zobaczcie skąd wy się wywodzicie i poczytajcie co u was w gminie Grzegorzew się dzieje LM forum Koło odsyłam ,Panie Maciaszek niech Pan się nie boi za panem większość miasta stoi.
| Zgłoś do usunięcia
Mieszkaniec 20-06-2015 13:00
Gdzie mogę złożyć podpis do odwołania obecnego burmistrza? Z chęcią to zrobię
| Zgłoś do usunięcia
ciekawy 20-06-2015 09:46
gdzie te kwiaty sa ??? ja zadnych kwiatów na lampach nie widzę?
| Zgłoś do usunięcia
kolanin 20-06-2015 09:27
Same sukcesy odnosi burmistrz ludzie nie mają co do gara włożyć a on i jego radna funduje nam kwiaty za 50 000zł nieudolny bezradny człowiek lubiący bałagan odwołać tego bezprawnego człowieka n
| Zgłoś do usunięcia
crx 20-06-2015 08:01
xXx jeszcze raz CI powiem dla zrozumienia parę wyjaśnień wy już swoje 8 lat bezowocnej i drążącej budżet politykę mieliście i za wszelka cenę chcieliście mieć dalej waszego szoguna nie udało wam się ,a miasto z ruin trzeba odbudować ,od samych pierwszych dni zaczęliście najeżdżać na obecnego burmistrza ,zwolnienia były nieuniknione ,a i czas odpocząć po tak burzliwej 8 letniej owocnej pracy boicie się sukcesu nowego ,że można ,woleliście stary scementowany układ ,zapamiętajcie mimo iż w Polsce jest bezrobocie jak i w Kole to tez wasza zasługa PO-PSL ,ale jesienią tą masę krytyczna zamienimy dla dobra innych ,o których 8 lat się nie martwiliście byle wam się żyło lepiej ,jesteście otwarci na współprace proszę idzcie do ratusza i zaproponujcie swoje pomysły ,jakoś nie bardzo widać więc nie przeszkadzajcie ,a jak coś to pomóżcie temu człowiekowi lepiej rozwiązać te problemy w których uważacie ,że lepiej wiecie ,macie swoich radnych tez więc do roboty ,a burmistrz i tak zostanie ,a jesienią to już tylko wspomnienie będzie ale po PO-PSL ,pozdrawiam wyborca z PIS
| Zgłoś do usunięcia
CRX 20-06-2015 08:00
xXx jeszcze raz CI powiem dla zrozumienia parę wyjaśnień wy już swoje 8 lat bezowocnej i drążącej budżet politykę mieliście i za wszelka cenę chcieliście mieć dalej waszego szoguna nie udało wam się ,a miasto z ruin trzeba odbudować ,od samych pierwszych dni zaczęliście najeżdżać na obecnego burmistrza ,zwolnienia były nieuniknione ,a i czas odpocząć po tak burzliwej 8 letniej owocnej pracy boicie się sukcesu nowego ,że można ,woleliście stary scementowany układ ,zapamiętajcie mimo iż w Polsce jest bezrobocie jak i w Kole to tez wasza zasługa PO-PSL ,ale jesienią tą masę krytyczna zamienimy dla dobra innych ,o których 8 lat się nie martwiliście byle wam się żyło lepiej ,jesteście otwarci na współprace proszę idzcie do ratusza i zaproponujcie swoje pomysły ,jakoś nie bardzo widać więc nie przeszkadzajcie ,a jak coś to pomóżcie temu człowiekowi lepiej rozwiązać te problemy w których uważacie ,że lepiej wiecie ,macie swoich radnych tez więc do roboty ,a burmistrz i tak zostanie ,a jesienią to już tylko wspomnienie będzie ale po PO-PSL ,pozdrawiam wyborca z PIS
| Zgłoś do usunięcia
xXx 20-06-2015 00:53
Crx, myślałem, że burmistrz jest miasta, a nie Wasz, PiSu. Widac się myliłem. Szkoda, że osoby takie jak Ty mieszkają w tym mieście. Zero rozmowy i kompletny brak kultury.
| Zgłoś do usunięcia
xxyz 19-06-2015 22:15
ja na burmistrza nie glosowalam ale moze cos tam zrobi i bedzie nam sie lepiej w Kole mieszkalo,najgorsze wtym co do tej pory zrobil to tylko wypisywanie o zamiarach.Ale najlepiej by bylo zeby mniej mowic a wiecej robic.jest takie przyslowie ze samochwala w kacie stala.
| Zgłoś do usunięcia
CRX 19-06-2015 22:02
Jesień nasza i burmistrza tez ZOSTAWIMY bo to nasz burmistrz a jesienią cała POLSKA będzie nasza PIS
| Zgłoś do usunięcia
crx 19-06-2015 21:55
Spokojnie lemingi ze szkołami trzeba zrobić porządek ,burmistrz i tak zostanie mimo waszego szczekania POprostu platformę trzeba zatopić,jest czerwona kartka ,ale to nasz burmistrz z PiS I ZOSTANIE ,MIMO WSZYSTKO
| Zgłoś do usunięcia
sam 19-06-2015 21:16
Ale się w galotach gotuje burmistrzowi. Na forum pełna mobilizacja elektoratu Stacha. Bim- bam zegar na ratuszu zaczyna odmierzać jego czas.
| Zgłoś do usunięcia
real 19-06-2015 21:13
Dymisja jest ze stanowiska nie z pracy. Do pracy w "nagrodę" za zasługi dla PKP Cargo dojeżdżał do Poznania.
| Zgłoś do usunięcia
tomii1 19-06-2015 21:07
Nie jestem za referendum za odwołaniem Burmistrza ale nie wpisujcie tu że sukcesem Burmistrza jest karta seniora czy karta dużej rodziny!!!!! To nie jest jego zasługą tylko wprowadził to rząd a Burmistrz z tego korzysta jak inni Burmistrzowie Wójtowie czy Prezydenci miast!!!!
| Zgłoś do usunięcia
Gość 19-06-2015 21:02
Karta dużej rodziny? Pięć groszy na chlebie , super.
| Zgłoś do usunięcia
tomii1 19-06-2015 20:54
real Nie wiem wszystkiego o Burmistrzu i jak pisałem ja na niego nie głosowałem ale dla mnie jest to głupotą że po 6 miesiącach chcą go odwołać!!!!! Nawet cudotwórca by nic nie zrobił przez 6 miesięcy!!!!!! Z tego co wiem go nie wyrzucili z PKP tylko sam się podał do dymisji jak wygrał wybory na Burmistrza!!!!!!
| Zgłoś do usunięcia
wal 19-06-2015 20:42
Piotrek czy chcesz nam powiedzieć, że Maciaszek nie studiował zaocznie? Chłopie na dopalaczach jesteś? W następnej wizji napisz,jakie w ogóle ma wykształcenie twój boss z urzędu, bo to jakaś wstydliwa tajemnica?
| Zgłoś do usunięcia
real 19-06-2015 20:29
Tomii1 wszystko wiesz o burmistrzu to może nam wyjaśnisz za co zdymisjonowano go w PKP?
| Zgłoś do usunięcia
tomii1 19-06-2015 20:07
Nie głosowałem na Maciaszka ale z tym referendum to jest po prostu głupota!!!! Wyrzucił wszystkich tych darmozjadów pewnie nie bierze łapówek za wygrywanie przetargów to teraz się mszczą i chcą go odwołać po prostu głupota!!!!
| Zgłoś do usunięcia
kolanin 19-06-2015 19:49
Witam tak pan. BURMISTRZ jest ok pewnie bo na dzień dobry podniósł opłatę parkingowa o 50% bo podniósł opłatę za śmieci o 50% bo podniósł opłatę zw wodę ok 18% bo zlikwidował Straż bo zwolnił ludzi z wieloletnim starzem bo zatrudnił pseudo aktora bo zatrudnia przyjaciół bo stworzył kulkę bo w Kole niema godnych ludzi do pracy w IM bo walczy z bezrobociem w Zgierzu czy Łodzi bo będziemy mieli spalarnia w mieście bo na merytoryczną dyskusję z Radnymi czy nauczycielami odpowiada że to agresja na jego osobę Mało argumentów? Poczekajmy będą następne i proszę nie mówić że to dobry gospodarz Za co mam go cenić? Za bałagan który panuje w mieście? Za to że miał słuchać ludzi a słucha tyoko siebie PSNIE BURMIETRZU NIE TAK MIAŁO BYC
| Zgłoś do usunięcia
Kolak 19-06-2015 19:15
Obiektywnie patrząc, na plus na burmistrz pomysł Karty Seniora czy Dużej Karty Rodziny, działania jak najbardziej prospołeczne. Pomysł z miejskim autobusem fajny, ale czy trafiony? Każdy z Nas może sam ocenić. Burmistrz odważnie stawia na ludzi młodych co widać po próbach zmian w oświacie, moim zdaniem słusznie, bo gdzie Ci młodzi mają znaleźć pracę?. Chęci do pracy panu Burmistrzowi odmówić na pewno nie można, ale gdzie jest ta transparentność? Czy wiecie, że Nasz kolski Cieplik otrzymał wyróżnienie w swojej dziedzinie jako dobrze prosperujące przedsiębiorstwo. Jeśli coś dobrze funkcjonuje to po co dokonywać zmian kadrowych jak to się dzieje w Radach Nadzorczych spółek miejskich gdzie odwołuje się mieszkańców Koła, a w zamian powołuje się osoby z Poznania, Gniezna, Turku czy Zgierza jak panią Sekretarz. To w Kole nie ma ludzi wykształconych? Czy tak to ma wyglądać? Myślicie że to zwykłych ludzi nie rusza?
| Zgłoś do usunięcia
zenia 19-06-2015 18:17
Panie burmistrzu trzymam za pana kciuki mam nadzieje że zrobi pan porządki których nie zrobił pański poprzednik nie zrobił przez 8 lat,a referendum to tylko zagrywka kogoś kto panu chcę zrobić na złość
| Zgłoś do usunięcia
Piotrek 19-06-2015 17:07
Ten burmistrz ma takie wykształcenie że nawet nikomu z was się o tym nie śniło, wszyscy tylko zaocznie
| Zgłoś do usunięcia
Mariola 19-06-2015 17:05
Wreszcie koniec rządów nauczycieli.
| Zgłoś do usunięcia
Adam 19-06-2015 17:05
Ten burmistrz powinien rządzić od 8 lat popieram.
| Zgłoś do usunięcia
Jola 19-06-2015 17:04
Trochę pognać do pracy i już referendum bo nie rządzi nauczyciel
| Zgłoś do usunięcia
aaa 19-06-2015 17:03
Burmistrz jest ok. Referendum poprze urząd i oświata największe nygusy.
| Zgłoś do usunięcia
Gość 19-06-2015 16:47
Nie jestem związana z Urzędem a jestem za referendum.
| Zgłoś do usunięcia
CRX 19-06-2015 16:16
JEŚLI DOJDZIE DO REFERENDUM TO ,MY JEGO WYBORCY MOŻEMY ZADECYDOWAĆ ,A PO DRUGIE LECI CAŁA RADA WSZYSCY JADA NA JEDNYM WÓZKU,NA RAZIE JEST CZERWONA KARTKA,PRACOWAĆ MA CAŁY ZESPÓL RADA I BURMISTRZ DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ I OWOCNEJ PRACY ŻYCZĘ .
| Zgłoś do usunięcia
As 19-06-2015 16:02
Kolaninie, jeśli inicjatywa społeczna to radni zostają.
| Zgłoś do usunięcia
Zwolenniczka referendum 19-06-2015 16:00
Na razie pojawiło się tylko niewinne pytanie? Na składanie podpisów przyjdzie czas. Panie redaktorze wszystko ma swój czas i na wszystkich przyjdzie czas.
| Zgłoś do usunięcia
kolanin 19-06-2015 15:36
Referendum na pewno byłaby odwołana Rada Miasta a tego radni boją się najbardziej. O pdwołaniu p.Maciaszka marzą jego przeciwnicy ale to marzenie ściętej głowy niech się nie ośmieszają.Zwykli mieszkańcy Koła czyli nie związani z Urzędem i innymi przeciwnikami bardzo chwalą sobie obecnego Burmistrza a to jest najważniejsze.
| Zgłoś do usunięcia
Michach 19-06-2015 15:29
Pan Burmistrz Stanisław Maciaszek jest 0.K. Post komuna i PO niech się od niego odczepi. Panie Burmstzu niech Pan robi swoje. Ma Pan większosć za sobą.
| Zgłoś do usunięcia
Gość 19-06-2015 15:16
Wymagamy nie cudów tylko konkretów. A na razie nic tylko zwolnienia i podwyżki.
| Zgłoś do usunięcia
vicek 19-06-2015 15:00
Sitwa która przegrała nie może się pogodzić utratą =koryta= i chce spowodować obalenie obecnego Burmistrza by dorwać się do władzy i znów okradać miasto i zadłużać. Obecny Burmistrz to człowiek na poziomie i nie przekupny dlatego innym nie pasuje. Mieszkańcy nie dadzą się nabrać.
| Zgłoś do usunięcia
m 19-06-2015 14:55
Poprzedni burmistrz był 8 lat, ten jest zaledwie pół roku i wymaga się od niego cudów
| Zgłoś do usunięcia
dddd 19-06-2015 14:43
Proszę o konkrety co się udał zrobić Panu Burmistrzowi, a co nie wypaliło? Pusty autobus za który trzeba płacić Zwolnienia, które nie przyniosły oszczędności bo nowi już są na ich miejsca. Kwiaty, które zwiędną.. to ma być sukces? Odroczenie spłat kredytów to sukces, czy jeszcze większe koszty dla miasta. No, ale będą pieniążki na inwestycje przez rok, dwa, a później zupełna kaplica dla miasta.
| Zgłoś do usunięcia
KOLANKA 19-06-2015 13:37
pan Burmistrz jest wspaniałym ciepłym człowiekiem stara się wszystkim pomóc jak potrafi, zawsze miły, uprzejmy , przyjazny Dajmy Szansę a nie oceniajmy po tak krótkim czasie
| Zgłoś do usunięcia
Kolanin 19-06-2015 13:21
Tym ludziom którzy są inicjatorami zależy na powrocie na stanowiska a nie na mieście Kole. Opamiętajcie się i dajcie szansę innym na zmiany !
| Zgłoś do usunięcia
co za ludzie 19-06-2015 13:18
I--DIO--CI!!!!
| Zgłoś do usunięcia