sim
mycenter
Wiadomości Sport Efektowne zwycięstwo przyjaciółek z kortu

Efektowne zwycięstwo przyjaciółek z kortu

24-06-2015 09:34 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,312 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Efektowne zwycięstwo przyjaciółek z kortu
Foto:
Wyraźnym akcentem w historii kolskiego tenisa zapisze się występ naszych młodych tenisistek Alicji Szurgot i Gabrysi Wdzięcznej na turnieju zorganizowanym 21.06.2015 przez Ostrowską Szkołę Tenisa Ziemnego.
Nigdy wcześniej nie udało im się stanąć jednocześnie na dwóch najwyższych stopniach podium. Tym razem tak właśnie się stało, mimo iż obsada turnieju była dość mocna. Dziewczynkom przyszło rywalizować między innymi z drugą rakietą rozgrywanego we Wrocławiu cyklu turniejów Kids Cup - Oliwią Jędrzejak, córką utytułowanego polskiego żużlowca Tomasza Jędrzejaka. Gabrysia miała okazję na konfrontację z Oliwią już na etapie rozgrywek grupowych. Po bardzo zaciętym meczu Gabrysia wygrała 4-3. Z kolei Alicja spotkała się ze wspomnianą Oliwią w półfinale. Nasza tenisistka wyszła do meczu rozluźniona, gdyż świeżo w pamięci miała swoje zwycięstwo nad Oliwią tydzień wcześniej na turnieju w Kaliszu. Tym razem wynik nie był już tak wyrównany jak w Kaliszu.

Alicja nie oddała przeciwniczce nawet jednego gema. Dzięki tej wygranej Ala awansowała do finału, gdzie już czekała na nią Gabrysia.

Jak przystało na najważniejszy pojedynek turnieju, mecz nie zawiódł kibiców, którzy licznie zgromadzili się na korcie. Początek meczu to dominacja Gabrysi, która wygrała trzy pierwsze gemy. Kiedy wydawało się, że wynik jest już przesądzony, Ala wygrywa trzy kolejne gemy. O wyniku meczu musiał zadecydować tie-break. Ostatecznie mecz i cały turniej wygrywa Gabrysia.

Gabrysia widząc, że Ala ciągle rozpamiętuje przegrany finał, wyciągnęła jedną z ​piłek, które właśnie wygrała i podarowała ją Alicji. Gest w wykonaniu Gabrysi miał wartość dużo większą, niż jej turniejowe zwycięstwo.

To zachowanie pokazuje, że turnieje i treningi uczą nie tylko tenisowej techniki, ale także zachowań fair-play. Wspólna ciężka praca na korcie przyczynia się również do zawiązywania prawdziwych tenisowych przyjaźni.

Przy okazji informujemy, że w najbliższą sobotę 27.06.2015 o godzinie 16.00,​ podczas pikniku rodzinnego w Grzegorzewie, dziewczynki rozegrają na tamtejszym korcie pokazowy mecz tenisa.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do obejrzenia ich gry "na żywo".
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!