sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Radni jednogłośnie udzielili absolutorium

Radni jednogłośnie udzielili absolutorium

24-06-2015 18:31 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 5,713 | Komentarzy: 4
Jubiler Euro Koło
Radni jednogłośnie udzielili absolutorium
Foto:
Dzisiejsza sesja Rady Miasta została podzielona na dwie części: część roboczą oraz uroczystą, absolutoryjną. Podczas tej drugiej obecni radni głosowali w sprawie udzielenia absolutorium Burmistrzowi Stanisławowi Maciaszkowi za realizację budżetu.
Jak dobrze wiemy, budżet, który podlegał realizacji był stworzony przed poprzednią kadencję radnych i poprzedniego burmistrza, dlatego udzielenie absolutorium było sprawą prawie oczywistą.

Podczas wspomnianej, drugiej części obrad radni oraz słuchający transmisji na żywo mieszkańcy usłyszeli opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz opinię Komisji Rewizyjnej. Obie były jednogłośnie pozytywne.

Na koniec radni przeszli do głosowania. Wszyscy jednogłośnie opowiedzieli się za udzieleniem absolutorium obecnemu włodarzowi.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (4)
judex 29-06-2015 21:41
Jest tak jak w reklamie ,długi się spłaci a chodnik,przedszkole ,basen pozostanie. Nie jest tak zile z tymi długami. Na wypłatę dla Pana Burmistrza i Pani sekretarz wystarczy. Pozdrawiam
| Zgłoś do usunięcia
też kolanka 25-06-2015 13:40
Faktycznie nie mylmy pojęć i nie wypisujmy bzdur. Czym są kredyty każdy wie, więc tłumaczenia są zbędne. Jednak gdyby nie one nic w Kole by nie powstało, bo z czego? Wpływy są takie, że odsetki spokojnie miasto spłaca. Zadłużenie to zaledwie 3,66% budżetu miasta i poniżej wszelkich limitów. Straszenie kredytem dyskredytuje w naszych oczach burmistrza. To jest niepoważne. Jest to tym bardziej żenujące, że pochodzi od kogoś, kto twierdzi, że jest ekonomistą. Być może burmistrz nigdy nie miał do czynienia z milionami i dlatego te sumy go przerażają Ale rodzi się wtedy pytanie, czy ktoś taki powinien zarządzać miastem? Niestety burmistrz ośmiesza się kolejny raz i kolejny raz pokazuje,że jest nieprzygotowany do pełnienia swojej funkcji.
| Zgłoś do usunięcia
kolanka 25-06-2015 10:24
Długi to są kredyty zaciągnięte na wiele lat i to jest spory kłopot dla miasta bo trzeba spłacać z odsetkami.A niestety to są spore kwoty jak na nasze biedne miasto.W większości to co było robione to z kredytu.Obecna władza musi się z tym zmierzyć i to jest wielkie zadanie. Tak więc nie mylmy pojęć i nie wypisujmy bzdur.
| Zgłoś do usunięcia
Obiektywna 24-06-2015 19:17
I co jakoś nie usłyszeliśmy o wielkich długach miasta. Wręcz odwrotnie, w budżecie nadwyżki. Ciekawe czy kolejny rok zakończy się tak pomyślnie.Czy Maciaszek nie powinien się wstydzić tego co mówił o długach miasta?
| Zgłoś do usunięcia