sim
geberit produkcja
Wiadomości Powiat Kolski Reaktywacja Zrywu Dąbie

Reaktywacja Zrywu Dąbie

20-07-2015 12:21 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,707 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Reaktywacja Zrywu Dąbie
Foto:
Po kilku latach mecze piłki nożnej powrócą do Dąbia. Przed tygodniem odbyło się walne zebranie członków miejscowego klubu sportowego, na którym wybrano nowy zarząd i postanowiono, że drużyna seniorów przystąpi do rozgrywek ligowych.
W niedzielę 5 lipca w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbiu odbyło się walne zgromadzenie członków Klubu Piłkarskiego „Zryw” Dąbie, który w tym roku świętuje 90. rocznicę powstania. Zasadniczym celem spotkania było podsumowanie dotychczasowej działalności władz klubu, wybranie nowego zarządu oraz przedstawienie planów na najbliższą przyszłość. W wydarzeniu uczestniczył także miejscowy burmistrz – Tomasz Ludwicki.

Przez ostatnie lata funkcję prezesa KP Zryw pełnił Jerzy Miszczak, który z powodu swojego stanu zdrowia postanowił zrezygnować z tego stanowiska. Podczas wspomnianego zebrania ustalono, że nowy zarząd będzie się składał z czterech osób, a nie tak jak dotychczas – z siedmiu. Nowym prezesem klubu został wybrany Paweł Miszczak. Pozostałe funkcje objęli: Kamil Budniak (kierownik drużyny), Tomasz Szajek (sekretarz) i Damian Janczak (skarbnik). Powołano także komisję rewizyjną w składzie: Marek Kaźmierczak, Stanisław Żakowski i Dariusz Janicki.

Jednocześnie zdecydowano nadać Jerzemu Miszczakowi tytuł Honorowego Prezesa. Uhonorowano także wieloletnich działaczy - Tadeusza Pęcherzewskiego, Stanisława Żakowskiego, Jana Budniaka, Kazimierza Szafrańskiego i Jerzego Białeckiego.

W rozpoczynającym się w sierpniu nowym sezonie piłkarskim drużyna z Dąbia ma zostać zgłoszona do rozgrywek konińskiej B-klasy. Jest to najniższa, ósma klasa rozgrywkowa piłki nożnej w naszym kraju. Przypomnijmy, że jeszcze nie tak dawno, bo w latach 2008-2011 Zryw Dąbie występował na boiskach IV ligi wielkopolskiej południowej, w której aktualnie gra kolska Olimpia.

mn
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!