sim

Wiadomości Sport Łódzcy Budowlani nadal w budowie

Łódzcy Budowlani nadal w budowie

28-07-2015 09:56 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,403 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Łódzcy Budowlani nadal w budowie
Foto:
Skład występujących w siatkarskiej Orlen Lidze Budowlanych stale zasilają nowe siatkarski, a najnowszym nabytkiem jest amerykańska atakująca Katie Carter, zastępując uwielbianą Sanję Popović.
Chociaż działaczom łódzkiego klubu przede wszystkim chodzi o wzmocnienie drużyny przed nadchodzącym sezonem, to niestety trzeba też być przygotowanym na stratę często kluczowych członków składu.

Tak stało się właśnie w przypadku Sanji Popović, czołowej atakującej Budowlanych. 31-letnia Chorwatka miała za sobą rewelacyjny sezon, stając się filarem swojego zespołu.

Na fali tak znakomitej kampanii, na Popović uwagę zwróciły większe kluby, dodatkowo mające większe możliwości finansowe. Ostatecznie, Popović przeniosła się do rosyjskiej Leningradki Sankt Petersburg, bowiem Budowlani nie byli w stanie przebić złożonej przez zainteresowanych oferty.

Tracąc Popović, klub szybko zaczął pracować nad sprowadzeniem godnej następczyni Chorwatki, ogłaszając na początku tygodnia, że skład zasili pochodząca ze Stanów Zjednoczonych Katie Carter.

29-letnia Carter to w Orlen Lidze znane nazwisko. Atakująca była w zeszłym sezonie motorem napędowym Muszynianki Muszyna, wygrywając z drużyną ligowy brąz.

Statystyki indywidualne Carter także robią wrażenie, bowiem była ona czwartą najskuteczniejszą atakującą w lidze, zdobywając 412 punktów. Dla porównania, Popović zdobyła 525 punktów, będąc drugą najskuteczniejszą zawodniczką rozgrywek na tej pozycji.

Carter będzie jednak miała na swojej pozycji konkurentkę, a będzie to pozyskana niedawno 20-letnia Julia Twardowska. Nominalna przyjmująca podpisała z Budowlanymi dwuletnią umowę. Dodatkowo, w trakcie sezonu będzie się szkolić w ataku, mogąc zresztą czerpać z doświadczenia Carter.

- Mamy nadzieję, że zmiana klubu i pozycji wpłynie pozytywnie na jej rozwój oraz umożliwi zaprezentowanie w pełni możliwości tej młodej, utalentowanej zawodniczki - można było wyczytać w komunikacie klubowym po rozpoczęciu współpracy z Twardowską.

Młoda siatkarka jest wychowanką UKS-u Środa Wielkopolska. Następnie grała w barwach SMS-u Sosnowiec oraz KS-u Pałac Bydgoszcz, z którym sięgnęła po brązowy medal mistrzostw Polski juniorek.

Do roli pełnoprawnej przyjmującej szykowana będzie za to 19-letnia Aleksandra Gromadowska, ostatnio grająca w młodzieżowym zespole Impela Wrocław. Zawodniczka ma za sobą także powołanie do szerokiej kadry B. Tymczasem jeszcze w maju, do Budowlanych dołączyła doświadczona przyjmująca Heike Beier.

W czerwcu ekipę wzmocniły też dwie rozgrywające, będące w podobnym wieku do Gromadowskiej. Chodzi o 21-letnią Ewelinę Tobiasz oraz o 23-letnią Pavlę Vincourovą. Bardziej doświadczona jest reprezentantka Czech, która ubiegły sezon spędziła we włoskim Savino Del Bene Scandiccia.

Vincourova ma za sobą udane występy z czeską reprezentacją w Lidze Europejskiej, gdzie trzy lata temu sięgnęła po złoty medal. Dodatkowo, występując w Ageli Prostejov dwukrotnie cieszyła się z krajowego mistrzostwa.

Skład Budowlanych w obecnej chwili prezentuje się następująco:

Rozgrywające: Pavla Vincourova, Ewelina Tobiasz;
Atakujące: Katie Carter, Julia Twardowska;
Środkowe: Sylwia Pycia, Gabriela Polańska;
Przyjmujące: Ewelina Sieczka, Martyna Grajber, Heike Beier, Aleksandra Gromadowska;
Libero: Dorota Medyńska;

Zespół w nowym sezonie poprowadzi tandem trenerski Jacka Pasińskiego i dotychczasowego pierwszego trenera Błażeja Krzyształowicza. Jak mówi pierwszy z nich, jednym z głównych celów na następnie miesiące jest zachęcenie do udziału w meczach jak największej liczby kibiców.

- Wspólnie będziemy dbali o to, by na Atlas Arenie pojawiało się coraz więcej ludzi, ponieważ chcemy prezentować siatkówkę miłą dla oka. Najważniejsze będzie to, abyśmy po każdym meczu byli zadowoleni z pracy, jaką wykonaliśmy - powiedział, cytowany przez Sportowe Fakty.

Rozgrywki Orlen Ligi ruszą ponownie we wrześniu, podobnie jak w przypadku męskiej PlusLigi, którą można śledzić w dziale siatkarskim portalu bet365: http://www.bet365.com/news/pl/betting/siatkowka

Do tego czasu zespół Budowlanych może jeszcze dokonać kolejnych wzmocnień, mierząc wyżej niż w uzyskane w poprzednim sezonie siódme miejsce. Obecność wielu młodych i pełnych energii zawodniczek może w tym pomóc.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!