sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Mistrz BMX pochodzący z Koła teraz trenuje innych [VIDEO]

Mistrz BMX pochodzący z Koła teraz trenuje innych [VIDEO]

31-07-2015 09:47 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,992 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Mistrz BMX pochodzący z Koła teraz trenuje innych [VIDEO]
Foto:
Urodził się w Kole, gdzie mieszkał ze swoją rodziną. Mieszkali w budynku, gdzie obecnie zamieszkują księża parafii przy ul. Bliznej. W 1980 roku jednak wszyscy wyjechali do Chicago i tak rozpoczęli nowe życie. Rafał Polichnowski, bo to on jest bohaterem tego materiału, od najmłodszych lat interesował się BMXami.
W wieku 9 lat kolanin startował już w zawodach BMX. Bardzo szybko pasja przeobraziła się do profesjonalnej formy. Rafał był pierwszym Polakiem, który brał udział w Mistrzostwach Świata (w 2000 roku podczas MŚ w Argentynie) oraz Amerykańskiej Lidze BMX. Oczywiście nie obyło się bez sukcesów. W 2002 roku zdobył na MŚ pierwsze miejsce.

Obecnie Rafał zajmuje się młodymi talentami w Polsce. Mimo, że ten sport nie jest w naszym kraju jeszcze tak popularni jak w Stanach, to i tak możemy być dumni z reprezentantów, których trenuje. Kadra Polski z Rafałem brała udział w tegorocznych Mistrzostwach Świata w Belgii.

W materiale video, który znajdziecie poniżej kolanin opowiada całą swoją historię z tym sportem. Nie krył również wzruszenia, kiedy opowiadał o swoich początkach oraz o fakcie, że mógł wrócić do Polski, aby krzewić swoją pasję w innych zawodnikach, którzy już dziś mają szansę zdobywania najwyższych trofeów.

W Kole pojawił się przejazdem. Nadal ma tutaj swoją rodzinę, którą odwiedza tak często, jak to tylko możliwe. Wczoraj pojawił się na Stadionie MOSiR wraz ze swoimi zawodnikami. Opowiedzieli oni o swoich osiągnięciach oraz w skrócie opisali budowę roweru do BMX.

Koło może być dumne, że to z tej ziemi podchodzi tak utalentowany zawodnik i trener.
Foto: F&a media

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!