sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Złoty Krzyż Grunwaldu dla ks. Ogrodowczyka

Złoty Krzyż Grunwaldu dla ks. Ogrodowczyka

17-06-2010 08:28 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 6,837 | Komentarzy: 0
Złoty Krzyż Grunwaldu dla ks. Ogrodowczyka
Foto:
zacisze
W niedzielę, 13 czerwca 2010 roku, o godzinie 12.00, po zakończeniu Mszy św. w Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej na ulicy Blizna w Kole, odbyła się miła uroczystość podczas której Orderem Wojennym Krzyża Grunwaldu odznaczono Ks. Prałata Janusza Ogrodowczyka.
Odznaczenie dokonał Prezes Stowarzyszenia Kawalerów Orderu Wojennego Krzyża Grunwaldu Tadeusz Kreps i Ks. Kapelan Grzegorz Karolak – Prałat Honorowy Papieski na mocy uprawnień statutowych „Za zasługi dla Stowarzyszenia KOWKG”. Order został wręczony za działalność na rzecz pojednania wyznań i narodów. – Wielki wkład w Misję Pojednania i Ekumenizmu wnosi ks. prałat Janusz Ogrodowczyk – proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kole – mówił ks. Grzegorz Karolak – ksiądz Ogrodowczyk każdego roku organizuje nabożeństwa ekumeniczne i uczestniczy w kościele Ewangelicko – Augsburskim w Kole. Chętnie włącza się w inne inicjatywy ekumeniczne regionu i czynnie w nich uczestniczy, stanowiąc wielkie wsparcie dla ich organizatorów. Wierni obecni w kościele owacją na stojąco dali wyraz aprobaty dla ks. Janusza.

Ksiądz proboszcz Janusz Ogrodowczyk był bardzo zaskoczony odznaczeniem jakie Go spotkało. – Wyróżnienie było dla mnie miłym zaskoczeniem. Przecież posługę jaką pełnię należy do moich obowiązków. Staram się naśladować Chrystusa, który pojednał Świat i nam zlecił posługę pojednania – powiedział ks. proboszcz prałat Janusz Ogrodowczyk.

Po zakończeniu Mszy św. można było nabyć książkę pt. ”Westerplatte 4:48” w której jest zapis chronologiczny minuta po minucie walk o Westerplatte. Książka ujawnia kulisy „kurtuazyjnej” wizyty pancernika „Schleswig–Holstein w Gdańsku Nowym –Porcie i rolę jaka odegrał on podczas siedmiodniowych walk o Westerplatte. Jest to tłumaczenie i opracowanie przez Jacka Żebrowskiego. Praca jest dedykowana Pasterzowi Diecezji Włocławskiej Jego Ekscelencji Księdzu Biskupowi Wiesławowi Alojzemu Meringowi wyrażając wdzięczność za Jego Posługę i wkład w przygotowanie Wielkiego Jubileuszu 600 lecia Katedry Włocławskiej. Są też zdjęcia żołnierzy polskich i niemieckich, dawniej przeciwników dziś przyjaciół.

Michał Chojnacki
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!